Regionálny futbal: V derby exceloval Šmahajčík, Krásno si zachovalo treťoligovú príslušnosť

V závere sezóny je vo výbornej forme štvrtoligový Makov.

Krásno nad Kysucou (v kockovanom) zvládlo dôležitý zápas.Krásno nad Kysucou (v kockovanom) zvládlo dôležitý zápas. (Zdroj: RUDOLF KULJOVSKÝ)
SkryťVypnúť reklamu

TIPOS III. liga Stred

Fiľakovo – Čadca 1:0 (1:0)

Domáci začali zápas náporom. Už v 2. minúte po centri z kraja ihriska aj za cenu faulu, po ktorom ostala píšťalka rozhodcu nemá, dotlačil loptu do siete Kniežević – 1:0. Od tohto momentu sa domáci stiahli, iniciatívu prebrali hostia, ktorí sa ale do výraznejších šancí nedostali. Dve dobré príležitosti mal Práznovský, no v šestnástke nevyriešil dobrú príležitosť ideálne. Domáci od streleného gólu naťahovali hru, kúskovali ju, no rozhodca im to toleroval. Dobrú šancu na vyrovnanie mal Patrik Jarabica, jeho strelu však brankár kryl. Na konci prvého polčasu pohrozil Polka, no skóre sa ani tentoraz nemenilo.

Prečítajte si tiež: Brisuda končí na lavičke TJ Slovan Skalité Čítajte

Do druhého polčasu vlietli aktívnejšie hráči Fiľakova. Hostia kopili chyby v rozohrávke, a tak sa nevedeli dostať za polovicu ihriska. Domáci kopali sedem rohov, obrana hostí ich však s prehľadom odvrátila. Hra sa naďalej kúskovala, nemala spád, veľa sa ošetrovalo. V 90. minúte kopali hostia štandardku, ale Polka mieril tesne vedľa. Domáci vyhrali 1:0 a zachránili sa v súťaži.

Gól: 2. Kniežević. ŽK: Tojagić, Kniežević, Rubint, Urbančok, Strniša, Püšpöky, Tóth – Práznovský, Kulla. Rozhodoval Tomáš Kolofík, 500 divákov.

FIĽAKOVO: Tojagić – Telek, Kniežević, Rubint, Fajd, Urbančok, Karásek (85. Bari), Knežević (89. Fülöp), Lazsík (52. Tóth), Strniša, Püšpöky.

ČADCA: Hlava – Tlelka, Zimka, Piňo, Pliešovský, M. Jarabica, Polka, Práznovský (90. Kormaňák), P. Jarabica, Kulla (84. Pohančeník), Maslík.

Krásno nad Kysucou – Detva 6:2 (4:0)

Domáci sa na rozhodujúci zápas pripravili zodpovedne. Už v 2. minúte otvoril z prvého útoku skóre stretnutia Macura – 1:0. Domáci tlačili a v 4. minúte po štandardke zvýšili už na 2:0. O dve minútu neskôr mali domáci ďalšiu šancu, no tentoraz mierili tesne vedľa hosťujúcej brány. Gólom neskončila ani strela z 8. minúty. V 20. minúte sa do brejku dostal Macura, ktorý zvýšil už na 3:0. Krásno nad Kysucou naďalej útočilo a vytváralo si jednu šancu za druhou. So strelou z 22. minúty si Trifunović poradil, nepremenená ostala aj šanca z 31. minúty. Gól na 4:0 padol po peknej kombinačnej akcii, keď sa v 33. minúte presadil Koleno. Hostia z Detvy vystrelili prvýkrát na bránu domácich v 42. minúte, ale Gavlák ju bez problémov zlikvidoval. V 44. minúte mohlo byť už 5:0, ale do kabín sa šlo za stavu 4:0.

Po obrátke domáci poľavili. V 67. minúte hostia z rohového kopu Dianiškom znížili na 4:1. Zverenci Jaroslava Šidla chceli opäť zvýšiť na rozdiel štyroch gólov, no viacero šancí nepremenili. 5:1 bolo až v 76. minúte, keď sa po peknej kombinačnej akcii presadil Ševčík. O dve minúty neskôr domáci zaváhali, čo využil na strelenie gólu Čeprnja – 5:2. V 80. minúte mohlo byť 6:2, hosťujúceho gólmana zachránilo brvno. V 89. minúte stanovil skóre na konečných 6:2 Greguš. Domácim vyšiel dôležitý zápas na výbornú, vďaka výhre sa zachránili v III. lige.

Góly: 2. a 20. Macura, 4. Gábor, 33. Koleno, 76. Ševčík, 89. Greguš – 67. Dianiška, 78. Čeprnja. ŽK: Šulek, Michálik (DETVA). Rozhodoval Ján Rojček, 350 divákov.

KRÁSNO: Gavlák – Staňo, Beniač, Greguš, D. Pagáč (56. T. Ševčík), Kopásek, Gábor (66. F. Pagáč), Koleno (78. Šidlo), Rajnoha, Macura (72. Jakubec), Chupáč.

DETVA: Trifunović – Šulek, J. Melich, Dianiška, Michálik, Rapčan, Plečaš, Tužinský, M. Melich, Čeprnja, Janjuz (74. Urban).

Ostatné výsledky 27. kola: Liptovský Hrádok – Námestovo 1:1, Banská Bystrica – Liptovská Štiavnica 4:0, Oravské Veselé – Martin 4:2, Žarnovica – Rimavská Sobota 1:5, Lučenec – Nová Baňa 2:0, Kalinovo – Teplička nad Váhom 3:2.

Žabokreky – Makov 0:3 (0:2)

Hneď od úvodu zápasu boli lepším mužstvom hostia z Makova. Na dobrom teréne pohotovo kombinovali a využívali voľné priestory. V 17. minúte prebral milimetrovú prihrávku Kohúta v plnom behu ukážkovo Lukáš Martinka, ale aj keď jeho prvú strelu mu Ľahký kryl, na dorážku už nedotiahol a Makov tak viedol 0:1. Domáci sa nechceli uspokojiť s týmto výsledkom a začal sa celkom zaujímavý zápas. Žabokreky mali v útoku skúseného Huleja, ale pozorná obrana Makova pozične vykrývala priestor a držala domácich na dištanc. V 36. minúte po krásnej narážačke Ometáka s Kubalom skončila lopta po ďalekonosnej strele kapitána hostí v sieti a Makov tak viedol o dva góly – 0:2. Domáci pridali na dôraze, výsledkom boli dve šance. Hulejovu Podhorec skvele kryl a tesne pred koncom prvého polčasu sa do dobrej pozície dostal domáci útočník Volna. Ten po dobrom centri od Romančíka mieril do žrde a lopta sa následne odrazila do náručia Podhorca.

Po obrátke hrali hostia z Makova veľmi dobre a v niektorých fázach zápasu predvádzali exhibíciu. Najkrajší moment zápasu prišiel v 65. minúte, keď Kubala potiahol loptu až pred šestnástku, nezištne prihral Stolárikovi, ktorý ľavou nohou vymietol šibenicu domácej brány – 0:3. Ešte v závere mohol víťazstvo hostí podčiarknuť Masnica, ale v dvoch príležitostiach ho vychytal Ľahký.

Góly: 17. Martinka, 36. Ometák, 65. Stolárik. ŽK: Kadík, Stolárik, Kubala (MAKOV). Rozhodoval Marek Remeň, 200 divákov.

ŽABOKREKY: Ľahký – Romančík, M. Brna, Hulej, Volna, Šulan, Kalnický (56. Musonda), Fúčela (69. Maruniak), Gallik, Valášek (86. F. Brna), Pastyrnák (12. Korda).

MAKOV: Podhorec – Šmehíl, Kohút, Hikaník, Kadik, Martinka, Ometák, Králik, Stolárik, Křenek (61. Masnica), Kubala.

Diviaky – Staškov 1:1 (1:1)

Vyrovnaný zápas sa skončil remízou 1:1. Góly padali krátko pred koncom prvého polčasu, na presný zásah domáceho Horvátha odpovedal Furdan.

Góly: 40. Horváth – 41. Furdan. ŽK: Baričák, Martiník, Čačurák (STAŠKOV). Rozhodoval Michal Dančo, 150 divákov.

DIVIAKY: Harman – P. Koleno, Magoč (17. Dianovský), Badáň, Kollár, Ižip, Mucha (82. Hrivňák), Horváth (82. T. Koleno), J. Koleno (82. Boďa), Ursíny, Rakyta (46. Mandík).

STAŠKOV: Pronaj – Baričák, Martiník, Sýkora, Klus (55. Gavlák), Čačurák, Brezina, Gracík (77. Olšovský), Furdan, Michalík, Gottwald.

Rosina – Kysucké Nové Mesto 6:0 (2:0)

Rosina mala duel od začiatku jasne vo svojich rukách. Už v prvom polčase sa domáci ujali dvojgólového vedenia po presných zakončeniach Turského a Bistiaka. Pätnásť minút po zmene strán zvýšil vedenie Rosiny Tabak, ktorý tak zlomil odpor hostí. Následne pridali domáci ešte ďalšie tri góly, keď sa presadili Mrázik, Mičiak a Drexler, a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 22. Turský, 34. Bistiak, 60. Tabak, 67. Mrázik, 81. Mičiak, 86. Drexler. ŽK: E. Gajdoš – Kopas, J. Čelko. Rozhodoval Michal Gregorec, 100 divákov.

ROSINA: Jurčenko – Jaroš (59. Turčan), Zábavník, Hruboš, Tabak, Turský, E. Gajdoš, Mrázik (69. Drexler), Bistiak (73. Kurucár), Šustek (63. Mičiak), M. Gajdoš.

KNM: Milo – Valiašek, Beliančín, Brodňan, Kopas, Belaník (66. Vlček), Tomáš, Minárik, J. Čelko, Hrošovský, Štefunda (56. Bugáň).

Ostatné výsledky 27. kola: Belá-Dulice – Ružomberok B 2:1, Bytča – Závažná Poruba 2:3, Trstená – Tvrdošín 1:2, Bánová – Terchová 0:0, Stráňavy – Dolný Kubín 2:3.

Turzovka – Vysoká nad Kysucou 3:1 (2:0)

Na kysucké derby bola aj napriek nepriaznivému počasiu zvedavá pekná návšteva – 350 divákov. V prvom polčase mali domáci výrazne navrch, ich prevahu potvrdil gólmi Šmahajčík. Pri prvom si ukážkovo spracoval loptu pred šestnástkou a krížnym volejom nedal brankárovi šancu. Druhý gól padol po krídelnej akcii Ciesaríka, jeho krásny center našiel nepokrytého Šmahajčíka a ten loptu trafil excelentne z prvej k vzdialenejšej tyči. Hostia síce pôsobili sympatickým dojmom, ale do šancí ich dobre brániaci Tatran nepúšťal.

Druhý polčas sa niesol v podobnom trende, aktivita domácich viedla k viacerým šanciam, ktoré ostali nepremenené. Zo skrumáže mohli skórovať aj hostia, ale gól padol až po centri Letavaya, keď Šmahajčík vyskočil vyššie ako brankár Vysokej. Domáca obrana však následne zaváhala, čoho dôsledkom bol pokutový kop. Červenec penaltu premenil a stanovil na konečných 3:1.

Góly: 18., 43. a 77. Šmahajčík – 80. Červenec (z 11 m). ŽK: Bytčanek, Horčičák (TURZOVKA). Rozhodoval Miloš Štrba, 360 divákov.

TURZOVKA: Stolárik – Bytčanek, Horčičák, Šmahajčík, Král (76. Staník), Ciesarík, P. Rovňaník, Letavay (89. Roman), Pavlík, Bibora, Povinec (73. M. Rovňaník).

VYSOKÁ: Malík – Barčák, Červenec, Syrový (46. Horňák), Nekoranec, L. Putorík, Jančík, Šichman, J. Pavlica (86. L. Kovalík), J. Putorík, K. Kovalík.

Rudinská – Višňové 2:4 (0:0)

Festival zahodených šancí v podaní oboch mužstiev videli diváci v poslednom domácom zápase mužstva TJ Slovan Rudinská v piatej lige. Po polčase bol tak stav 0:0. V druhom dejstve sa s gólmi roztrhlo vrece, keď sa domáci dostali do vedenia po chybe hosťujúcej obrany. Hostia otočili dvomi brejkmi v rozpätí 61. až 64. minúty, no domáci opäť vyrovnali, keď strelil druhý gól v zápase Grešák. Zápas ako na hojdačke rozhodli hostia exportným gólom Kočiša a trochu prísne nariadenou penaltou. Celkovo sa hral dobrý a férový zápas.

Góly: 46. a 75. Grešák – 61. O. Štefanica, 64. Povinec, 76. Kočiš, 84. Minarčik (z 11 m). ŽK: Zaťovič, M. Buček – Sventek, ČK: 84. Malíček (RUDINSKÁ). Rozhodoval Marek Žubor, 50 divákov.

RUDINSKÁ: R. Buček – M. Luciak, L. Luciak, Malíček, Š. Malík, Zaťovič, Grešák, M. Buček, P. Čupa, R. Čupa, J. Buček.

VIŠŇOVÉ: Kmecík – Valica, Kočiš, Minarčik, Majtán, Ťažký, Povinec, O. Štefanica, A. Štefanica, Majtanik, Sventek.

Čierne – Štiavnik 2:1 (0:0)

Čierne doma potvrdilo úlohu favorita. Po bezgólovom prvom polčase padli v druhom dejstve tri góly, rozhodujúci vsietil v 78. minúte domáci Birtus.

Góly: 52. Časnocha (z 11 m), 78. Birtus – 60. Bambúch. Bez kariet. Rozhodoval Ivan Tilesch, 200 divákov

ČIERNE: Krišica – Dirgas, Strapáč, Unzeitig, J. Malik (67. Benko), Časnocha, Jaroš (87. J. Kubalík), Jurčík (81. F. Malik), Baláž, P. Kubalík (69. Birtus), Švancár (76. Cyprich).

ŠTIAVNIK: Mištrík – Piroha, Hajko, Pobiak, Gulán, Bambúch, Možucha, Šutara, Fujaček, Palko (46. Valúch), Všelko.

Rajecké Teplice-Konská – Skalité 3:5 (0:1)

Skalité šlo do vedenia už po ôsmich minútach, keď sa presadil Juraj Krčmárik. Po zmene strán sa na ihrisku strhla gólová prestrelka. Hostia sa po troch góloch ujali štvorgólového vedenia. Domácich naštartoval Kováčik v 64. minúte. O dvanásť minút znížil z penalty Strhár a v 85. minúte znížil na rozdiel jediného gólu Seko. V 90. minúte však Seko putoval pod sprchy a definitívu troch bodov pre hostí zariadil z penalty Gavenčiak.

Góly: 64. Kováčik, 76. Strhár (z 11 m), 85. Seko – 8. J. Krčmárik, 49. a 63. Križek, 52. Špilák, 90. Gavenčiak (z 11 m). ŽK: Knapec, Seko (R.T.-KONSKÁ), ČK: 89. po 2. ŽK Seko (R.T.-KONSKÁ). Rozhodoval Michal Verdžák, 150 divákov.

R.T.-KONSKÁ: Vereš – V. Stranianek, Knapec (89. Mazák), Heřmánek, Mano (64. Kocian), Kováčik, Štrba, Strhár, Šimkulič, Prieložný, Seko.

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, J. Krčmárik, Mikula, Borovička, Mudrík, Lušňák, M. Špilák (78. Laš), R. Špilák, Kožák (66. Gavenčiak), Križek (90. D. Krčmárik).

Varín – Zborov nad Bystricou 3:1 (0:1)

Varínu patrila hra v prvom polčase, keď domáci dobre kombinovali a vytvárali si šance. Paradoxne, udreli hostia, keď sa po rohovom kope presadil Kocifaj. V druhom polčase sa Varínu podarilo vyrovnať po skrumáži zásluhou Cepláka. Domácim sa podarilo otočiť výsledok po góloch Hrušku a Lopušana a pripisujú si cenné tri body.

Góly: 70. Ceplák, 75. P. Hruška, 86. Lopušan (z 11 m) – 25. Kocifaj. ŽK: Lopušan, Ondráš, Koňušiak, Kadrliak – Podmanický. Rozhodoval Matúš Dobrík, 50 divákov.

VARÍN: Ružička – T. Hruška, Repáň, Lopušan, Cvacho, P. Hruška, Ondráš, Koňušiak, Kadrliak (88. Janda), Chebeň, Ceplák.

ZBOROV: Kučerík – Mešťanik, Kocifaj, Mihalda, Ganišin (46. Frančiak), Tvrdý, Rusnák, Martinec, Ďugel, Sýkora (55. Černošek), Podmanický.

Ostatné výsledky 25. kola: Predmier – Strečno 0:3, Belá – Rajec 1:3.

1. Rajec 25 15 3 7 55:38 48
2. Belá 25 16 0 9 59:48 48
3. Čierne 25 11 10 4 47:39 43
4. Strečno 25 12 5 8 46:41 41
5. Turzovka 25 11 5 9 66:44 38