Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

Vyrovnaná trojica na čele len o skóre

Po 24. kole piatej futbalovej ligy skupiny A

Žilina, Kysuce – Ani po 24. kole a dohrávke v uplynulom týždni nie je situácia na čele V. futbalovej ligy v skupine A vyrovnaná. Tri mužstvá majú rovnaký počet bodov a delí ich len skóre. Najviac gólov videli v Trnovom, kde sa obidve mužstvá rozišli remízou. Cenné body si priviezli z ihrísk súperov Skalité, Lietavská Lúčka a Strečno.

Trnové – Raková

3:3 (1:2)

Góly: Machyna 2, Kuba – Jarábek, Poliak, Štrba.

Varín – Skalité 2:3 (2:2)

Góly: Brežný, Kuchár – Sidora 2, Ondrušek.

Nezbudská Lúčka – Lietavská Lúčka 1:2 (0:1)

Góly: Bielik – Polaček, Kudla.

Rudinská – Predmier

2:0 (0:0)

Góly: Zuziak, Hrubý.

Rudinská: Kocúr – Kravec, Holiač, Malík, Hrubý, Gašinec, Šuraba ml., Varga, Holúbek (66. Zuziak), Závodník, Lisko (46. Čupa).

ŽK: Chvalník, Haranta (oba Predmier)

ČK: Šuraba ml.

Rozhodoval: Gladiš

V prvom polčase produkovali hlavne hostia dosť tvrdý futbal. V 43. min. brankár hostí fauloval na hranici pokutového územia Závodníka. Rozhodca však vytiahol loptu za šestnástku. Polčas sa dohral vo veľmi napätom ovzduší. V začiatku druhej časti hry domáci trochu pritlačili. V 52. min. Hrubého hlavička smerovala nad brvno hosťujúceho brankára. V 75. min. vylúčil rozhodca za kopnutie súpera domáceho Šurabu. V 78. min. domáci konečne vyšachovali hosťujúcu obranu a Zuziak otvoril skóre stretnutia. V 83. min. zvýšil Hrubý po peknej akcii na 2:0. Tento gól upokojil atmosféru na ihrisku a body tak ostali na konte Rudinskej.

Rajec – Strečno

0:1 (0:0)

Góly: 48. Mahút.

Rajec: Petráš – Jakubes, Bujný, Ďsupka, Hájek, Vojtek, Veslelý.. Mir. Paulíny, Krajčoviech, Macura, Martin Paulíny.

Strečno: Hreus – Kadáši, Oberta, Samec, Cigánik, Hanuliak, Praták, Muráň, Židek, Trnovec, Sokolovský, striedali – Kubo, Mahút, Klocáň.

Pomerne vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci hrali od 5 minúty bez vylúčeného Jakubesa. Hostia mali prevahu a gól padol na začiatku druhého polčasu z trmy vrmy pred bránkou Rajca.

Teplička nad Váhom – Belá

2:1 (1:1)

Góly: Valášek, T. Mintál – Šugár.

Stará Bystrica – KMN B Povina 1:0 (0:0)

Gól: E. Prišč

St. Bystrica: J. Čmiko – M. Králik, M. Sobol, M. Griga, P. Matejčík, Ľ. Kolembus (54. Mich. Griga), E. Prišč (65. A. Šumský), P. Faktor, M. Šumský, M. Košťál, P. Kolembus.

Povina: P. Pazdera – Kopas, Pupík, Hutira, Králik, Holáň, Zradula, Žiliak, Kašík (46. M. Varga), Damaška, Gazdík.

Hralo sa bez kariet

Rozhodovali: Milan Staník – Richard Halfar, František Chovanec.

Derby zápas V. ligy sa od začiatku vyvíjalo v prospech domácich. V prvom polčase vynikali na oboch stranách predovšetkým brankári. Vyznamenal sa jak Pazdera, tak i Čmiko. To malo za následok, že prvá časť zápasu sa skončila bezgólovou remízou. Po prestávke sa domácim v 60. min. podarilo vsietiť jediný gól stretnutia. jeho autorom bol Emil Prišč. Od tohoto času domáci nedovolili hosťom takmer nič a cenné víťazstvo si udržali až do konca. Dobre si viedla aj rozhodcovská trojica, ktorá počas celého zápasu neurobila vážnejšiu chybu. Arbitri pískali a ukazovali iba to, čo sa dialo na ihrisku.

Dohrávka 16. kola: Trnové – Rudinská 0:1 (0:0).Gól: Hrubý. Trnové: Turčan – Jozef Filo, Málik, Pirošík, Funtík, Vrabec, Výboch, Gier, Hruška, Tavač, Machyna, striedali – Keblúšek, Kuba.

14. N. Lúčka 24 3 3 18 19:67 12

Program 24. kola – nedeľa 15. júna o 17.00 h: Teplička nad Váhom – Trnové (Kubirita – Švec, Vrtich – Hubka), Belá – Rajec (Žeriava – Brodňan, Grznár – Kolibáč), Strečno – Rudinská (Hnilica – Ligas, Zelezník – Repa), Predmier – Stará Bystrica (Kuteľ – Blahušiak, Škvarek – Šmilňák), Kysucké Nové Mesto B Povina – Nezbudská Lúčka (Perašín – Beňo, Gladiš – Mastiš), Lietavská Lúčka – Varín (Žuffa – Chudý, Cimprich – Ševec), Skalité – Raková (Mihálka – Ľ. Čunderlík, Súhrada – Bubniak). (lh, mčim, jkk)

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  2. Od mája sa mení definícia kilogramu
  3. Tipy od sprievodkyne: Ako si užiť dovolenku na nádhernej Ischii?