Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

I. trieda ObFZ Kysúc

Rezerva K. Lieskovca zatiaľ bez straty

Najvyššia regionálna futbalová súťaž – I. trieda pokračovala stretnutiami 3. kola. Jediným prekvapením je pravdepodobne prehra Vadičova na domácom ihrisku so Staškovom. Rezerva Kysuckého Lieskovca – Lodno nastúpila jednoznačný víťazný kurz a už tretí zápas v poradí vyhrala na nulu. Tentoraz si krutú prehru odniesli hráči Radole, ktorí v Lodne vyfasovali „osmičku„. Sobotňajšia predohrávka Oščadnica – Svrčinovec sa skončila víťazstvom domácich rozdielom triedy. Na ihrisku to však vyzeralo trochu inak. Svrčinovec mal prakticky počas celého zápasu viac z hry, no góly dávala Oščadnica. Ostatné zápasy sa skončili podľa predpokladov.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky 3. kola

Zborov – Korňa

1:0 (0:0)

Gól: J. Kuric

Zborov: Galgánek- Šarlák, R. Vojtuš, Nevedel, Kováč, Murčo, Koňušík, M. Vojtuš, Minkoš, Kuric, Zuščák. Striedali: Koščalík, Košťál

Korňa: Bytčánek – Blažek, Výrobík, Pav. Korduliak, Pet. Korduliak, Dorociak, Slezák, Kotek, Košeľa, Papík, Chytil. Striedal: Michalíček.

ŽK: Košeľa, Papík, Chytil

Rozhodovali: Gáboš – M. Chovanec, Kubiš

Prvý polčas sa hral za hernej i územnej prevahy domáceho kolektívu. Hráči si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, no nedokázali loptu dopraviť do siete brankára Bytčánka. Jeden raz ho od pohromy zachránilo brvno. V druhom polčase sa domácim podarilo vsietiť gól. jeho autorom bol J. Kuric. Po tomto góle hostia akoby ožili a na zvyšok stretnutia zatlačili domácich na ich polovičku, no na stave sa im nepodarilo nič zmeniť. Zborov si tak pripísal na svoje konto už tretie víťazstvo a zatiaľ mu v aktuálnej tabuľke patrí druhé miesto.

Skryť Vypnúť reklamu

Snežnica – N. Bystrica

2:1 (1:0)

Góly: M. Labuda, J. Tomáš – R. Griga

Snežnica: Jaššo – P. Palárec, P. labuda, Š. Labuda, M. Úkrop, J. Beňadik, Hlavatý, Laurenčík, Tomáš, Javorík, M. Labuda. Striedali: Ľ. Palárec, Bugáň.

N. Bystrica: Pastorek – Chovanec, Jantula, Čierňava, Škorvaga, J. Dubovický, Jonek, M. Griga, M. Dubovický, P. Dubovický, Držiak. Striedal: R. Griga

ŽK: P. Palárec- P. Čierňava

Rozhodovali: Staník – Podolák, Trúchly

Rozhodcovská trojica podala výborný výkon, s ktorým boli spokojné oba kolektívy. Počas celého zápasu mali miernu hernú i územnú prevahu a hostí prakticky do vážnejšej akcie nepustili. Nová Bystrica znížila nepriaznivý stav až v nastavenom čase.

K. Liesk. B Lodno – Radoľa

8:0 (2:0)

Skryť Vypnúť reklamu

Góly: R. Fuják 3, Š. Mrenka 2, Kekely, Pavlík, Králik

K. Liesk. B Lodno: M. Macek - J. Kuric, J. Vlček, M. Tatarčiak, D. Ceniga, R. Fuják, J. Stalmášek, Vl. Fuják, M. Kekely, Š. Mrenka, M. Pavlík. Striedali: J. Králik, E. Šutý, D. Tomašec.

Radoľa: Ľ. Jantošík – B. Chovanec, P. Ľuptovec, J. Žubor, R. Minár, J. Minár, A. Mrmus, J. Luprich, S. Ploštica, P. Gálek, S. Kaplík. Striedali: T. Kriváček, L. Taračka.

ŽK: J. Kuric

Rozhodovali: Bohovič – Zeman, Stuchlík

Za horúceho letného počasia sa na ihrisku rezervy Kys. Lieskovca odohral zápas s jednoznačným priebehom v prospech domácich. Sympatická na hosťoch bola skutočnosť, že aj za veľmi nepriaznivého stavu neskladal zbrane a snažil sa hrať otvorenú partiu. Ich snaha však bola márna, nakoľko v domácom družstve nastúpilo niekoľko oveľa skúsenejších hráčov a tí im nedali šancu uhrať lepší výsledok. Táto vysoká prehra ich usadila bez zisku bodu na poslednej priečke priebežnej tabuľky.

Vadičov – Staškov

1:2 (0:1)

Góly: M. Káčerík – J. Páleník 2

Vadičov: Rábik – Mičunda, Galierik, Brišš, M. Zajac, Rybánsky, Škor, Remiš, Jur. Káčerík, M. Hájnik, M. Káčerík. Striedal: Urbaník.

Staškov: Malík – Kubalák, Králik, Gottwald, Staškovan, Martiník, Smreček, Maslík, Faldík, Juráš, Páleník. Striedal: Hulík.

ŽK: Kubalák, Maslík.

Rozhodovali: Šuráb – P. Halfar, Kubica.

V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Hostia sa ujali vedenia v 19. min., keď Páleník krížnou strelou z rohu šestnástky prekonal domáceho brankára. Domáci sa snažili vyrovnať, no do konca polčasu sa im to nepodarilo. V druhom polčase, v 12. min. to bol opäť Páleník, ktorý upravil na 0:2. Od tohoto momentu sa začala, miestami až drvivá prevaha domáceho kolektívu. Podarilo sa im však vyťažiť iba jeden gól, a tak znížiť prehru. Vyrovnať im zabránil vynikajúci brankár F. Malík, ktorý v bráne niekedy doslova čaroval.

Turzovka – Vysoká

4:1 (1:1)

Góly: P. Šperka 2, P. Mohelník, M. Zavičár - Jančík

Turzovka: Slovák – Šulek, M. Rovňaník, R. Mucha, Puškár, Blažek, Pavlík, Mlkvík, Mohelník, Zavičár, Rovňaník. Striedali: P. Mucha, Tkáčik, P. Šperka.

Vysoká: Papajčík – Hetflajš, Kudláč, J. Planeta, Kubačák, Barčák, Koleňák, Jurčo, Jančík, Chvastek, Altof. Striedali: Kmínek, M. Planeta, Holák.

ŽK: Mlkvík – P. Kudláč 2x, Chvastek, Koleňák, Kubačák.

ČK: P. Kudláč

Rozhodovali: Jašurek – Marek, Potočár

Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný. Hostia v ňom zohrali s domácimi vyrovnanú partiu. V 14. min. domáci R. Mucha nastrelil brvno. Hostia sa v 22. min. ujali vedenia gólom Jančíka. Bola to prakticky jediná gólová šanca Vysokej v prvom polčase a hneď znamenala gól. Turzovke sa minútu pred koncom polčasu podarilo vyrovnať na 1:1. Druhý polčas sa už hral v plnej réžii domácich, ktorí svoju prevahu dokázali aj gólovo zúžitkovať. Hostia si v týchto fázach hry prakticky žiadnu šancu nevypracovali, a tak odišli domov so štvorgólovou nádielkou.

Oščadnica – Svrčinovec

3:0 (1:0)

Góly: Vl. Kolembus 2, Vl. Kučák

Oščadnica: P. Pazdera – M. Koňuch, M. Zemaník, Kopera, Straka, Kolembus, Škola, Lušňák, J. Kučák, Kvašňovský, Činger. Struedali: Mesochoritis, Vl. Kučák.

Svrčinovec: Š. Slovák – P. Halfar, M. Kulla, Laš, J. Krkoška, F. Hakfar, Gomola, Mrmus, Stráňava, Cyprich, M. Krkoška. Striedali: P. Kulla, Ľ. Kordek.

ŽK: Kolembus - Kordek

Rozhodovali: Staník – Ramšák, Kubica.

Zápas sa začal obojstranne útočne. Postupom času hostia viac získavali loptu, ale k ohrozeniu brány Oščadnice sa prakticky nedostali. V 7. min. mohol otvoriť skóre J. Kučák, no jeho strela skončila na spojnici brvna a tyče. V 12. min. mal podobnú šancu A. Straka a lopta z jeho nohy skončila na rovnakom mieste. V 19. min. sa podarilo Kolembusovi zaznamenať prvý gól Oščadnice. Týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas. V druhej časti hry mali opäť viac z hry futbalisti Svrčinovca, no góly dávali domáci. Najskôr sa pekne na ľavom krídle uvoľnil striedajúci Vl. Kučák, obišiel dvoch obrancov a z ťažkého uhla prekonal brankára Slováka. Skóre stretnutia uzavrel svojim druhým gólom Kolembus, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži, v pokutovom území hostí a nedal Slovákovi šancu.

Podvysoká – Ochodnica

4:0 (1:0)

Góly: Cvinček, R. Kubiš 2 (1 z11m), M: Kľago (11m).

Podvysoká: L. Hruška – J. Comorek, R. Bilský st., Mir. Perďoch, M. Pajer, R. Kubiš, P. Kupka, M. Cvinček, M. Fojtík, Ľ. Palica, M. Kľago. Striedali: M. Hruška, Ľ. Chochruň, P. Bidlošák.

Ochodnica: J. Kubošek – J. Cudrák, V. Vlček, V. Černošek, T. Bibík, M. Horvát, J. Dlhopolček, M. Trúchly, L. Baranec, M. Tvarůžek, R. Tarana. Striedali: P. Blaho, P. Gašinec.

ŽK: M. Hruška – L. Baranec

Rozhodovali: Golis – Jantoš, Luciak.

Domáci boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom, čo potvrdili aj štyrmi gólmi. Hostia sa k vážnejšiemu ohrozeniu domácej brány vôbec nedostali.

1. K.L. Lodno 3 3 0 0 18:0 9

2. Zborov 3 3 0 0 5:1 9

3. Snežnica 3 3 0 0 5:2 9

4. Turzovka 3 2 1 0 12:7 7

5. Podvysoká 3 1 2 0 5:1 5

6. Oščadnica 3 1 1 1 4:3 4

7. Ochodnica 3 1 0 2 4:8 3

8. Staškov 3 1 0 2 2:6 3

9. Vadičov 3 0 2 1 1:2 2

10. Korňa 3 0 2 1 1:2 2

11. Svrčinovec 3 0 2 1 4:7 2

12. N. Bystrica 3 0 1 2 3:5 1

13. Vysoká 3 0 1 2 1:10 1

14. Radoľa 3 0 0 3 1:12 0

Program 4. kola – nedeľa 24. 8. o 16.00: Korňa – Ochodnica, Svrčinovec – Podvysoká, Vasoká – Oščadnica, Staškov – Turzovka, Radoľa – Vadičov, N. Bystrica – K. Liesk. B Lodno, Zborov – Snežnica.(jkk)

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Hygge ako životný štýl
 4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 34 027
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 33 035
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 13 889
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 10 228
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 213
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 644
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 971
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 713
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 663
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 600
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Kysuce - aktuálne správy

Erik Gašinec (prvý sediaci zľava) ako kapitán na spoločnej fotografii mužstva ŠK Radoľa.

Za MŠK Žilina odohral aj niekoľko turnajov v zahraničí.

14 h
Ondrej Veselý

Podľa skúseného pedagóga je výučba náročná pre učiteľa, ale aj žiaka.

20 h
Patrícia Hmírová (v zelenom) v drese Leczny v zápase Ligy majstrov proti PSG.

Góly strieľala za Slovensko aj za klub.

20. jan

Škola pripravuje virtuálny Deň otvorených dverí.

20. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

19 h

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

18 h

Muža našli už bez známok života.

21. jan

Prírodná pamiatka očarí v každom ročnom období.

20. jan

Už ste čítali?