5. futbalová liga skupina A

Starobystrická „loď“ klesla na dno

Žilina, Kysuce – V priamom súboji o prvé miesto tabuľky prehral doterajší líder z Rajca v Tepličke nad Váhom a súperi si miesta v tabuľke vymenili. Na prvom mieste teda zimuje Teplička. Futbalisti Predmiera si pred prestávkou zaknihovali vysoké víťazstvo 5:1 nad Kysuckým Novým Mestom B. Situácia sa zmenila i na opačnom konci, keď Čierne po víťazstve v derby nad Skalitým predstihlo Starú Bystricu.

Čierne – Skalité 3:1 (2:1)

Góly: Privarčák, Bocko (11 m), Zajac – Ďurana

Čierne: Kubalák – Vorek, Fonš, Privarčák, Kraina, Bocko, Krenželák, Zajac, Joukl, Mrmus, Kríž. Striedali: Jedinák, Unzeiting, Štetiar.

Skalité: M. Tatarka – Ďurana, Sidora, Sojka, Baroniak, Ondrušek, Čanecký, Neveďal, Kaňa, Gavlas, Ľ. Mikula. Striedali: Serafín, Straka.

ŽK: Neveďal, Ondrušek, Mikula.

Rozhodovali: Capko – Čambora, Ježík.

Susedské derby prilákalo do hľadiska, aj napriek nepriaznivému počasiu, dobrú tisícku divákov z oboch táborov. Hostia začali súboj aktívnejšie. Už v 6. min. dopravili loptu do domácej siete, ale hlavný rozhodca na pokyn svojho asistenta gól neuznal. Údajne išlo o postavenie mimo hru. Hostia si aj naďalej vytvárali územnú prevahu a domáci sa iba postupne dostávali pred ich bránu. Najčastejšie sa o to pokúšal rýchlonohý Kríž. V 18. min. však predviedli učebnicovú akciu, keď R. Fonš zahral trestný kop na hlavu Mrmusa. Ten loptu pekne vrátil pred bránu a vysoký Privarčák tiež hlavou nezadržateľne skóroval. Hostia sa ale nevzdávali a do šancí sa dostali Čanecký, Baroniak i Kaňa. Chýbalo však zakončenie. V 40. min po skrumáži v domácom veľkom vápne sa lopta dostala k Ďuranovi a ten krížnou strelou prekonal domáceho Kubaláka. O tri minúty neskôr unikol Kríž, v pokutovom území ho fauloval Sojka a nariadený pokutový kop Bocko premenil. Hra v druhom polčase bola dosť nervózna. Pekných šancí sme veľa nevideli, ale domáci sa opäť presadili. V 58. min. kopal R. Fonš ďalší trestný kop. Jeho center jemne hlavou „lízol„ Zajac a lopta skončila v sieti prekvapeného Tatarku, čo znamenalo 3:1. Do konca zápasu už neboli nejaké vyložené príležitosti. za zmienku stoja šance domáceho Mrmusa a hosťujúceho Ondruška, no na výsledku sa už nič nezmenilo. Čierne si tak zaknihovalo druhé víťazstvo v súťaži.

Stará Bystrica – Lietavská Lúčka 1:2 (0:1)

Gól: L. Kolembus – Škorvánek, Šupina.

St. Bystrica – J. Čmiko – P. Kolembus, M. Sobol, Mir. Griga, P. Matejčík, M. Šumský, L. Kolembus, M. Štrba, J. Mravec, Mich. Griga, M. Králik. Striedali: A. Šumský, J. Skaličan.

Liet. Lúčka: Tvardek – Škuta, Benko, Košša, Majdák, Škorvánek (70. Belán), Polaček, Sedliaček (46. Kodaj), Šupina (80. Bellán), Kudla, Turian

ŽK: P. Kolembus, Mir. Griga – Majdák, Benko, Belan, Turian.

Rozhodovali: Ondruš – Gnida, Šalata.

Ďalšia prehra na domácom ihrisku znamená, že futbalisti Starej Bystrice prezimujú na samom dne štrnásťčlennej ligovej tabuľky. Aj v tomto stretnutí premárnili niekoľko gólových príležitostí. Súper bol lepší a jeho hráči dokázali domácich prečísliť. Keďže „cementári„ premenili dve gólové príležitosti a domáci iba jednu, zápas sa skončil ich víťazstvom.

Makov – Varín 1:0 (0:0)

Góly: 51. R. Planeta (11 m)

Makov: M. Krišica – M. Pavelka, D. Pavelka. P. Maďari, J. Bogáň, R. Planeta, Vl. Cigáň, M. Kubošný, J. Šustek, A. Banetka, S. Olšovský. Striedali: R. Hajna, P. Papaj.

Varín: Fogada – Nemček, Petkovský, Zime, Zradula, Cipko, Nenadik, Tichák, Zimen, Trnovec, Kuchar. Striedali: Rapan, Gazdík, Prokop, Sobola.

ŽK: A. Banetka, J. Šustek – Zimen, Tichák, Nemček

Rozhodovali: Blahušiak – Náther, Ligas

Zápas hodnotí Martin Pavlík: „V noci všetkých prekvapila desaťcentimetrová snehová nádielka. Keďže domáci chceli zápas odohrať za každú cenu, ich priaznivci zorganizovali brigádu a lopatami očistili ihrisko. Zápas sa hral vo svižnom tempe, ale futbalovou kvalitou nenadchol. Bojovalo sa o každý meter hracej plochy. Domáci mali v prvom polčase viac z hry, potvrdili svoju povesť – nemohúcnosť premieňať šance. V šanciach sa ocitli Šustek i Kubošný, no gól sa im nepodarilo vsietiť. V úvode druhého polčasu hosťujúci úplne zbytočne fauloval v rohu šestnástky a dorastenec R. Planeta nariadený pokutový kop s prehľadom premenil. Po góle hostia ožili, kopali niekoľko diskutabilných štandartných situácií, no domáca obrana na čele s vynikajúcim Maďarim a brankárom Krišicom nedovolili, aby lopta zakotvila v sieti. Keďže domáci boli o niečo lepší, ich víťazstvo je plne zaslúžené.„

Predmier – Kysucké Nové Mesto B-Povina 5:1 (1:0). Rentka, Chválnik, J. Danížek, D. Minárik, Chlebek – Bočej. Domáci mali celý zápas prevahu. V prvom polčase Predmier navyše nepremenil pokutový kop. Po zmene strán však domáci rýchlo skórovali a pridali ďalšie góly.

Rozhodovali: Lysická, ŽK: Rajtek, Bočej. 100 divákov.

Rosina – Raková 2:0 (2:0). Heiser, Rác. Domáci začali vo veľkom štýle, keď už v 1. min sa ujali vedenia gólom Heisera a v 6. min. Rác zvyšoval už na 2:0. Vývoj stretnutia potom domáci kontrolovali a v závere polčasu spálili veľké šance Heiser a Rostáš. Po zmene strán domáci nepustili hostí do žiadnej šance, len dobrý výkon brankára hostí a nepresnosť domácich strelcov ich zachránila od vyššej prehry.

R Švec, ŽK: Heiser, Ondák – Šperka, Matejčík. 250 divákov.

Belá – Strečno 0:1 (0:0). Sokolovský. Hostia prišli do Belej so zámerom nedostať gól, nevystrelili na bránu a predsa zápas vyhrali. Po malej domov domácich, brankár nastrelil hráča a padol gól. Domáci zahodili množstvo šancí, ale už nevyrovnali a vypili kalich horkosti do dna, keď v 92. min. Hazda zahodil pokutový kop.

R Uhorskai, ŽK: Peťko. 80 divákov.

Teplička nad Váhom – Rajec 3:0 (1:0). Mintál, R. Adamus, Kozák. Zápas bol nervózny, domáci začali miernym tlakom. Na konci prvého polčasu dal Mintál prvý gól po chybe obrany Rajca. Po zmene strán sa hra nezmenila a po ďalších chybách Rajca padli dva góly.

R Kuska, ŽK: Lisko, Hruš - Baďura, Jakubec, Pekara, Vojtek. ČK: Šupka.150 divákov. (mif, gm,jkk)

1. Teplička 13 8 2 3 30:19 26

2. Rajec 13 8 1 4 18:16 25

3. L. Lúčka 13 7 2 4 28:14 23

4. Raková 13 6 4 3 23:18 22

5. Rosina 13 6 4 3 19:12 22

6. Strečno 13 6 1 6 19:18 19

7. Belá 13 5 3 5 28:24 18