Nedeľa, 17. február, 2019 | Meniny má Miloslava

4. futbalová liga Stred

Rudinská víťazne, Krásno iba s bodom

Žilina, Kysuce – V zápasoch 10. kola IV. futbalovej ligy Sever sa zástupcom regiónu nedarilo. Bánová prehrala na Turci a Stráňavy podľahli v domácom prostredí ďalšiemu tímu z tejto oblasti. Víťazstvo poslednej Valče bolo vari najväčším prekvapením kola.

Diviaky –Bánová 3:1 (1:0), Schmidt, Lončík, Kviatkovský – Červený.

Bánová: Adamčík – Pranda, Ďuratný, Chrbuliak, Daniel Pecko. Dominik Pecko. Comerek, Bohyník, Podanický, Červený, striedali – Valášek, Ježo. Rozhodovali: Cerchlan – Drozd, Mikula, ŽK Bánovej: Pranda, 100.

Stráňavy – Valča 2:4 (0:2), Janči, Samec – Krkoša, Bobček, Kováč, Ashraf.

Stráňavy: Tatranský – Mahút, Berzák, Samec, Bielk, Bukovčan, Belko, A. Barošinec, Cetera, Kello, Janči, striedal Čuraj. Rozhodovali: Uhorskai – Drapáč, Madera, ŽK. Stráňavy: Belko, 100.

Krásno – Liptovský Hrádok 2:2 (1:1)

Góly: Kasaj 2 – Bartek 2

Krásno: Z. Šustek – Vaňovec, Timek, Švaňa (72. Švábik), Kormanec, Ďurana, Gábor, Labák, Zjavka, Kasaj, Jakubec.

ŽK: Švaňa, Vaňovec – Janek

Diváci: 250

Rozhodoval: Kapusta

Domáci kolektív nastúpil v značne omladenej zostave, keď v základnej jedenástke boli až traja dorastenci. O úvodnom oťukávaní mohli v 16. min. skórovať hostia. Brankár Šustek prízemnú strelu vytlačil na roh. Tlak hostí pokračoval a o dve minúty neskôr po rýchlej akcii Bartek dostal svoj tím do vedenia. Netrvalo dlho, Krásno sa spamätalo a v 23. min. Kasaj po peknej kombinačnej akcii vyrovnal na 1:1. O niekoľko minút mohol opäť Kasaj zvýšiť. Jeho trestný kop brankár neudržal v rukách, no Jakubec po dorážke prehodil bránu. Do konca prvého polčasu mohli diváci vidieť ešte niekoľko gólových šancí, ale tieto ostali nepremenené. Vyznamenal sa domáci brankár Šustek, ktorý zlikvidoval dve tutovky. Úvod druhého polčasu Krásno úplne vynechalo a takmer polhodina hry patrila hosťom. V 64. min. zaznamenal po rýchlom útoku Bartek druhý gól hostí. Posledná štvrťhodina stretnutia patrila však domácim. Tí pritlačili súpera a v 77. min. Kasaj vyrovnal na konečných 2:2.

Výsledky 10. kola: Trebostovo – Lisková 1:1 (1:0), Ľ. Lukášik – Juráš, Nižná – Námestovo 3:0 (2:0), Orčo, Ján Žák, Bača, Dolný Kubín – Bešeňová 5:2 (5:1), Melicherčík 2, Kováč 2, Callo – Madliak,Kováč, Rudinská – Tvrdošín 1:0 (1:0), Málik.

14. Valča 10 2 1 7 17:23 7

Program 11. kola – nedeľa 12. októbra o 14. 30 h: Tvrdošín – Trebostovo (Chudý), Valča – Rudinská (Maga), Bešeňová – Stráňavy (Dvorštiak), Liptovský Hrádok – Dolný Kubín (L.Ondák), Bánová – Krásno nad Kysucou (Migaľová), Námestovo – Diviaky (Korenčík), Lisková – Nižná (Kratochvíla). (lh, mčim)

1. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu