Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Druhá domáca prehra Čadce

Žilina, Čadca – V 3. kole najvyššej stredoslovensk

ej futbalovej súťaže III. ligy Stred zo zástupcov regiónu nebodovala len Bytča. Rezerva Žiliny remizovala v Žiari nad Hronom a prepustila vedenie v tabuľke Kremničke.

Čadca – Ružomberok B 2:3 (0:1)

Góly: Šutý, Šulgan – Bačík 3

Čadca: Gavlák – Šimášek, Kavuliak, Petrák (Gončár), Mudrík, Michalík, Jaroš, Kanálik (Šutý), Krištofík (Šulgan), Trizuliak, Baláž.

Ružomberok B: Šavol – Kročko, Bartko, Gejdoš, Ovčianik, Mastič (Račák), Záhradník, Sedlák, Vrlík, Bačík, Kunor.

ŽK: Jaroš, Kavuliak, Baláž – Záhradník, Ovčianik

ČK: Kavuliak

Rozhodovali: P. Fízeľ – T. Vorel, I. Putra

DZ: J. Kahan

Stretnutie sa začalo obojstranne vo vlažnom tempe. Hostia však mali od začiatku viacej z hry a už v 3. minúte sa ujali vedenia po chybe domácej obrany. Strelcom gólu bol výborne hrajúci, rýchlonohý Bačík. Ďalšiu šancu po centri Vrlíka Ružomberok nevyužil. Domáci sa dostali do vážnejšej akcie až v 12. min., keď po centri Kanalíka hlavičkoval Kavuliak. Lopta z jeho hlavy však mierila nad Šavolovu bránu. Hráči Čadce mali potom ešte dve dobre šance. Najskôr Krištofík po centri Trizuliaka strieľal vedľa brány a o niekoľko minút ho napodobnil Petrák. V 30. min. mohli domáci vyrovnať z priameho kopu. Lopta vypadla hosťujúcemu brankárovi z rúk, no Mudrík netrafil. Po zbytočnom faule a druhej žltej karte videl Kavuliak aj červenú. Do druhého polčasu nastúpila Čadca, hoci oslabená, so snahou zvrátiť nepriaznivý stav. V 52. min. sa peknou strelou prezentoval Šutý, no Šavol stačil vyraziť na roh. Boli to naopak hostia, ktorým sa podarilo zaznamenať druhý gól. Stalo sa tak v 57. min. po prieniku Bačíka, ktorý upravil na 0:2. O osem minút sa podarilo Čadci znížiť Šutým po rohovom kope. V 69. min. vyrovnal striedajúci Šulgan. Domáci sa snažili udržať nerozhodný výsledok, no škrt cez rozpočet im urobil v 73. min. opäť ostrostrelec Bačík, ktorý z priameho kopu stanovil konečný stav zápasu. Čadca si tak zaknihovala už druhú prehru v súťaži pred domácim, veľmi riedko obsadeným, hľadiskom

Liptovský Mikuláš – Bytča 3:1 (1:0)

26. Juriga, 59. Pitoňák (11 m), 76. Laco – 86. Trnovec.

Domáci začali v zápase lepšie. Bytčania odpovedali príležitosťami Čikotu a Gajdošíka. Za stavu 2:0 pre domácich mohol skórovať Minárik, ale minul. Domáci pridali ešte tretí gól a hostia len znižovali po hlavičke Trnovca.

Bytča: Hájek – Takáč (70. Bujný), Zátek, Trnovec, Klimík, Gajdošík, Čikota, Šelmek, Kadák (46. Minárik), Bezák, Ďurdík. Rozhodovali: Horváth – Koša, Petrák, ŽK Bytče: Takáč, Gajdošík, Čikota, Bujný, 600.

Dolný Hričov – Lučenec 0:0.

Domáci proti mužstvu z popredných miest tabuľky hrali otvorenú hru. Vypracovali si rad šancí, ktoré však B. Bogora či Š. Sluka nepremenili. Najmä tá z 30. min, keď Sluka netrafil prázdnu bránku, môže mrzieť. Aj v druhom polčase to bol festival nepremenených šancí. Nakoniec domáci zásluhou najlepšieho hráča domácich Šveca dosiahli bezgólovú remízu.

Dolný Hričov: Uríček – Vydra, Š. Sluka, Jánoš, Švec, Nedeliak, P. Bogora (85. Novysedlák), M. Bogora (44. Galbavý), Vančík, B. Sluka, Šimoník (46. Hluchý). Rozhodovali: Kubačka – Havko, Králik, ŽK D. Hričova – Nedeliak, B. Sluka, 250.

Žiar nad Hronom – Žilina B Strážov 3:3 (1:0), 23., 73. Páleník, 70. Ceplák – 57., 90. Rusnák, 56. Šimček.

Omladené mužstvo Žiaru sa pustilo do skúsenejších hostí a viedlo dvoma gólmi. V úvode druhého polčasu Rusnák nepremenil pokutový kop, čo si vynahradil v závere zápasu.

Žilina B Strážov: Mucha – Špendla (Martini), Filo, Barošinec, Štaffen, Jamečný, Rozhodovali: Poláček – Ronec, Turňa, Barošinec, Rusnák, Filo, 550.

Výsledky 3. kola: Turčianske Teplice – Kysucké Nové Mesto 2:0 (1:0), Kremnička – Tomášovce 1:0 (1:0), Podbrezová B Valašská – Revúca 2:1 (2:0), Martin – Rakytovce 1:1 (1:0)

16. D. Hričov 3 0 1 2 2:10 1

Program 4. kola - sobota 23. augusta o 16.00 h: Tomášovce – Liptovský Mikuláš (Doboš), Turčianske Teplice – Čadca (I. Szabó), nedeľa 24. augusta o 10.30 h: Ružomberok B Ľubochňa – Kremnička (Ihring), o 16.00 h: Kysucké Nové Mesto – Žilina B Strážov (Vojtek), Lučenec – Žiar nad Hronom (Valášek), Rakytovce – Dolný Hričov (Ambróz), Revúca – Martin (Sikora), Bytča - Podbrezová B Valašská (T. Kučera). (lh, jkk)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?