Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

V Kysuckom derby deľba bodov

Žilina, Skalité – Nováčik z Rosiny si v V. futbalo

vej lige skupine A počína zatiaľ veľmi dobre. Spolu s Lietavskou Lúčkou a Predmierom neokúsil trpkosť prehry, ale z týchto troch mužstiev získal najviac bodov a je po štyroch kolách na čele aktuálnej tabuľky.

Skalité – Makov 2:2 (1:2)

Góly: Ondrušek 2 – Mlakyta 2

Skalité: M. Tatarka – R. Časnocha, Sidora, Straka, Baroňák, Ondrušek, Čanecký, Neveďal, Kaňa, Gavlas, Majchrák. Striedali: Ďurana, Serafín.

Makov: Krišica – Kubošný, Maďari, R. Sojčák, Mlakyta, Banetka, Šustek, Bogáň, Planeta, Pavelka, Válek. Striedal: Olšovský

Rozhodoval: Kuteľ.

Zápas mal obojstranne slabú úroveň. Hostia, ktorí sú v súťaži nováčikom, pôsobili trochu futbalovejším dojmom. V tomto stretnutí sa svojim spôsobom „vyznamenal„ aj hlavný rozhodca, ktorý bol podľa slov J. Mikulu, jednoznačne naklonený v prospech Makova.

Predmier – Stará Bystrica 3:0 (1:0), Chlebek, Turský, Chvalník.

Predmier: Štefún – Brezničan, Dodek, D. Minárik, P. Čička, Kľus, Chvalník, Turský, Tomaník, Bednár, Chlebek, striedali – Bajza, Kopásek, Bačík. Stretnutie malo jednoznačný priebeh. Domáci futbalistov z Kysúc nepustili do vážnejšej šance a mohli pridať aj ďalšie góly. Rozhodovali: Jacko – Beňo, Lauček, ŽK Predmier: Dodek, 100.

Rosina – Čierne 2:0 (0:0), Rác (11 m), Daniel Vanoch.

Rosina: Holiš – Hodas, Kais, Smieško, Betuščin, L. Ondák, Turský, Rostáš, Haiser, Rác, Kopáč. Domáci sa pred vlastným publikom predstavili po druhýkrát a po druhýkrát svojmu súperovi nadelili dva góly. Rozhodovali: Lisická – Švec, Kapusta, 200.

Belá – Lietavská Lúčka 2:3 (1:1), Peťko, Hazda (11 m) – Turian 2, Kudla.

Belá: Vrábel – Seduch, Boháč, Cvacho, Horecký, Hazda, Laščiak, Ondráš, Cabadaj, Peťko, Cingel. Lietavská Lúčka: Tvardek – Dančík, Košša, Bosík, Čupka, Benko, Turian, Hulin, Kikuzda, Kudla, Šupina, striedanie – Bellan, Belan. Stretnutie dvoch mužstiev z čela tabuľky bolo pomerne nervózne. Domáci znižovali náskok Cementárov z pokutového kopu, hlavný rozhodca Cimprich však pre obe mužstvá nemal rovnaký meter. Hostia mohli zvíťaziť nielen rozdielom jedného gólu. Rozhodovali: Cimprich – Žuffa, Tutura, ŽK Lietavskej Lúčky – Mikunda, Kudla.

Teplička nad Váhom – Varín 3:1 (2:0), Králik, Valášek, Adamus – Kuchar.

Teplička nad Váhom: Majerčík – Hruška, Š. Adamus, Januš, Lisko, Válášek, Mar. Králik, Kysela, Peter Králik, B. Adamus, Belák, striedali - T. Mintál, Slota, Poliak. Varín: Fogada – Nemček, I. Zimen, M. Zimen, Gajdošík, Loydl, Lopušan, R. Zimen, Brežný, Kuchar, striedali – Zradula. Susedské derby malo len priemernú úroveň. Domáci zvíťazili najmä vďaka tomu, že lepšie premieňali šance. V zápase domáci nastúpili s novou posilou Stanislavom Adamusom, čo sa odzrkadlilo na zlepšenej hre celého mužstva. Rozhodovali: Sitár – Škvarek, Perašín, ŽK: Admus – R. Zimen, M. Zimen, 230 divákov.

Rajec – Kysucké Nové Mesto B-Povina 1:0 (1:0), Eloga.

Rajec: Petráš – Šimkulič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Hájek, Veselý, Vojtek, M. Pekara, Miškovský, Paulíny, striedali – Bujný, Dávidík, J. Pekara. Prvý polčas začali domáci vo veľkom štýle. Eloga, Šimkulič a Paulíny si vytvorili dobré príležitosti, ale tie nepremenili. V 10. min. však Eloga nezaváhal – 1:0. O chvíľu Hájek nastrelil z priameho kopu žrď. Hostia útočili len ojedinele. Druhú polovicu začali Rajčania voľnejšie. Hostia to využili a nastrelili žrď. Domáci odpovedali zvýšenou aktivitou, ale góly už nepadli. V poslednej minúte zápasu Miškovský netrafil dokonca prázdnu bránku. Rozhodovali: Kuska – Uhorskai, Farský, ŽK: Bujný, Vojtek, 120

Strečno – Raková 2:1 (0:1), Kadaši, Cigánik – Kubizna.

Strečno: Mydlo – Beleš, P. Oberta, Gašper, Cigánik, J. Oberta, Trhančík, Muráň, Kadáši, Hanuliak, R. Sokolovský, striedali – F. Oberta, Kán. P. Sokolovský. Od úvodných minút si domáci vytvorili tlak. Do vedenia však išli hostia, ktorý vsietili z 30 metrov. Strečno malo do druhej polovice raketový nástup. V rozpätí 48. a 50. minúty dali dva góly a to rozhodlo. Potom sa už stretnutie len dohrávalo.

14. Varín 4 0 0 4 3:11 0

Program 5. kola – sobota 30. augusta o 16.00 h: Kysucké Nové Mesto B-Povina – Strečno (Vrtich), nedeľa 31. augusta o 16.00 h: Raková – Skalité (Brodňan), Varín – Rajec (Ľ. Šalata), Lietavská Lúčka – Teplička nad Váhom (Farský), Čierne – Belá (Blahušiak), Stará Bystrica – Rosina (Holub), Makov – Predmier (Chmúrny). (lh, jkk)

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 605

Niektorí zákazníci si zatiaľ berú zabalené jedlo.

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.