Regionálny futbal: Krásno zvládlo šesťbodový zápas, Rudinská prekvapila

Futbalové súťaže pokračovali cez víkend ďalšími zápasmi.

Momentka zo zápasu Krásno (v kockovanom) – Fiľakovo.Momentka zo zápasu Krásno (v kockovanom) – Fiľakovo. (Zdroj: MILAN ČIMBORA)

TIPOS III. liga Stred

Krásno nad Kysucou– Fiľakovo 4:0 (1:0)

Krásno nad Kysucou začalo šesťbodový súboj veľmi dobre. Hneď v úvodných minútach ohrozilo hosťujúceho gólmana, z tejto akcie však gól nepadol. V 4. minúte po peknej kombinačnej akcii otvoril skóre zápasu Jakubec – 1:0. Ďalšiu šancu mali domáci v 19. minúte, ale z troch metrov nedopravili loptu do siete. V nasledujúcich minútach domáci poľavili, iniciatívu prevzali hostia. Fiľakovo si v 30. minúte vypracovalo šancu, po ktorej zvonila za Gavlákom žrď. V 39. minúte mali ďalšiu šancu domáci, skóre sa však nemenilo. Polčas sa dohrával medzi šestnástkami.

Prečítajte si tiež: Krásno sa rozrástlo o ďalšie športovisko! Ján Kováčik: Verím, že tu vyrastie ďalší Zdeno Štrba Čítajte

V druhom dejstve hostia zmobilizovali svoje sily a chceli vyrovnať. V 60. minúte mohlo byť 1:1, Gavlák však loptu vytlačil nad. V 63. minúte sa po skrumáži pred bránou Fiľakova najlepšie zorientoval Chupáč – 2:0. V tejto fáze útočili hostia, domáci však umne bránili. V druhom polčase hral aj bývalý tréner Krásna nad Kysucou Pavol Staňo, čo sa odzrkadlilo na hre domáceho celku. V 77. minúte práve on vypracoval ďalší gól, keď perfektnou hlavičkou namieril do brány a Telek si strelu zrazil do vlastnej siete – 3:0. Po tomto momente Krásno ovládalo hru a v 83. minúte založilo peknú kombinačnú akciu, po ktorej Koleno zvýšil na konečných 4:0. Do druhého dejstva nastúpil aj asistent trénera Juraj Švábik, ktorý mal tiež príležitosť na skórovanie. Skóre sa už nemenilo, Krásno urobilo dôležitý krok k záchrane.

Góly: 4. Jakubec, 63. Chupáč, 77. Telek (vl. gól), 83. Koleno. ŽK: Beniač, Greguš, Jakubec – Juhász. Rozhodoval Ľupták, 300 divákov.

KRÁSNO: Gavlák – Pe. Staňo, Beniač, Greguš (72. Dzirbík), D. Pagáč, Kopásek (82. Ševčík), Jakubec, Gábor (57. Pa. Staňo), Koleno (85. Švábik), Rajnoha (77. F. Pagáč), Chupáč.

FIĽAKOVO: Hudec – Telek, Rubint, Fajd, Husanik (52. Bari), Urbančok, Knezević, Lazsík (89. Fülöp), Juhász, Strniša, Püšpöky.

Liptovský Hrádok – Čadca 1:4 (0:1)

Domáci začali zápas svojou typickou nátlakovou hrou, hostia, naopak, vyrážali do nebezpečných kontier. Ako prvý pohrozil Hrádok, z 20 metrov trafil len brvno Hlavovej brány. Liptovský Hrádok si po krajoch ihriska vypracoval aj ďalšie šance, no obrana a brankár hostí ich s prehľadom vyriešili. Do šance sa dostala aj Čadca, po závare a dvoch vyrazených strelách sa k lopte dostal Šebík, mieril však nepresne. O pár minút neskôr dobre zapresoval Zimka, získal loptu a po jeho centri si domáci obranca zrazil loptu do vlastnej siete – 0:1. Do konca polčasu sa už nič vážnejšie neudialo, hostia si ustrážili jednogólové vedenie.

Domáci chceli začať druhý polčas náporom, ale hostia kontrovali a po vyhratej hlavičke Pliešovského Šebík prehlavičkoval brankára a bolo 0:2. Čadčania naďalej umne bránili, domáci chceli znížiť. Po nešťastnej ruke hostí sa im to podarilo, domáci Stanislav znížil z pokutového kopu na 1:2. O pár minút neskôr vyslal delovku Marián Jarabica, jeho strela z 30 metrov skončila na brvne. Po ďalšej akcii zahrávala Čadca rohový kop, po ktorom bol faulovaný Tlelka. Následnú penaltu premenil Jozef Polka – 1:3. Hostia po tomto momente držali loptu vo svojej moci, viedli o dva góly a domácich do ničoho nepúšťali. V 86. minúte za svoju aktivitu zožal úspech aj Pavol Zimka, ktorý strelil svoj prvý jarný gól – 1:4.

Góly: 69. (11 m) Stanislav) – 43. Grejták (vl. gól), 48. Šebík, 78. (11 m) Polka, 86. Zimka. ŽK: Hlava, Tlelka, Zimka, (ČADCA). Rozhodoval Gregorec, 150 divákov.

L. HRÁDOK: Kapičák – Živić (64. Dunajčan), Grejták, Hoško, Frian, Janigloš, Kolorédy, Vandraško (56. Lačarak), Lehotský (66. Čonka), Lovás (13. Podolský, 41. Sajták), Stanislav.

ČADCA: Hlava – Tlelka, M. Jarabica, P. Jarabica, Zimka, Polka, Šebík, Kormaňák, Piňo, Pliešovský, Maslík.

Ostatné výsledky 23. kola: Žarnovica – Martin 1:5, Lučenec – O. Veselé 2:1, Teplička – Nová Baňa 4:0, B. Bystrica – R. Sobota 2:1, Kalinovo – Detva 1:1, L. Štiavnica – Námestovo 4:2.

Dohrávky 16. kola: Lučenec – Kalinovo 0:1, Liptovský Hrádok – Banská Bystrica 1:1.

Dohrávky 29. kola: Čadca – Martin 1:0, 79. (11 m) Polka. O. Veselé – R. Sobota 0:1.

Stráňavy – Kysucké Nové Mesto 3:0 (1:0)

Stráňavy mali zápas od začiatku vo svojich rukách a diktovali tempo hry. Hneď v úvode domáci strelili gól, ktorý však nebol uznaný pre odmávaný ofsajd. V 26. minúte sa po rohovom kope dostala lopta k Rolčekovi vo vnútri šestnástky, ten prestrelil hradbu tiel aj s Milom v bráne – 1:0.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom čo najrýchlejšie streliť gól, čo sa im podarilo, keď v 51. minúte premenil penaltu Vantúch – 2:0. Domáci aj naďalej kombinačnou hrou držali súpera na dištanc. Skóre uzavrel v 82. minúte Chrachala po krásnom sóle – 3:0. Kvalitný zápas, ku ktorému prispeli bojovným výkonom aj hostia, sa skončil zaslúženou výhrou Stráňav.

Góly: 26. Rolček, 51. Vantúch (z 11 m), 82. Chrachala. ŽK: L. Janči, Čerňan – Čelko. Rozhodoval Roman Ligas, 150 divákov

STRÁŇAVY: Gálik – Ivan (77. Juriga), M. Janči, L. Janči, Čerňan (83. Brezáni), Ďuratný, Hanuliak (66. Belaník), Vantúch, Ševčík, Chrachala, Rolček (85. Hreus).

KNM: Milo – Valiašek, Bugáň, Brodňan, D. Ploštica, Tomáš, Mrmus (71. Kopásek), Čelko, Vlček (56. M. Ploštica), Kopas (66. Hrošovský), Štefunda (85. Mizera).

Trstená – Staškov 1:4 (1:1)

Staškov cestoval na pôdu posledného celku tabuľky s jasným cieľom. Skóre otvoril Kaličák, no hostia o 10 minút vyrovnali. Zápas rozhodol druhý polčas, v ktorom Slávia strelila tri góly a zaslúžene zvíťazila.

Góly: 23. Gelčinský – 13. Kaličák, 61. Gavlák, 81. a 90. Červenec. ŽK: Michalík (STAŠKOV). Rozhodoval Tomáš Burger, 100 divákov.

TRSTENÁ: Greššák – Vittek, Zaťko, Paldia (81. Butkovič), Machajda, Jaroš, Branický, Štober (65. J. Buška), Bulla, Gelčinský, J. Buška (71. Maťovčík).

STAŠKOV: Pronaj – Baričák, Sýkora (88. G. Gottwald), Furdan, Čačurák, Lysík (65. P. Gottwald), Brezina, Michalík, Kaličák, Gavlák, Červenec.

Bánová – Makov 5:0 (1:0)

Prvých dvadsať minút patrilo Bánovej, čo domáci využili aj na gól v 9. minúte, keď Kňazoviča prekonal Jasenovský – 1:0. Následne prevzal iniciatívu súper, ale obrana Bánovej si s hosťami poradila.

V druhom polčase sa podarilo dať domácim tri rýchle góly, čo rozhodlo zápas. V závere ešte prikrášlil víťazstvo Kubena. Domáci tréner aj napriek jednoznačnému výsledku vyzdvihol kvalitu súpera, ktorý patril medzi to najlepšie, čo v tejto sezóne v Bánovej nastúpilo.

Góly: 9. a 59. Jasenovský, 50. Sedliaček, 61. Bendík, 87. Kubena. ŽK: Šutý (MAKOV). Rozhodoval Kuteľ, 150 divákov

BÁNOVÁ: Kosa – Surma (68. Tkáčik), Kubena, Mráz, Lazar, Kincl, Jasenovský (74. Sulovský), Adamčík (70. Ďuratný), Kostolný, Sedliaček (84. Krajiček), Gašperec (46. Bendík).

MAKOV: Kňazovič – Ometák, Kubala, Martinka, Kadik, Šutý, Hikaník (54. Šmehíl), Kohút, Lojdl, Králik, Křenek (70. Pavlík).

Ostatné výsledky 23. kola: Bytča – Belá-Dulice 4:0, Žabokreky – Ružomberok B 0:9, Rosina – Diviaky 7:0, Dolný Kubín – Závažná Poruba 1:0, Terchová – Tvrdošín 4:1.

Dohrávka 19. kola: Terchová – Staškov 3:0.

Dohrávky 17. kola: Trstená – Ružomberok B 0:8, Dolný Kubín – Žabokreky 2:2.

Varín – Skalité 2:0 (0:0)

Skalité pricestovalo do Varína dobre pripravené na hru domácich, ale tí predvádzali výborný futbal. Dobrá hra priniesla ovocie v 61. minúte, keď sa po dobre zahranom rohu presadil po viacerých hlavičkových súbojoch Ondráš – 1:0. O 9 minút sa po peknej „narážačke“ dostala lopta k Repáňovi a ten z piatich metrov do prázdnej brány dal na konečných 2:0. V domácom tábore panuje spokojnosť s výhrou aj predvedeným výkonom.

Góly: 61. Ondráš, 70. Repáň. ŽK: Ľ. Koňušiak – F. Mudrík, Lušňák, Mikula. Rozhodoval Peter Mikloš, 100 divákov.

VARÍN: Ružička – Kubovich, T. Hruška, Repáň (75. Kadrliak), Lopušan (86. Janda), Cvacho, Ferjanec, P. Hruška, Ľ. Koňušiak (73. Chebeň), Ondráš, P. Koňušiak.

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Borovička, F. Mudrík (54. D. Krčmárik, 81. Bazger)), R. Špilák, Lušňák (21. E. Petrák ml.), Gavenčiak, Križek, J. Krčmárik, Mikula, E. Petrák (73. M. Špilák).

Turzovka – Belá 4:1 (2:1)

Hneď od začiatku si obe mužstvá uvedomovali dôležitosť tohto zápasu. Po taktickom úvode domáci pohrozili prvýkrát, ale hostia nábeh Šmahajčíka postrážili. Po ďalšej akcii na jeden dotyk v 15. minúte už nemali nárok a domáci kanonier otvoril skóre – 1:0. Tatran sa však dlho z vedenia netešil, hosťujúci Laščiak sa uvoľnil pred šestnástkou a nádhernou strelou vyrovnal – 1:1. Futbalisti Turzovky však okamžite po vyrovnaní zaskočili svojho súpera a po Puchoňovej peknej akcii si hráč Belej tečoval Biborovu strelu do vlastnej brány – 2:1.

Obe mužstvá nešetrili pohybom a zdravou agresivitou, psychická výhoda vedenia sa však postupne začala prejavovať. Hostia síce taktiež viackrát pohrozili, ale zápas rozhodol Tatran, ktorý po viacerých nepremenených šanciach zvýšil na 4:1 gólmi Ciesaríka a Šmahajčíka a zaknihoval tak zaslúženú výhru.

Góly: 15. a 87. Šmahajčík, 20. Šipčiak (vl. gól), 81. Ciesarík – 19. Laščiak. ŽK: Šmahajčík, M. Rovňaník – Franek. Rozhodoval Milan Jančo, 250 divákov.

TURZOVKA: Stolárik – Zatkuliak, Bytčanek, Roman, Horčičák, Bibora (89. Hejčík), Šmahajčík, Král (74. M. Rovňaník), Ciesarík, P. Rovňaník, Puchoň (84. Staník).

BELÁ: Tichák (66. Mihalčatin) – Laščiak, Melišík, M. Macho, R. Šipčiak, Mintách (36. P. Vrábel), Franek, Krška, S. Šipčiak, Ďurčan, Gapa.

Rudinská – Rajec 4:3 (0:1)

Celozápasová prevaha domácich bola odmenená víťazstvom, aj keď hostia šli po brejku do vedenia. V prvom polčase mala Rudinská štyri čisté gólové šance, po ktorých dvakrát zvonilo brvno a jedenkrát žrď. Aj druhý polčas bol v réžii domáceho celku, ktorý veľmi túžil po víťazstve. Domáci konečne uspokojili aj svojich náročných fanúšikov a po pekných akciách zvíťazili.

Góly: 68. Š. Malík (z 11 m), 57. a 63. J. Buček, 75. R. Buček – 10. M. Miko, 79. Paulini, 84. Kordiš (z 11 m). ŽK: M. Luciak, Buček – Drahno, Hájek, Paulini, Panák, Hollý, ČK: 77. po 2. ŽK Hollý (RAJEC). Rozhodoval Marek Števček, 100 divákov.

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, L. Luciak (81. R. Malíček), P. Čupa, M. Malíček, MALÍK, R. Buček (89. Grešák), Zaťovič, Súkeník (79. R. Čupa), Ondrúšek, J. Buček.

RAJEC: Fraštia – M. Miko, Drahno, Hájek, Paulini, Rybár, Panák, Hollý, Kordiš, Person, Jeťko.

Čierne – Zborov nad Bystricou 1:3 (1:2)

Domácim ani herná prevaha nepomohla k úspešnému výsledku. Hostia väčšinou po hrubých chybách brankára skórovali a tri body tak putujú do Zborova nad Bystricou.

Góly: 43. Benko – 36. Podmanický, 38. Kubla, 73. Čičala. ŽK: Benko, J. Malik, Jurčík – Mihalda, Ďugel. Rozhodoval Peter Vrtich, 250 divákov.

ČIERNE: Podolák – Švancár (68. F. Malik), Benko (50. Kubalík), Dirgas, J. Malik, Unzeitig, Jaroš, Časnocha, Krenželák, Jurčík (71. Padych), Baláž.

ZBOROV: Šustek – Mihalda, Tvrdý, Ďugel (90. Kučerík), Podmanický, Frančiak (58. A. Čičala), Kocifaj, Rusnák, Kubla (88. Poništ), Stasinka, Neveďal.

Štiavnik – Vysoká nad Kysucou 5:3 (3:1)

Štiavnik zaznamenal výborný vstup do zápasu, keď už po 12 minútach viedol 3:0. Tesne pred polčasovou prestávkou znížil K. Kovalík. Tri minúty po zmene strán však domáci opäť viedli o tri góly zásluhou Petra Fujačeka. Iskričku nádeje vykresali pre hostí góly K. Kovalíka a Planetu. Domácich upokojil zavŕšením hetriku Peter Fujaček, ktorý uzavrel skóre na konečných 5:3.

Góly: 1. Gulán, 6., 48. a 72. P. Fujaček, 12. Bambúch – 45. a 56. K. Kovalík, 52. Planeta. ŽK: Všelko – Malík, M. Pavlica. Rozhodoval Vladimír Farsky, 200 divákov.

ŠTIAVNIK: Mištrík – Bambúch, Pobiak, Všelko, Gulán, Kostelný, Kahát (72. M. Fujaček), Hajko, Hujo (83. Palko), Piroha, P. Fujaček (89. Lulák).

VYSOKÁ: Malík – M. Pavlica, Barčák (46. Jančík), Červenec, Nekoranec, L. Putorík, Šichman, J. Pavlica (63. L. Kovalík), J. Putorík, K. Kovalík, Planeta.

Ostatné výsledky 21. kola: Predmier – R.Teplice/Konská 3:1, Višňové – Strečno 2:1.

1. Belá 21 13 0 8 46:44 39
2. Rajec 21 11 3 7 45:35 36
3. Strečno 21 10 4 7 38:36 34
4. Čierne 21 8 9 4 38:35 33
5. Turzovka 21 8 5 8 57:39 29
6. Skalité 21 7 8 6 37:29 29
7. Vysoká 21 9 2 10 47:43 29
8. Zborov 21 8 5 8 28:30 29