Nedeľa, 25. február, 2018 | Meniny má Frederik(a)

Nitrančania vylámali vlkom zuby

Žilina – Hokejistov Mestského hokejového klubu v u

plynulom týždni čakali tri kolá. V dvoch z nich mali za súperov z chvosta extraligovej tabuľky. Pokiaľ nad posledným Martinom zvíťazili po sérii desiatich prehraných zápasov, proti predposlednej Nitre ťahali za kratší koniec a najtesnejším rozdielom v domácom prostredí prehrali.

Žilina – Martin 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), 8. Schneider (Voskář, Húževka), 29. Škovránek (Kusovský, Török), 37. Krajčí (Románek). Žilina: Šimonovič – Cebák, Augusta, Kusovský, Piekarski, Schneider – Plch, Húževka, Voskář – Török, Beran, Konštek – Šafárik, Rehák, Gálik – Krajčí, Groma, Románek. Rozhodovali: F. Mihálik – Čavojský, Gašparík, bilancia Žiliny – vylúčení na 2 minúty: 7, presilovky a oslabenia: 0, 1 326.

Žlto-zeleným vyšiel lepšie úvod zápasu. Vsietili úvodný gól a mohli pridať aj ďalšie. Martinčanom v druhej tretine nepomohlo ani vystriedanie brankárov. Inkasovali ďalšie dva góly. V záverečnom dejstve sa stretnutie už len dohrávalo.

Milan Hovorka, tréner Žiliny: „Mužstvo podalo sústredený a zodpovedný výkon vo všetkých herných činnostiach. Som rád, že sme vyhrali na nulu. V zápase nás podržal Šimonovič, v útoku sme boli menej aktívni.„

Žilina – Nitra 1:2 (1:0, 0:0, 0:2). 14. Török (Konštek, Beran) - 44. V. Nemec, 47. T. Chrenko. Žilina: Šimonovič – Cebák, Augusta, Kusovský, Škovránek, Piekarski, Schneider – Plch, Húževka, Voskář – Török, Konštek, Beran – Šafárik, Rehák, Gálik – Románek. Rozhodovali: Lokšík – Bulko, M. Novák, bilancia Žiliny – vylúčení na 2 minúty: 7, presilovky a oslabenia: 0, 938.

Už v 6. min. mal príležitosť na skórovanie domáci Konštek, gól však padol až v 14. min. z hokejky Konšteka. V závere tretiny mohli meniť skóre Žilinčan Plch a Nitrančan Kolník, ale jednogólový náskok domácich dotrval. V druhej tretine necelá tisícka divákov videla len priemerný až slabý hokej. Viac vzruchu bolo v poslednej dvadsaťminútovke. Prvýkrát prekonal domáceho brankára V. Nemec a o tri minúty T. Chreno zabezpečil cenné víťazstvo hokejistov spod Zobora. Žilinčania mohli vyrovnať, ale nevyužili ani presilovku 5:3. Po skončení zápasu sa z hľadiska Zimného štadióna Vojtecha Záborského ozýval piskot.

Milan Hovorka, tréner Žiliny: „Dali sme vedúci gól a mysleli si, že víťazstvo príde samo.„

Zvolen – Žilina 1:0 (0:0, 1:0), 0:0), 27. Klepáč. Žilina: Šimonovič – Cebák, Kolba,Kusovský, Škorvánek, Gálik, J. Senko – Krajčí, Húževka, Konštek – Šafárik, Beran, Rehák – Hanes, Groma, Románek. Rozhodovali: Baluška – Galamboš, Tvrdoň, bilancia Žiliny – vylúčení na 2 minúty: 3, presilovky a oslabenia: 0, 2 420.

Žilinčania nastúpili na zápas len so sedemnástimi hráčmi, ale od začiatku hrali otvorený hokej. Prvé príležitosti na vsietenie mali Žilinčan Groma a domáci Šechný. Klepáč mohol skórovať už v prvej tretine, ale čo sa mu nepodarilo v nej, to vyšlo v druhej tretine, keď využil prihrávku Brateka spoza bránky. V poslednej tretine sa už na skóre nič nemenilo a tak sa zápas skončil futbalovým skóre.

Milan Hovorka, tréner Žiliny: „Bol to skôr taktický boj. My sme sa snažili udržať obranné pásmo, čo sa nám podarilo na 99 percent. Pri využívaní príležitostí však musíme byť efektívnejší.„

V ostatných zápasoch hokejovém extraligy sa hral šláger v 33. kole v Bratislave, kde sa predstavil vedúci Trenčín. Ani v tomto zápase sa mu nepodarilo prekonať šnúru prehier a podľahol belasým rozdielom troch gólov. Zaujímavosťou tohto kola bola skutočnosť, že ostatné tri zápasy sa skončili zhodne rovnakým výsledkom.

Výsledky – 32. kolo: Trenčín – Skalica 1:3, Poprad – Slovan Bratislava 1:3, Nitra – Liptovský Mikuláš 5:3, Zvolen – Košice 2:0, 33. kolo: Košice – Poprad 4:3, Skalica – Liptovský Mikuláš 4:3, Martin – Zvolen 3:4, Slovan Bratislava – Trenčín 4:1, 34. kolo: Trenčín – Košice 4:2, Nitra – Skalica 4:2, Liptovský Mikuláš – Slovan Bratislava 1:3, Poprad – Martin 2:2.

10. Martin 35 7 0 7 2 19 75:123 29

Pozn. – poradie – klub – počet odohraných kôl – počet víťazstiev v riadnom hracom čase (3 body/ - počet výher po predĺžení (2 body/ - počet remíz (1 bod/ - počet prehier po predĺžení (0 bodov/ - počet prehier v riadnom hracom čase (0 bodov/ - skóre – body.

V najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku nasleduje prestávka, počas ktorej je na programe v dňoch 18. - 20. decembra v Piešťanoch hokejový turnaj Loto Cup 2003. Okrem domácej reprezentácie sa predstavia mužstvá Kanady, Rakúska, Švajčiarska.

V hokejovej extralige sa budú hrať ešte dve kolá. V poradí 35. kolo je na programe v nedeľu 28. decembra. Je otázne, či sa v zápase proti Popradu predstavia aj hráči Plch, Voskár, Török a Augusta, ktorí boli z kádra žilinských vlkov vyradení. Program 35. kola: Zvolen – Nitra, Žilina – Poprad, Martin – Trenčín, Košice – Liptovský Mikuláš, Slovan Bratislava – Skalica.