Regionálny futbal: Čierne dostalo päťku, Krásnu nepomohol ani skvelý Gavlák

Pozrite si výsledky a komentáre III., IV. a V. ligy.

Momentka zo zápasu Belá (v žltom) - Čierne.Momentka zo zápasu Belá (v žltom) - Čierne. (Zdroj: MICHAL HURTA)

20. kolo

Čadca – Teplička nad Váhom 1:1 (1:0)

Domáci s vedomím, že už by sa na jar patrilo získať tri body, vstúpili do zápasu aktívne. Viackrát po ľavom krídle unikol Zimka, ale jeho centre boli nepresné alebo končili len rohovým kopom. Po jednom z nich sa dostal k strele Tomáš Tlelka, ale zakončil nedôrazne. O pár minút opäť po rohu vrátil odrazenú loptu Polka a zoči-voči brankárovi neuspel Patrik Jarabica. Na opačnej strane sa na ľavom krídle uvoľnili hostia. Po spätnej prihrávke, ktorá našla hosťujúceho hráča, musel zakročiť Hlava. Po piatom rohovom kope domáceho celku sa diváci konečne dočkali, keď otvoril skóre T. Tlelka – 1:0. Ten istý hráč mal o pár minút opäť po rohu ďalšiu šancu, ale tentoraz minul hosťujúcu svätyňu.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: Oščadnica s ďalším víťazstvom, duel v Korni rozhodol Šalga Čítajte

Druhý polčas sa začal vo svižnom tempe. Po chybách domácich šli hostia do prečíslenia, ktoré domáci zastavili len faulom. Teplička z následného priameho kopu vyrovnala na 1:1. Následne sa do dobrých príležitostí dostal aktívny Pliešovský, ale netrafil priestor hosťujúcej brány. Nádejné boli aj prieniky do šestnástky od Piňa, Zimku a striedajúceho Pohančeníka, ale ich centre boli nepresné. Domáci sa tlačili do šestnástky súpera, párkrát lopta skákala už takmer na bránkovej čiare, ale nedôraz domácich vo finálnej časti znamenal, že zápas sa skončil treťou domácou remízou FK Čadca za sebou.

Góly: 31. T. Tlelka – 47. Líška. ŽK: T. Tlelka – Bugala, Muráň. Rozhodoval Oružinský, 100 divákov.

ČADCA: Hlava – T. Tlelka, M. Jarabica, P. Jarabica, Zimka, Polka, Šebík, Kulla (76. Pohančeník), Zubka, Piňo, Pliešovský.

TEPLIČKA: Ďuríček – Pleva (77. Kubica), Blaščík, Ozimý, Hložný, Hronec (31. Muráň), Bugala, Zajac, Kapusniak, Masnica (46. Vrábel), Líška.

Krásno nad Kysucou– Lučenec 0:1 (0:1)

Krásno odohralo nešťastný zápas, po ktorom sa v tabuľke prepadlo do zostupovej zóny. Už v 3. minúte sa po hrubej chybe domácej obrany presadil Višić – 0:1. Aby toho nebolo málo, v 9. minúte kopali hostia pokutový kop. Gavlák však bravúrnym zákrokom zabránil Vilhanovi zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Následne sa až do 43. minúty hralo medzi šestnástkami, Krásno nedokázalo ohroziť hosťujúcu bránu. V 43. minúte Macura fauloval hráča hostí, za čo videl červenú kartu a domáci tak šli do kabín s vedomím, že do druhého polčasu pôjdu oslabení.

Prečítajte si tiež: Thajboxeri z Kysúc boli v ringu nekompromisní Čítajte

Po obrátke sa hra vyrovnala. Prvú vážnejšiu šancu mal Lučenec, ale Gavlák bol v 57. minúte pozorný. O minútu neskôr zatlačili aj domáci, no zlyhali vo finálnej fáze. Domáci hrali o jedného menej, no podarilo sa im vystupňovať tlak. Grujičićovu bránu však vážnejšie neohrozili. V 78. minúte sa do brejku dostal Lučenec, ale Gavlák vytiahol ďalší výborný zákrok. Domáci sa v závere snažili vyrovnať, no tri body putujú na juh Slovenska.

Gól: 3. Višič. ŽK: Gavlák, Kopásek (KRÁSNO), ČK: 45. Macura (KRÁSNO). Rozhodoval Foltán, 250 divákov.

KRÁSNO: Gavlák – Staňo (46. Koleno), Beniač, Greguš, F. Pagáč (70. D. Pagáč), M. Ševčík (60. Dzirbík), Kopásek, Rajnoha (70. Harman), Macura, T. Ševčík, Chupáč.

LUČENEC: Grujičić – Vilhan (46. Iboš), Bíreš, Pipíška, Schvantner, Savić, Ilić (25. Pavlović), Višić, Kováč, Tannhauser, Kulich (81. Hajduk).

Ostatné výsledky 20. kola: Martin – Nová Baňa 4:0, Rimavská Sobota – Liptovská Štiavnica 1:2, Detva – Námestovo 0:2, Oravské Veselé – Kalinovo 2:1, Fiľakovo – Banská Bystrica 0:0, Žarnovica – Liptovský Hrádok 2:3.

Kysucké Nové Mesto – Tvrdošín 4:0 (1:0)

Kysucké Nové Mesto potrebuje body ako soľ, a tak si v sobotu na domácom trávniku nemohlo dovoliť zaváhať. Domáci kysucko-oravské derby zvládli a zvíťazili hladko 4:0. Napriek tomu sú v tabuľke na predposlednej priečke.

Góly: 40. Kopas, 68. M. Ploštica, 74. Brodňan, 85. Vlček. ŽK: Valiašek – Šikyňa, Lajš. Rozhodoval Koleno, 70 divákov.

KNM: Milo – Beliančin, Valiašek (60. Hrošovský), Brodňan, Bugáň (65. M. Ploštica), D. Ploštica, Harvančík (82. Vlček), J. Čelko, Kopas (79. Mrmus), M. Čelko, Štefunda (89. Mizera).

TVRDOŠÍN: Machunka – Šikyňa, Palider, Lajš, Hradský, Šurina, Bartoš, Martin Bednár (75. Hrobár), Maroš Bednár (81. Kadlec), Trnovec, Hajduk.

Staškov – Dolný Kubín 2:2 (1:1)

Michal Gottwald, tréner FK Slávia Staškov: „Bol to od začiatku vyrovnaný zápas so smolným koncom pre nás, keď sme nastrelili brvno a nevyužili viaceré sľubné šance. Stratili sme dva body, verím, že nám v konečnom zúčtovaní nebudú chýbať. Máme zúžený káder, viacero hráčov sa zranilo, a tak to bude ešte veľmi ťažké. Čo sa týka zápasu, chalani sa snažili, ale, žiaľ, nemali sme potrebné šťastie na strelenie gólu.“

Góly: 38. Lysík, 69. Michalík – 17. Šípka, 75. Trojanović. ŽK: Sýkora, Polka, Gavlák, Červenec – Baričák, Janovec, Bača. Rozhodoval Šottník, 80 divákov.

STAŠKOV: Pronaj – Baričák, Sýkora, Polka, Čačurák, Martiník, Lysík (77. Gracík), Michalík, Kaličák (69. Brezina), Gavlák (85. M. Gottwald), Červenec.

DOLNÝ KUBÍN: Trabalík – Baričák, Cvacho, Beňuš (60. Prílepok), Zanovit, Š. Válek, J. Válek (87. Vojtaššák), Bugan, Trojanović, Šípka (79. Bača, 90. Pšenák), Sučák (12. Janovec).

Makov – Terchová 5:0 (1:0)

Pred slušnou diváckou kulisou bolo už v úvode zápasu cítiť, že sa bude hrať kvalitný futbal, nakoľko obe mužstvá disponujú kvalitným kádrom. V 7. minúte po peknom zbehnutí domáceho Lojdla a spätnej prihrávke Marek Filo prestrelil všetkých a otvoril skóre zápasu – 1:0. Po 2 minútach agilný Lojdl opäť vbehol do šestnástky, jeho strele zabránilo brvno za Krivulčíkom. Po tomto momente prevzali iniciatívu hostia a do konca prvého polčasu boli aktívnejší. Najmä skúsení Ďurica a Tlacháč dávali ich hre pečať kvality, no chýbal moment prekvapenia. Terchová si z prevahy vytvorila len jednu vážnejšiu šancu, ale Kňazovič Pučekovu strelu zblízka fantasticky kryl. Domácim robil problémy aj na ľavej strane operujúci Oberta, ktorý zamestnával obranu domácich, ale tí mužstvo Terchovej do ďalšej gólovky nepustili.

Vstup do druhého polčasu mali opäť lepší domáci a po peknej prihrávke Fila nestarnúci útočník Křenek hlavou usmernil loptu za bezmocného Krivulčíka – 2:0. Po tomto momente hostia úplne odpadli a domáci predviedli doslova exhibíciu, v ktorej bol najväčšou hviezdou Marek Filo. Ten bol pri všetkých góloch domácich a bol doslova na neudržanie. Nervózni hostia v závere zápasu za stavu 5:0 neuniesli prehru a Kačáni v 86. minúte za rozhodnutého stavu nešportovo na zemi zbytočne dohrával súboj s domácim Ometákom a zaslúžene videl červenú kartu. Pre domácich bolo šťastie, že Ometák tento zápas dohral a bude k dispozícii aj v ďalšom kole. V zápase veľmi dobrej úrovne domáci potvrdili stúpajúcu formu, ich víťazstvo je zaslúžené.

Góly: 7., 51., 57. Filo, 46. Křenek, 74. (11 m) Kubala. ŽK: Ometák, Hikaník, Filo, Stolárik – Papala, Kačáni, ČK: po 2. ŽK Kačáni (TERCHOVÁ). Rozhodoval Hraško, 150 divákov.

MAKOV: Kňazovič – Ometák, Kubala, Martinka, Hikaník, Kohút, Beniač (46. Šutý), Lojdl, Králik (89. Pavlík), Křenek (76. Stolárik), Filo.

TERCHOVÁ: Krivulčík – Tlacháč, Sedúch (60. Michálek), Oberta, Papala, Ďurica, Cingel (67. Jánošík), Puček, Gallo, Kačáni, Švec (53. Gorelčík).

Ostatné výsledky 20. kola: Ružomberok B – Závažná Poruba 13:0, Diviaky – Bánová 1:1, Žabokreky – Trstená 3:2, Rosina – Bytča 4:0, Belá-Dulice – Stráňavy 0:1.

Skalité – Vysoká nad Kysucou 2:3 (1:2)

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorí si vypracovali dve veľké príležitosti. Borovička však z piatich metrov mieril nad a neujala sa ani druhá dobrá šanca. Následne sa osmelili hostia a z rýchleho protiútoku otvoril skóre Planeta – 0:1. Tento moment poznačil domácich hráčov. Aj keď sa Borovičkovi podarilo vyrovnať na 1:1, opäť to boli hostia, ktorí naklonili misky váh na svoju stranu opäť po brejkovej situácii. Polčas sa skončil výsledkom 1:2.

Do druhého polčasu vstúpili domáci odhodlaní zvrátiť výsledok, zatvorili súpera do šestnástky, mali sľubné šance, no vyrovnanie neprichádzalo. Vysoká mohla ísť do trháku po následnom protiútoku, kedy sa po faule v šestnástke pískal pokutový kop. Planetu však vychytal Kavčák. Domáci v 70. minúte opäť Borovičkom vyrovnali na 2:2 a chceli zápas zvrátiť vo svoj prospech. Proti bol však Matej Pavlica, ktorý si po rohovom kope nabehol na loptu a hlavou nekompromisne zakončil – 2:3. Skalitému sa už nepodarilo vyrovnať, aj keď malo sľubné šance. Pre diváka to bol dobrý zápas z oboch strán, hostia výkonom príjemne prekvapili. I keď bolo na ihrisku trošku nervozity, zápas mal dobrú úroveň.

Góly: 18., 70. Borovička – 8. Planeta, 41. J. Pavlica, 74. M. Pavlica. ŽK: Mikula, Špilák, Lušňák – K. Kovalík, J. Pavlica, Voštinák. Rozhodoval Batiz, 324 divákov.

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, E. Petrák, Mikula, Borovička, F. Mudrík, Špilák (77. Kožák), Lušňák, Gavenčiak, Laš (46. E. Petrák ml), Krížek.

VYSOKÁ: Malík – M. Pavlica, Šichman, Červenec, Planeta, Nekoranec, K. Kovalík (90. Dorman), J. Pavlica (86. L. Kovalík), Voštinák (79. Horňák), L. Putorík, Barčák.

Zborov nad Bystricou – Strečno 0:1 (0:0)

Domáci mohli v prípade víťazstva preskočiť svojho súpera v tabuľke, no počas celého zápasu sa im nepodarilo prekonať Matejčíka v bráne Strečna. O osude zápasu rozhodol jediný gól, v 81. minúte ho strelil Kašjak – 0:1. Tri body si tak odviezlo Strečno.

Gól: 81. Kašjak. ŽK: Mihalda, Ďugel, J. Tvrdý – Ilovský. Rozhodoval Matejčík, 150 divákov.

ZBOROV: Šustek – Ganišin (79. Koňušík), Mihalda, P. Tvrdý, Ďugel (69. Kubla), J. Tvrdý, Podmanický, Sýkora, Kocifaj, Rusnák (75. Čičala), Neveďal (46. Frančiak).

STREČNO: Matejčík – P. Beháň, Samec, Tučník (75. Barošinec), Bielik (69. Syrovatka), Ilovský, J. Beháň, Padala, Labuda (88. Sokolovský), Melo (58. M. Beháň), Kašjak.

Turzovka – Predmier 8:1 (4:1)

Domáci Tatran sa po sérii zlých výsledkov správne nahecoval, na zápas nastúpil vo veľkom štýle a po pekných akciách bol stav už v 20. min 4:0. Hostia do polčasu síce znížili z penalty, ale futbalistov Turzovky gólom ani nervóznym správaním nevyviedli z miery. Tatran aj v druhom polčase bavil divákov hrou aj gólmi a zápas sa tak skončil vysoko 8:1. Za zmienku stojí výkon Rolanda Šmahajčíka, ktorý strelil päť gólov.

Góly: 1., 3., 11., 20., 47. Šmahajčík, 55., 86. Ciesarík, 72. (11 m) Bibora – 37. (11 m) Bajza). ŽK: Uríček, M. Bačík, Tomaník, R. Bačík, Bajza (PREDMIER). Rozhodoval Martvoň, 300 divákov.

TURZOVKA: Stolárik – Zatkuliak (75. J. Staník), Bytčanek, Pavlík, Horčičák, Bibora, Šmahajčík, Král (66. Puchoň), T. Staník, Ciesarík, P. Rovňaník (62. M. Rovňaník).

PREDMIER: Uríček – Rosa, M. Bačík, Tomaník, Pistovčák, T. Klus, R. Bačík, M. Klus, Bajza, Pobijak, Čillík (30. Smolka).

Belá – Čierne 5:0 (3:0)

Belá má na jar výbornú formu, čo chcela potvrdiť aj v súboji o prvé miesto proti Čiernemu. Od úvodu sa hral futbal v réžii Belej. Prvý gól prišiel v 18. minúte z kopačky Mintácha. O šesť minút využil chybu obrany hostí Macho a zvýšil. Do kabín sa šlo za stavu 3:0, keď sa ešte presadil Marek Ševčík. Po zmene strán pokračovala efektivita domácich. V 59. minúte prestrelil Krišicu opäť Ševčík. Ševčík svoj hetrik dovŕšil minútu pred koncom. Belá vysoko zvíťazila a dostala sa do čela ligového pelotónu.

Góly: 18. Mintách, 24. Macho, 43., 59. a 89. Ševčík. Rozhodoval Valíček, 150 divákov. ŽK: Krška – Strapáč, Časnocha T.

BELÁ: Tichák – Kurcin, Laščiak (84. Vrábel), Mališík, Macho, Šipčiak R., Ševčík, Čepela, Mintách (67. Novosad), Franek (77. Krška), Gapa.

ČIERNE: Krišica – Benko, Dirgas (76. Jurčík), Strapáč, Malik J. (24. Malik F.), Jaroš, Kubalík, Švancár (59. Šulgan), Časnocha M. (82. Padych), Časnocha T., Baláž.

Varín – Rudinská 5:2 (1:1)

V súboji o posledné miesto tabuľky sa ujali vedenia hostia po góle Lukáš Luciaka. Vyrovnanie mal na kopačke v 32. minúte Lopušan, ale z 11 metrov gól nedal. O dve minúty však vyrovnal Repáň. Na Hruškov gól po zmene strán ešte zareagovali hostia gólom zo štandardnej situácie z kopačky Zaťoviča. Následne však domáci strhli zápas na svoju stranu a troma gólmi rozhodli o svojom víťazstve. Varín sa tak odpútal od poslednej Rudinskej.

Góly: 34. Repáň, 50. Hruška P., 72. Koňušiak P., 76. a 80. Lopušan – 19. Luciak L., 64. Zaťovič. Rozhodoval Diabelko, 100 divákov. ŽK: Súkeník, Buček J.

VARÍN: Ružička – Hruška T., Repáň, Lopušan, Koňušiak P., Ferjanec (86. Kadrliak), Kubovich, Hruška P., Chebeň (74. Koňušiak), Cvacho (85. Kubala), Repaský.

RUDINSKÁ: Gašinec – Luciak M., Vlček, Luciak L., Malíček (40. Grešák), Malík Š., Malík M. (77. Pilát), Zaťovič (87. Blaha), Súkeník (82. Troják), Buček R., Buček J.

Ostatné výsledky 18. kola: Rajec – Višňové 4:1, Rajecké Teplice-Konská – Štiavnik 1:1.

Dohrávka 15. kola: Štiavnik – Turzovka 3:0.

1. Belá 17 11 0 6 39:37 33
2. Rajec 17 9 3 5 37:28 30
3. Čierne 18 7 9 2 35:29 30
4. Skalité 17 7 6 4 34:23 27
5. Strečno 17 8 3 6 30:32 27
6. Vysoká 18 8 2 8 42:33 26
7. Turzovka 18 7 4 7 51:35 25