Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Dve remízy po predĺžení

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MsHK Žilina 3:3 po pred

ĺžení (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0).

Góly: 10. Fatyka (Pleva, Mravec), 38. Pleva (R. Školiak, Lištiak), 47. Bača (Polášek) – 5. Plch (Hreus, Krajči), 6. Voskár (Rehák, Kontšek), 28. Gálik (Voskár, Rehák). Vylúčení: 3:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval Ország. 2 250 divákov.

MHk: Lipovský – Devečka, Fatyka, Lištiak, Urban, Sejna, Bača – R. Školiak, Pleva, Mravec – Badžo, Trochta, Huna – Kelner, Polášek, Miklík – Krátky, Bartík, Šebo. MsHK: Šimonovič – Senko, Augusta, Gálik, Škorvánek, Schneider, Nikišov – Plch, Hreus, Krajči – Voskár, Rehák, Kontšek – Hanes, Húževka, Šafárik.

Už v 6. min. vyhrávali žilinskí vlci pod vedením nového trénera Milana Hovorku na ľade Liptovského Mikuláša 2:0 po góloch Plcha a Voskára. Od tej chvíle však Liptáci pridali a v 10. min. z presilovky vyrovnal Fatyka. Do prestávky ešte mohli domáci navyše pridať i vyrovnávajúci gól, ale puk skončil na žrdi Šimonovičovej brány. V polovici zápasu potom Martin Gálik pridal po chybe brankára Lipovského tretí gól Žilinčanov a zdalo sa, že si z Mikuláša odvezú všetky body. Lenže už v 38. min. strelil gól Pleva a zdramatizoval zápas. V 47. min. vyrovnal Bača a tak na rad prišlo predĺženie. V ňom už gól nepadol a tak si žlto-zelení odviezli z Liptova bod za remízu 3:3.

Milan Hovorka, tréner MsHK Žilina: Domáci začali lepšie, zatlačili nás, ale po dvoch góloch v ich sieti sa hra vyrovnala. V druhej tretine sme mohli o svojom víťazstve rozhodnúť, pretože sme si vypracovali veľké množstvo šancí. Nešťastným vlastným gólom sme postavili súpera na nohy a z môjho pohľadu sme stratili dva drahocenné body.

(0:1, 0:1, 2:0).

45. Augusta (Plch, Schneider), 57. Augusta (Plch, Krajči) – 8. Kocák (Hartmann), 25. Kolár (Mařák, Hartmann).

Vylúčení: 3:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Pred 1 945 divákmi rozhodoval Baluška.

MsHK: Šimonovič – Schneider, Nikišov, Škorvánek, Pozník, Augusta, Senko – Kontšek, Voskár, Rehák – Húževka, Gálik, Šafárik – Krajči, Hreus, Plch. HK: Kučera – Bukna, P. Ivičič, Sloboda, Komárek, M. Ivičič, Vrábel – Jarolím, Kocák, Hartmann – Čársky, Kolár, Mařák – Grill, Mrena, Sýkora.

Úvodná šesťminútovka sa niesla v znamení domácej Žiliny, ktorá si vypracovala zopár sľubných príležitostí. Tento úvodný tlak ukončila Schneiderova delovka do žrde v šiestej minúte. V 8. min. sa dostala Skalica dosť nečakane do vedenia, keď si prihrávku Kocáka vrazil Senko do vlastnej brány. Druhú tretinu začala Žilina opäť náporom, ale s gólu sa tešili hosťujúci Skaličania, ktorí v 25. min. využili presilovú hru. V 45. min. sa Žilina vrátila do hry, keď od modrej čiary Augusta prestrelil dovtedy bezchybne chytajúceho Kučeru. Žiline sa podarilo vyrovanť v 57. min., keď opäť Augusta trafil medzi Kučerove betóny. V predĺžení už gól nepadol a tak sa súperi rozišli po remíze 2:2.

Milan Hovorka: Myslím si, že sme v útoku hýrili aktivitou, ktorú sme nedokázali využiť. Na to že máme takých útočníkov, by nemali zachraňovať tím práve obrancovia. Na to že sme prehrávali 0:2, som spokojný, že sme získali bod.

7. Skalica 20 6 0 4 1 9 54:51 22

8. Poprad 20 6 1 2 0 11 47:63 22

Martin Bologa

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 450

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.