MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 3:3 (0:1)

Góly: 62. Bažík (11 m), 70. Zábavník, 84. Sninský – 33. a 77. Volf, 88. Takáč.

Rozhodoval Micheľ, ŽK: Kosmeľ, Štrba – Ed. Hrnčár, Onofrej, Suchý, Volf. ČK: Štrba (po 2 ŽK) 2437 divákov.

MŠK: Rzeszoto – Kosmeľ, Špendla (68. Štrba), Labant, Drahno, Barčík, Bažík, Sninský, Zábavník, Gottwald (83. Varadin), Rusnák (53. Fabuš). ŠK Slovan: Kiss – Suchý, Hornyák, Polgár, Ed. Hrnčár, V. Bednár, Volf, Vomáčka, Onofrej, Šlahor (58. E. Takáč), Fodrek.

Prvý polčas dohrávky 17. kola Corgoň ligy priniesol divákom na štadióne pod Dubňom veľmi slabý futbal. Domáci hrali staticky, bez pohybu a ich hre chýbala myšlienka. V 33. min. ich za laxný prístup potrestal Volf, ktorý premenil na gól peknú Fodrekovu zadovku. V závere polčasu mohol vyrovnať z priameho kopu Bažík, ale debutant v bráne Slovana Kiss jeho pokus vytlačil do strany a následnú Rusnákovu dorážku z veľkého uhla kryl. V nadstavenom čase sa ešte slabou strelou do stredu brány, s ktorou nemal Kiss žiadne problémy, prezentoval Sninský.

Ani úvod druhého dejstva nenasvedčoval zmenu vo vývoji zápasu. Prišla však 62. min. a rozhodca Micheľ po skrumáži v 16-tke hostí odpískal sporný pokutový kop. Ten najlepší strelec domácich, Bažík, bezpečne premenil a Žilina sa prebudila. O osem minút poslal Bažíkov center z priameho kopu hlavou do brankára Slovana Zábavník, z opakovanej strely trafil Gottwald iba do pravej žrde, ale odrazenú strelu v páde dopravil hlavičkou do siete Zábavník. Domáci však po góle zaspali na vavrínoch a v 77. min. Volf po odvážnom prieniku do 16-tky strelou popri Rzeszotovi vyrovnal. Žilinčania však nezložili zbrane a po centri Barčíka a gólovej hlavičke Sninského boli opäť na koni. Prišla však 88. min.. Najskôr sa po 19-tich minútach pobytu na ihrisku a druhej žltej karte porúčal z ihriska Štrba. Po priamom kope mieril Suchý dobre k pravej žrdi, ale Rzeszoto loptu vyškriabal na roh. Po ňom sa pri bližšej žrdi presadil striedajúci Takáč a potrestal domácich po tretíkrát. Záverečná snaha domácich priniesla iba Varadinovu hlavičku, ktorú Kiss vyrazil do bezpečia a Slovan, ktorý sa už dlhšie výsledkovo aj herne trápi, si tak spod Dubňa odviezol cennú a zaslúženú remízu.

Juraj Šimurka, MŠK: V prvom polčase viazla v našej hre kombinácia, nešli nám prihrávky, mužstvo hralo staticky a veľmi zle. V druhom polčase sme vývoj stretnutia dvakrát otočili, ale trestuhodne sme si po štandardných situáciách nechali streliť góly.

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 2:0 ( 2:0). 30. Jelšic, 40. Števko. Inter Bratislava – Spartak Trnava 0:1 (0:1) 33. Kožuch. Matador Púchov – ZŤS Dubnica 3:1 (2:0) 8. Čvirik, 15. Beljančin, 90. Breška – 85. A. Nemec.

10. Slovan 17 3 7 7 16:24 16

* Strelci Žiliny – 8. gólov: Bažík, 5 gólov: Sninský, 4 góly: Zabavník, 2 góly: V. Staš, Fabuš, 1 gól: M. Ďurica, Z. Štrba, Drahno, Š. Rusnák, Šimček, Gottwald, Barčík, Špendla.

V budúcom kole sa v sobotu 29. novembra Žilinčania o 13.00 h. predstavia v Dubnici.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Ručičky sa opäť posúvajú

Ohľadom zrušenia striedania letného a zimného času nepadol doposiaľ konečný verdikt. Rokovalo sa o tom v minulosti už dlho, faktom zatiaľ zostáva, že na Slovensku v nedeľu opäť prejdeme na „zimný“. Hodiny sa posunú z 3. na 2. hodinu.

Niektorým na letnom či zimnom čase absolútne nezáleží.

Rýchlostnej cesty sa tak skoro vo Svrčinovci nedočkajú

Rozhodnutie ministerstva vraj bude mať negatívny dopad na cestné prepojenie do Českej republiky.

Takto vyzeralo plánované trasovanie R5.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.