Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Po dráme bešeňovská radosť

Baráž o IV. ligu: Skalité - Bešeňová 0:0 po predĺž

ení (3:5 na penalty)

V Trebostove neďaleko Martina sa v nedeľu rozhodovalo, kto zaplní štvrtoligovú „stoličku„, ktorú uvoľnilo Istebné tým, že sa nečakane neprihlásilo sa do súťaže. Na neutrálnej pôde sa stretli mužstvá z druhých miest konečných tabuliek V. ligy skupiny A a B, ktoré vo vzájomnom k.o. súboji mali rozhodnúť či oravského zástupcu v severnej skupine IV. ligy nahradí kysucké alebo liptovské mužstvo. Po bojovnom stretnutí, v ktorom 120 minút nepadol ani jeden gól, rozhodli o postupujúcom až strely zo značky pre pokutový kop.

Viac šťastia bolo na strane Bešeňovej. Jej brankár Okál kryl v tretej sérii za stavu 3:2 strelu Zjavku, a keďže jeho spoluhráči nezaváhali ani jediný raz - postupuje mužstvo z Liptova.

Stretnutie malo väčšinou vyrovnaný priebeh, hralo sa miestami tvrdo, ale korektne. Oba celky sa snažili hrať zodpovedne v obrane a pokiaľ vládali, aj vo vysokom tempe. Keď už ubúdalo na oboch stranách síl, vytiahli z arzenálu bojovnosť a po záverečnom hvizde presného rozhodcu Valášeka nebolo hráča so suchým dresom. Na hernom prejave však bolo cítiť dôležitosť duelu, nervozita brala hráčom pokoj vo finálnych fázach akcií a najmä pri ich zakončovaní. O čosi väčšie futbalové srdce ukázali chlapci od poľských hraníc, no technické prednosti boli na liptovských kopačkách.

Prvú šancu mal síce Ďurana zo Skalitého, keď v 7. min presný pas Sidoru poslal iba do bočnej siete, no potom sa už presadzovali väčšinou hráči Bešeňovej. V 13. min sa lopta po nedôraznom zákroku stredu obrany Skalitého odrazila k Švidroňovi, ale jeho strela išla vedľa. Vzápätí sa rútil na Tatarku rýchlonohý Gerec, ale ani on neuspel. Tento útočník mohol dať sám dva-tri góly, ale strelecké šťastie ho v Turci úplne opustilo. V 28. min po prihrávke Šlachtu poslal loptu vedľa bránky už bezmocného Tatarku a o 2 min nezužitkoval ani nezištnú Olosovu prihrávku hlavou. Liptákov mohol za vychýlenú mušku potrestať Majchrák, na ktorého priebojnosť sa Kysučania spoliehali. Presadil sa v 36. min, keď oklamal stopéra Slušňáka, ale aj on z hranice pokutového územia mieril vedľa.

V II. polčase vyrukovalo Skalité s väčšou útočnou aktivitou a nebezpečný bol najmä urastený Sojka. V 46. min musel Okál pádom riešiť jeho prienik a v 50. min iba nohou odvracal jeho prudkú strelu. V 53. min predviedli peknú akciu Liptáci - Madliak unikol po pravej strane, jeho prízemný center Protuš takticky pustil a nabiehajúci Žihlavník mal na kopačke gól. Jeho strelu však brankár Tatarka reflexívne vyrazil. O pár minút na druhej strane urobil Okál svoju jedinú chybu v zápase, minul vysokú loptu a pred opustenou bránkou museli ratovať obrancovia. Azda najväčšiu šancu stretnutia prepásli Bešeňovčania v 60. min - Žihlavník uvoľnil vtipnou kolmou prihrávkou Gereca, ale ten vo vyloženej šanci mieril opäť vedľa... Na oboch stranách už výrazne ubúdalo síl, začalo sa hrať na istotu a čakalo sa na predĺženie.

Rozhodnuté mohlo byť už v 95. min, po centri z pravej strany smerovala lopta na úplne voľného Šlachtu, ale jeho hlavičku z niekoľkých metrov Tatarka skvele vyrazil. Bolo jasné, že kto dá gól, ten vyhrá. A hoci súperi bojovali nadoraz, nezostalo im už síl, aby súpera niečím prekabátili. V 112. min prudkú strelu R. Častochu Okál nepustil za seba a veľké sólo Žihlavníka v 117. min prerušil faul...

A tak prišli na rad pokutové kopy. Po nich sa z postupu do IV. ligy tešili hráči Bešeňovej, ktorí mali k víťazstvu bližšie aj v riadnom hracom čase i v predĺžení. Vypracovali si predsa len viac gólových šancí a boli o ten povestný krôčik pred svojimi súpermi.

Fakty: Skalité - Bešeňová 0:0 po predĺžení. Na pokutové kopy: 3:5 (Madliak, Olos, Antol, Gerec a Šlachta, resp. Nevaďal, Sidora a Ďurana). ŽK: Nevaďal - Olos, Antol. 450 divákov. Rozhodoval J. Valášek zo Žiliny.

Skalité: S. Tatarka - Sidora, Ďurana, Ramšák, Gavlas, Čenecký, Mikula (Zjavka), Bury, Nevaďal, Sojka (R. Častocha), Majchrák (Straka). Bešeňová: Okál - Záhradník, Slušňák, Baran, M. Protuš (Antol), Madliak, Žihlavník, Švidroň, Šlachta, Olos, Gerec.

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Strelili 25 gólov. To sme tu už dlho nemali, hovorí Kamil Koleno

Sme trošku sklamaní z toho, že súťaž sa opäť zastavila. Najmä keď sa nám darilo, hovorí hráč Krásna nad Kysucou.