Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Mladá generácia v dobrom svetle

ŠK Kysucké Nové Mesto v príprave

Príprava hádzanárov v Kysuckom Novom Meste začala hneď po novom roku. Muži spolu s dorastencami a starší žiaci s mladšími trénujú štyrikrát týždenne.

Hádzanári ŠK Kysucké Nové Mesto si siedmeho februára zmerali sily so súpermi na 11. ročníku medzinárodného turnaja O putovný pohár primátora mesta, ktorý je súčasťou memoriálu Antona Staňa. “Dorastenecký turnaj mal veľmi dobrú úroveň, o ktorú sa zaslúžili i naši dorastenci, hrajúci majstrovské zápasy za mužov. V dvanásťčlennom družstve nastúpilo za Kysucké Nové Mesto aj sedem hráčov, ktorí v sezóne 2002/2003 získali druhé miesto v celoslovenskej súťaži základných škôl. Trofej si odnieslo družstvo Piešťan, ktoré v úvodnom stretnutí zdolalo domáce družstvo 19:18 a odsunulo ho na druhé miesto. Turnaj bol výbornou príležitosťou hlavne pre nastupujúcu generáciu, nakoľko priestor dostali všetci nominovaní hráči. Ceny víťaznému celku odovzdal primátor mesta Ing. Milan Očko,“ povedal tréner Pavol Kubala.

V zostave Kysuckého Nového Mesta sa objavili títo hráči - Ľ. Klimek, Kotira, Pupík, Tvrdý, Ondrušek, M. Keblušek, M. Klimek, Slovák, Dankovič, Vlček, Martlach, Mičian.

Výsledky: ŠK Kysucké Nové Mesto: Piešťany 18:19, Martin 22:16, V. Bystřice 26:18, Uherské Hradište 26:20.

Poradie: 1. Piešťany 6 b., 2. Kysucké Nové Mesto 6 b., 3. Martin 3b., 4. V. Bystřice 3b., 5. Uh. Hradište 2b.

Kysuckí hádzanári si svoje športové schopnosti preverili aj na ďalšom podujatí, ktoré sa uskutočnilo 14. februára. Druhý ročník turnaja O pohár primátora mesta, ktorý bol určený pre starších a mladších žiakov. Pod vedením trénerov Ohradku a Franca nastúpila zostava hádzanárov Kysuckého Nového Mesta v takomto zložení - Staník, Martlach, Strašík, Kováč, Svitek, Nigrovič, Kupčík, Teolický, Ramšák.

Výsledky: ŠK Kysucké Nové Mesto: V. Bistřice 10:29, Polanka 21:31, Cífer 12:25.

Poradie: 1. Polanka 6b., 2. Cífer 4b., V. Bystřice 2b., Kysucké Nové Mesto.

Medzi mladšími žiakmi sa na prvom mieste umiestnil celok Kysuckého Nového Mesta (6b) pred V. Bystřice (4b) a treťou Polankou (2b). Na štvrtom mieste skončili bez zisku bodu hádzanári Cíferu.

Výsledky: ŠK Kysucké Nové Mesto - V. Bystřice 23:17, Polanka 24:18, Cífer 31:8.

O víťazstvo domácich sa zaslúžili títo hráči - V. Dankovič - Cinko, Piják, Hieris, Bajánek, Krčmar, Dupkala, Slávik a Ďuriak. (kp)