3. liga Sever

Za výborný výkon Čadce vysoké víťazstvo

Žilina, Kysuce – Len futbalisti Bytče bodovali naplno v 11. kole najvyššej stredoslovenskej súťaže, keď v domácom prostredí zdolali Rakytovce. Nečakala sa prehra rezervy Žiliny v Ľubochni.

Bytča - Rakytovce 3:0 (2:0), 33. Čikota (11 m), 42. Hozdek, 58. Bujný. ŽK: Kliník - Vigaš, Fojtík, Turčan, Faktor. Rozhodoval Kučera, 150 divákov. Bytča: Jurčík - Hozdek (85. S. Zátek), Gajdošík (84. Raždík), Ďurdík, Klimík, M. Zátek, Čikota, Taračka (67. Kadák), Trnovec, Minárik, Bujný. Rozhodoval, Kučera, ŽK Bytče – Kliník,150.Ružomberok B-Ľubochňa – Žilina B-Strážov 2:1 (1:0), 32. Pučala za Žilinu B.

Žilina B - Strážov: Kuciak – Martini, Filo, Barošinec, Štaffen, Gáborík, Tabak, Janiš, Pučala, Hrbek (82. Mano), Červenec. Rozhodovali: Fajčík – Kadlec, Šulek, ŽK: Barošinec za Žilinu B, 100.

FK Čadca – Dolný Hričov

4:1 (2:1)

Góly: Šutý 2, Baláž, Kanálik - Šoboník

Čadca: Horniak – Šimášek, Gončár (Kavuliak), Kanálik (Strapáč), Mudrík, Michalík, Jaroš, Krištofík (M. Kanálik), Šutý, Trizuliak, Baláž.

Dolný Hričov: Uríček - Š. Sľuka, Suchomel (54. Koštek), Jánoš, Vydra, Nedeljak (78. Capanda), Galbavý, Bugala, Midula (62. Novysedlák), B. Sľuka, Šomoník.

ŽK: Kanálik – Š. Sluka

Rozhodovali: Podsklan – Petrinec, Krahulec.

Prvých desať minút stretnutia sa hralo medzi oboma šestnástkami. Domáci potom získali miernu prevahu. V 20. min. Šutý z dobrej pozície hlavičkoval nad bránu. O päť minút neskôr vystrelil domáci Baláž. Brankár hostí iba s námahou vyrazil na rohový kop. Po kope z rohu sa najlepšie v pokutovom území hostí zorientoval Šutý a otvoril skóre zápasu. V 30. min. to bol opäť Šutý, ktorý išiel sám na brankára a nezaváhal, čo znamenalo vedenie Čadce 2:0. O dve minúty neskôr hosťujúci Šoboník znížil na 2:1. Do konca prvého polčasu mohli z domácich ešte skórovať Šutý a Trizuliak, no ostalo iba pri šanciach. Začiatok druhého polčasu dokonale vyšiel Čadčanom, keď Baláž po samostatnom nájazde obišiel aj brankára a zvýšil na 3:1. Gól hostí nepoložil a začali sa viac snažiť. Útoky sa potom striedali na oboch stranách. V gólovej situácii sa ocitol Šutý, no z piatich metrov trafil iba brankára. Znížiť mohli aj hostia, ale domáci brankár bol na svojom mieste. Po najkrajšej akcii celého stretnutia padol štvrtý gól Čadce. Milan Kanálik dostal zozadu pekný pas a nezadržateľne skóroval. V záverečných minútach mali oba kolektívy možnosť zmeniť gólový stav. Najskôr hosťujúci Capanda vo vyloženej pozícii hlavičkoval nad bránu a z protiútoku Strapáč mieril vedľa. Hralo sa na šmykľavom teréne a pomerne slušne. Hráči Čadce podali v doterajšom priebehu súťaže najlepší výkon na domácej pôde. V obrane dominoval Michalík a v útoku Šutý s Balážom. V budúcom kole hrá Čadca v Žiari nad Hronom.

Kys. Nové Mesto – Revúca

3:2 (1:1)

Góly: 41. a 48. min. Šidlo, 55. Chovaňák – 43. Gočaltovský, 86. Lipták

Kys. N. Mesto: Pika – Horvát, Gapa, Šidlo (84. Nový), Čepela, Vlček, Bočej (64. Mihalda), Záhradník, Molnár, Chovaňák (69. Macek), Chovanec.

ŽK: Molnár, Chovanec

Rozhodoval: Kubačka

Diváci: 350

Úvod stretnutia bol jednoznačne na strane domáceho kolektívu, ktorého hráči sa nasťahovali pred pokutové územie hostí. Pozorná obrana Revúcej však Kysučanom skórovať nedovolila. Už v 7. min. Šidlo poslal loptu z bezprostrednej blízkostí nad brvno. V zapätí mal šancu Chovaňák, no jeho strela mierila tesne vedľa pravej tyče. Tlak domácich sa postupne zvyšoval. ale strely Vlčka, Záhradníka a Bočeja nenašli správny cieľ. Prvý gól stretnutia padol do siete hostí v 41. min., keď Šidlo prekonal brankára hostí. Radosť Kysučanov netrvala dlho, nakoľko po rozohrávke hráči Revúcej založili útok a Gočaltovský v 43. min. vyrovnal na 1:1. V úvode druhého polčasu mohol Gočaltovský strhnúť vedenie na stranu hostí, ale jeho strely boli nepresné. Kysučania sa tešili v 48. min., keď Šidlo vsietil druhý gól. Gól akoby dal domácim krídla a neustále útočili. Ich snahu korunoval tretím gólom Chovaňák. V 50. min. sa vyznamenal brankár hostí, ktorý zabránil v skórovaní Macekovi a Molnárovi. Štyri minúty pred koncom duelu na konečných 3:2 znížil Lipták.

Výsledky 10. kola: Tomášovce – Lučenec 1:0 (0:0), Turčianske Teplice – Žiar nad Hronom 1:1 (1:1), Kremnička – Martin, hostia nepricestovali, Liptovský Mikuláš – Podbrezová B-Valaská 2:0 (1:0).

16. Martin 10 0 2 8 10:27 2

Program 12. kola – sobota 11. októbra o 14.30 h: Martin – Liptovský Mikuláš (Havko), Žiar nad Hronom – Čadca (Ďuroška), nedeľa 12. októbra o 10.30 h: Žilina B-Strážov – Turčianske Teplice (Glončák), o 14.30 h: Podbrezová B-Valaská – Kysucké Nové Mesto (Sikora), Dolný Hričov – Kremnička (Fízel), Lučenec – Ružomberok B-Ľubochňa (Petrinec), Rakytovce – Tomášovce (I. Szabó), Revúca – Bytča (Medveď).