V. futbalová liga skupina A

Obe derby skončili remízami

Žilina, Kysuce – Lekciu z efektivity dali v susedskom derby futbalisti Tepličky nad Váhom v Belej, keď po štyroch strelách medzi tyče dali štyri góly. Toto víťazstvo ich vynieslo na prvé miesto aktuálnej tabuľky.

Čierne – Varín 1:0 (0:0)

Gól: 58. Bocko

Čierne: Miko – Vorek, R. Fonš, Privarčák, Kraina, Bocko, Krenželák, Zajac, Joukl, Jedinák (Mrmus), Kríž.

Varín: Fogata – Repkovský, Tichák, (Repáň), M. Zimen, Prekop (Cipko), Michúlek, Trnovec, R. Zimen (Gazdík), Hubočan, Brežný, Kuchár.

ŽK: Privarčák, Vorek – Zimen, Tichák, Gazdík, Trnovec.

Rozhodovali: Holub – V. Šalata, Ľ. Šalata.

Domáci veľmi túžili po víťazstve a na zápas nastúpili s R. Fonšom na poste stopéra. Naopak Zajac hral v útoku. Čierne začalo veľmi dobre. Už v 8. min. mali prvú šancu po trestnom kope Krenželáka. Ďalšiu akciu toho istého hráča zrazila hosťujúca obrana vedľa brány. V 19. min. nestarnúci Joukl prešiel obranou hostí, ale Kríž zakončil iba slabou strelou. Hostia sa k slovu dostali až v ďalších minútach. Medzi 20. až30. minútou si vypracovali dokonca tri dobré šance. Potom ale opäť po krídle ušiel Krenželák, no Kríž jeho prihrávku nezúročil. V 35. min. poslal Zajac z dobrých 25 metrov tesne vedľa. Neskôr R. Fonš zahrával dva trestné kopy, ale jeho pekné prihrávky dal Krenželák najskôr do brankára a druhú vedľa. Prvý polčas tak skončil bezgólovou remízou 0:0. V druhom polčase nastúpil do útoku miesto Jedináka Mrmus a bol prínosom. V 48. min. po Krenželákovom centri Zajac hlavičkoval tesne vedľa. Potom sa do šance dostal aj Kríž, ale nezakončil. Na druhej strane sa vo vyloženej šanci ocitol hosťujúci Michúlek, ale sám pred brankárom nedokázal skórovať. Vo futbale sa hovorí: „Nedáš – dostaneš„. Toho sa v plnej miere naplnilo v 58. min. po trestnom kope Krenželáka, keď najvyššie vyskočil Bocko a skóroval. Hostia potom zvýšili útočné úsilie, niekoľkokrát sa dostali pred brankára Mika, ale vyrovnávajúci gól vsietiť nedokázali. Domáci mali tiež niekoľko šancí, ktoré nepremenili. V závere sa zamerali hlavne na udržanie víťazstva, z ktorého sa nakoniec aj tešili.

Lietavská Lúčka – Skalité 2:0 (1:0), Kudla, Šupina.

Čierne – Varín 1:0 (0:0), Bocko. Varín: Fogada – Repkovský, Tichák, Michal Zimen, Prekop, Michulek, Trnovec, Róbert Zimen, Hubočan, Brežný, Kuchar, striedali – Gazdík, Cipko, Repáň. Rozhodovali: Holub – V. Šalata, Ľ. Šalata, ŽK Varína – R. Zimen, Hubočan, Gazdík, Trnovec, 150. Varínu zápas nevyšiel. Vytvoril si síce tri šance, ale tie nepremenil. Navyše im hlavný rozhodca neuznal gól v nadstavenom čase.

Stará Bystrica – Kysucké Nové Mesto B-Povina 3:0 (0:0), Mravec 2, Štrba.

Góly: 50. Štrba, 85. a 88. Mravec

St. Bystrica: Čmiko – Králik, Mir. Griga, Sobol, Matejčík, P. Kolembus, L. Kolembus, Štrba, Mravec, Mich. Griga, A. Šumský.

KNM B Povina: Andel – Hutira, Janec, Pupik, Frolo, Holáň, Valiašek, Damaška, Ovečka, Chládek, Špiriak.

ŽK: L. Kolembus – Chládek, Holáň, Pupik.

Rozhodovali: Dutka – Farský, Kuska.

Derby zápas tradičných rivalov sa začal dosť opatrne. Družstvá sa navzájom akoby oťukávali. Po niekoľkých minútach prebrali iniciatívu na svoje kopačky domáci, ktorí, ako sa zdá, dokonale zaskočili súpera. Už v 5. min. prihral Štrba pekne na pravú stranu Mravcovi, ale strela z jeho kopačky smerovala vedľa. O minútu neskôr mali šancu hostia, keď Špiriak potiahol útok po pravej strane, prudko vystrelil, ho hradba domácich tiel odrazila loptu späť do poľa. Potom nátlaková hra domácich pokračovala. Hráči si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, no skórovať nedokázali. V zálohe zbierali lopty predovšetkým Štrba s Kolembusom a zásobovali nimi útočníkov. Zdalo sa, že gól visí vo vzduchu, no do konca polčasu sa tak nestalo ani na jednej, ani na druhej strane. Diváci sa dočkali až po obrátke, keď v 50. min. kopal trestný kop Miloš Štrba a nemýlil sa. Znamenalo to vedenie domácich 1:0. O niekoľko minút neskôr mal šancu A. Šumský, ale dával tesne vedľa. V 70. min. sa uvoľnil Michal Griga, postupoval sám na Andelovu bránu, no v rozhodujúcej chvíli zaváhal. Podobnú príležitosť mal o necelých 10 minút Králik a tiež nedal. Potom prišli chvíle J. Mravca, ktorý v priebehu troch minút dvoma gólmi rozhodol o osude stretnutia. Hráči Starej Bystrice si týmto víťazstvom pripísali veľmi cenné body.

Makov – Raková 0:0

Makov: Krišica – Kubošný, Maďari, R. Sojčák, M. Mlakyta, A. Banetka, M. Kupšo (40. M. Válek), J. Šustek, R. Planeta, D. Pavelka, S. Olšovský (46. J. Bugáň).

Raková: P. Nekoranec – J. Majerík, P. Poljak, M. Golis, P. Kuboška, J. Badžgoň, O. Kubizňa, R. Jarábek, M. Šperka, M. Badžgoň, V. Matejčík. Striedali: F. Broš, B. Rebroš, P. Čišecký, S. Hanulák.

ŽK: Planeta, Sojčák – J. Badžgoň, Jarábek.

Rozhodoval: Ježík

K zápasu sa vyjadril Martin Pavlík, ktorý povedal: „V derby zápase dvoch kysuckých mužstiev domáci potvrdili početnej diváckej kulise skutočnosť, prečo je ich postavenie v tabuľke také, aké je. Dalo by sa povedať, že to bol zápas Makova proti stopérom Poljakovi a Matejčíkovi, ktorí hrali výborne pozične. Domáci mali počas celého stretnutia jasnú prevahu a bola to len nemohúcnosť útočníkov i ostatných hráčov zakončiť svoje úsilie gólom. V prvom polčase si domáci nevytvorili nejakú tutovku, no v druhej časti hry doslova „priklincovali„ súpera pred ich bránku, ktorí okrem dvoch priamych kopov v podaní O. Kubizňu v Makove nič neukázali. V 48. min. agilný M. Kubošný vbehol do šestnástky, ale hosťujúca obrana ho odzbrojila. V 63. min. priamy kop Mlakytu Nekoranec s námahou vyrazil. V 68. min. Mlakytová strela vypadla Nekorancovi z rúk, no loptu poskakujúcu na bránkovej čiare nemal kto do siete doraziť. Najväčšiu šancu mali domáci v 72. min., keď D. Pavelka zo vzdialenosti približne 25 metrov trafil spojnicu brvna a tyče. K lopte sa dostal J. Šustek, ale prestrelil. Pre hostí je to veľmi šťastný bod a domácim ostali len oči pre plač. Na záver je potrebné podotknúť, že rozhodca Ježík viedol zápas s prehľadom a jeho verdikty boli veľmi presné. „

Predmier – Strečno 1:0 (1:0), Čička. Strečno: Klocaň – F. Oberta, P. Oberta, Fraško, Gašper, Kadaši, Muráň, Praták, Hanuliak, R. Sokolovský, Kan, streidania – J. Oberta, Tavač. Rozhodovali: Žuffa – Močiliak, Perašín, ŽK Strečna – R. Sokolovský, Praták, Hanuliak, 50 divákov.

Futbal slabej úrovne. Domáci boli aktívnejší a jediný gól z 25 metrov vsietil Čička. Druhý polčas sa hral prakticky bez šancí na obidvoch stranách.

Rosina – Rajec 4:1 (3:1), Marek Kopač, Haiser, Rác, Marián Kopač – Eloga. Rosina: Holiš – Hodas, Smieško, Timkanič, Barčiak, Ondák, Mario Kopáč, Turský, Marek Kopáč, Rác, Haviar, striedanie – Vanoch, Lysík, Tomášik. Rajec: Petráš – Šimkulič, Jakubes, Vojtek, Eloga, Biely, Paulíny, Pekara, Baďura, Miškovský, Michalides, striedanie – Veselý, Bujný.

Rozhodovali: Staník – Capko, Ligas, ŽK: Barčiak – Eloga, Petráš, Paulíny, ČK. Šimkulič, 400. V úvodnej desaťminútovke boli aktívnejší hostia. Potom domáci prebrali iniciatívu a po viacerých príležitostiach išli do vedenia 2:0. V poslednej minúte 1. polčasu dali hostia kontaktný gól a zdalo sa, že zápas bude mať dramatický priebeh. Hneď z rozohrávky však domáci zvýšili na 3:1. Tri minúty pred koncom pečatil víťazstvo Marek Kopáš. Hostia hrali pomerne nervózne, za čo doplatili žltými i červenou kartou.

Belá – Teplička nad Váhom 1:4 (1:2), Cabadaj – Valášek 2, Belák 2. Belá: Mahút – Seduch, Boháč, Ševčík, Ondráš, Hazda, Laštiak, Šugár, Cabadaj, Peťko, Cingel, striedanie – Mihalčatin, Marián Seduch. Teplička nad Váhom: Majerčík – Hruška, Králik, Janiš, Lisko, Slota, Mintál, Kysela, Belák, Valášek, Kozák, striedanie – Poliak, Adamus. Rozhodovali: Mihálka – Kapusta, Švorčík, ŽK: Boháč (Belá), 250. Domáci začali stretnutie náporom. Už v 2. min sa ujali vedenia Cabadajovým gólom. Tým akosi urazili šťastenu. V 9. min. Cingel prestrelil prázdnu bránku, v 19. min. Hazda z troch metrov prestrelil. O minútu bol sám pred brankárom hostí Ondráš, ale nedal. V 30. min. hostia po prvýkrát vystrelili na bránku domácich a vyrovnali. V 32. min. Šugár obišiel aj brankára hostí, ale trafil len tyčku. V 38. min. domáci zle reagovali na nakopnutú loptu a bol z toho druhý gól. Začiatok druhej polovice začal pre domácich nedobre. Hostia pridali po náhodnej strele tretí úspech. Príležitosti na skorigovanie mali domáci Boháč a Šugár, ale aj posledný gól vsietili hostia.

14. Čierne 11 1 3 7 10:25 6

* Strelci - Teplička nad Váhom – 6 gólov: Mintál, Kozák, 5 gólov: Kysela, 3 góly: Valášek, Belák1 gól: Bielik, Králik, Adamus, Hruška. Rajec – 7 gólov: Eloga, 2 góly: Šimkulič, Baďura, 1 gól: Pekara, Veselý, Paulíny. Belá – 9 gólov: Cabadaj, 5 gólov: Šugár, 4 góly: Hazda, 2 góly: Peťko, 1 gól: Ondráš, Horecký, Ševčík, Cingel, Laštiak. Rosina – 5 gólov: Rác, Haiser, 3 góly: Marek Kopáč, 2 góly: Rostáš, 1 gól: D. Vanoch, Marián Kopáč. Strečno – 5 gólov: Sokolovský, 4 góly: Kán, 2 góly: Cigánik, 1 gól: Trhančík, Muráň, Kadaši, Hanuliak, Mahút, Židek, vlastný. Varín – 6 gólov: Kuchar, 4 góly: Trnovec, 3 góly: Gazdík, Lopušan 1 gól: Tichák, Brežný, Michulek. Lietavská Lúčka – 8 gólov: Kudla, 3 góly: Šupina, 2 góly: Turian, Poláček, Kodaj, 1 gól: Košša, Benko, Dančík, Kodaj, Majdák. Predmier – 4 góly: Turský, Bednár, 2 góly: Chválnik, 1 gól: J. Danížek, Šimoník, Kopásek, Chlebek, Tomaník, Čička.

Program 12. kola – sobota 18. októbra o 14.00 h: Kysucké Nové Mesto B-Povina – Makov (Perašín), nedeľa 19. októbra

o 14.00 h: Skalité – Teplička nad Váhom (Močiliak), Rajec – Belá (Hnilica), Strečno – Rosina (Farský), Raková – Predmier (Rohoň), Varín – Stará Bystrica (Beňo), Lietavská Lúčka – Čierne (Kuteľ).