Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

V. futbalová liga skupina A

Povina zvíťazila, Skalité remizovalo

Žilina, Kysuce – Jediným mužstvom, ktoré si priviezlo bod z ihriska súperov, bola Belá. Tá na Kysuciach remizovala 2:2. V ostatných zápasoch kola boli úspešní domáci, ktorí už hosťom neprepustili už ani bod.

Skalité – Belá 2:2 (1:1)

Góly: Ondrušek 2 – Hazda 2

Skalité: M. Tatarka – Ramšák (45. Serafín), Sidora, Sojka, Baroniak, Ondrušek, Čanecký, Neveďal, Kaňa, Gavlas, Ďurana.

Belá: Mahút – Martin Sedúch, Boháč. Ondráš, Ševčík, Hazda, Laščiak, Marián Sedúch, Cabadaj, Peťko (64. Šebík), Cingeľ.

ŽK: Neveďal, Ondrušek – Ondráš, Peťko, Šebík

Rozhodovali: Ligas – Rohoň, Sitár

K zápasu sa vyjadril Jozef Mikula, ktorý povedal: „Bol to zápas dobrej úrovne. Hostia sa hneď v úvodných minútach ujali vedenia. Domácim sa podarilo vyrovnať až v záverečnej minúte prvého polčasu. V druhom polčase sa v 50. min. dostali do vedenia hráči Skalitého a hostia vyrovnali 16 minút pred koncom stretnutia. Medzi najlepších hráčov hostí jednoznačne patril hlavný rozhodca.„

Teplička nad Váhom – Rosina 4:2 (0:0), Kozák 2, Mintál 2 – Heiser, Rác (11 m).

Teplička nad Váhom: Majerčík – Hruška, Králik, Štefan Adamus, Lisko, Januš, Valášek, Mintál, Belák, Kysela, Kozák, striedali – Poliak, B. Adamus, Slota. Rosina: Holiš – Timkanič, Adamčík, Lysík, Marek Kopač, Smeško, Hodas, Heser, Onndák, Marián Kopač, Rac, striedali – Petrovič, Rostaš, Ďuriš. Rozhodovali: Škvarek – Blahušiak, Čambora, ŽK: Lisko – Kopač. 300.

Rajec – Predmier 2:0 (1:0), Eloga, Paulíny.

Rajec: Petráš – Šimkulič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Vojtek, Paulíny, Pekara, Baďura, Miškovský, Jakubec, striedal – Bielik. Predmier: Štefún – Daníšek, Dodek, Minárik, Klus, Tomaník, Bačík, Daníšek, Čička, Turský, Chlebek, striedali – Kopásek, Brezničan, Kučera.

ŽK: Ďurajka, Baďuara – Bačík, 150.

Strečno – Makov 2:1 (0:0), Kán 2 – Mlakyta.

Strečno: Mydlo – F. Oberta, P. Oberta, Fraško, Cigánik, J. Oberta, Hanuliak, Kadáši, Muráň, Kán, Sokolovský, striedali – Dugovič, Tavač. Rozhodovali: Beňo – Tutura, Fekeč, ŽK. Hanuliak, 150

Domáci na ťažkom teréne mali v prvej polovici územnú prevahu, ale gól nepadol. V druhej časti mali raketový nástup, keď Kán dal v 46. a 49. min. dva rýchle góly. Mohol pridať aj tretí, ale jeho strela sa zastavila v blate na bránkovej čiare. Hostia korigovali výsledok tri minúty pred koncom.

Raková – Stará Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: Šperka, Kubizňa, Jarábek.

Raková: Nekoranec - Majerík, Poljak, Golis, Kubaška, Rebroš, Kubizňa, Jarábek, Šperka, Badžgoň, Matejčík. Striedali: Grečmal, Čišecký, Kajánek.

St. Bystrica: Čmiko – Králik, Mravec, Mir. Griga, Sobol, Faktor, Kolembus, Štrba, Šumský, Košťál, Kolembus. Striedali: A. Šumský, Mich. Griga.

ŽK: Šperka, Majerík – Mir. Griga

ČK: Košťál

Rozhodovali: Čunderlík – Chmúrna, Grznár

K zápasu sa vyjadril domáci tréner Ján Piňo, ktorý okrem iného povedal: „Na veľmi ťažkom teréne sa hral celkom dobrý zápas. Hostia sa ukázali ako zdatný súper a ohrozovali domácu bránu predovšetkým rýchlymi protiútokmi. Vypracovali si štyri gólové šance, no premeniť ich nedokázali. Domáci pôsobili technickejšie, lepšie kombinovali, svoje šance zužitkovali a zaslúžene zvíťazili. Za zmienku stojí veľmi pekný gól O. Kubizňu, ktorý z trestného kopu, zo vzdialenosti asi 25 metrov, prekonal brankára hostí.„

KNM B Povina – Čierne 4:2 (3:1)

Góly: Damaška, Špiriak, Janec (11 m), Ovečka – Kraina, Pučalík

KNM B Povina: Majtán – Hutira, Janec, Frolo, Rajtek, Holáň, Kočmarský (75. Pupík), Damaška, Ovečka, Macek (64. Vlček), Špiriak (86. Chládek).

Čierne: Kubalák – P. Miko (85. Joukl), Fonš, Krenželák, Pučalík, Mrmus, Privarčák, Zajac, Jedinák, Kraina, Kríž.

ŽK: Fonš, Pučalík, Mrmus.

Zápas sa hral na ťažkom šmykľavom teréne. Prvých dvadsať minút to bol doslova festival nepremenených šancí. Už v 3. min. Kočmarský z piatich metrov hlavičkoval vedľa brány. O tri minúty neskôr na druhej strane zachraňoval domáci brankár Majtán. V 11. min. kopal Ovečka trestný kop. Dobrou prihrávkou našiel Hutiru, no ten netrafil bránku hostí. Takmer po polhodine zápasu konečne domáci zabrali a v 26. min. Damaška otvoril skóre. O sedem minút neskôr sa domáci blysli peknou akciou, po ktorej Špiriak zvýšil na 2:0. V 38. min. domáca obrana vyrobila hrubú chybu, po ktorej Krai-na znížil na 2:1. Dve minúty pred koncom prvej časti hry hostia faulovali v šestnástke a nariadenú penaltu Janec premenil na tretí gól. Po obrátke hostia zmobilizovali svoje sily a hneď z prvého útoku zo skrumáže, v ktorej sa najlepšie zorientoval Pučalík, znížili na 3:2. Hostia mohli vyrovnať v 66. min., no domáci brankár Majtán s námahou zachránil. Gólový účet zápasu uzavrel Ovečka, ktorý zo vzdialenosti takmer 30 metrov krížnou strelou prekonal brankára hostí.

Varín – Lietavská Lúčka 2:0 (2:0), Trnovec, Kopušan.

Varín: Tibor Zimen – Repkovský, Zradula, Michal Zimen, Prekop, Lopušan, Trnovec, Róbert Zimen, Hubočan, Brežný, Kuchár, striedali – Tichák, Gazdík. Lietavská Lúčka: Brišš – Škorvnáek, Košša, Najdak, Poláček, Benko, Kodaj, Hulin, Hreus, Kudla, Šupka, striedali – Tvardek, Turian. Rozhodovali: Králik – Kuska, Farský, ŽK: Poláček (Lietavská Lúčka), 50.

14. Čierne 10 0 3 7 9:25 3

Program 11. kola – sobota 12. októbra o 14. 30 h: Lietavská Lúčka – Skalité (Droppa), Čierne – Varín (Holub), Stará Bystrica – Kysucké Nové Mesto B-Povina (Dutka), Makov – Raková (Ježík), Predmier – Strečno (Žuffa), Rosina – Rajec (Staník), Belá – Teplička nad Váhom (Mihálka).