Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

I. trieda ObFZ Kysúc

Makov pokračuje smerom k postupu

Najvyššia regionálna súťaž pokračovala stretnutiami 22. kola. Zápasy dopadli prakticky podľa očakávania, až na jedno nemilé prekvapenia na účet postupne sa potápajúceho Zborova. Nakoľko posledná Nesluša dokázala na svojom ihrisku pokoriť Svrčinovec a má už iba trojbodovú stratu a ak si hráči zo Zborova nechcú s ňou vymeniť miesto, musia sa nad svojimi výkonmi zamyslieť a začať konať. V opačnom prípade by sa ľahko mohli ocitnúť v II. triede. Po domácej prehre konečne zabrala aj Podvysoká, keď na trávniku v Staškove uhrala plný počet bodov. Makov na domácom ihrisku potvrdil úlohu favorita a nedal susedom z Vysokej nijakú šancu. Víťazstvom rozdielom triedy si udržali šesťbodový náskok pred druhou Podvysokou. Na opačnom konci tabuľky sa, okrem Zborova ocitol v pásme ohrozenia aj Svrčinovec. Naopak Nová Bystrica po víťazstve nad Radoľou odskočila na 11. priečku.

Výsledky 22. kola

Staškov – Podvysoká

2:5 (0:1)

Góly: Staškovan, Gottwald – O. Kubizňa 2, Ligač, Kubiš, Kľago

Staškov: Malík – Kubalák, Staškovan, Juráš, Gottwald, Halás, Smreček, Michalík, Králik, Žák, Páleník. Striedali: Gulčík, Hnitka.

Podvysoká: Janec – Comorek, R. Bilský st., Mir. Perďoch, Pajer, Kubiš, Kupka, Ligač, Mil. Perďoch, Kubizňa, Kľago. Striedali: Hruška, Chochruň, Šinal, R. Bilský ml.

ŽK: Gottwald, Juráš – Mir. Perďoch, Kľago

Rozhodovali: Hlava – Golis, M. Petrák st.

Zápas bol prakticky vyrovnaný, aj keď jeho výsledok tomu vôbec nenasvedčuje. Hosťom sa podarilo takmer na 100 percent využiť všetky vypracované gólové príležitosti. Naopak domáci nedokázali trafiť ani prázdnu bránu. Rozhodcovská trojica podala veľmi dobrý výkon.

Turzovka – Vadičovä

2:0 (2:0)

Góly: V. Pavlík 2

Turzovka: Srníček – Šulek, M. Rovňaník, Molovčák, Puškár, Blažek, Pavlík, Mlkvík, Mohelník, Zavičár, P. Rovňaník. Striedal: Dorociak.

Vadičov: Rábik – Brišš, J. Káčerik st., Remiš, J. Káčerík ml., Číž, M. Káčerík, R. Škor, Vlček, Hájnik, P. Škor. Striedal: Rybánsky.

ŽK: Vlček, P. Škor

Rozhodovali: J. Podolák – P. Halfar, L. Poliak

Prvých 20 minút sa hral veľmi opatrný futbal bez gólových šancí. Potom domáci postupne prebrali iniciatívu, ktorú zúžitkovali vo vedúci gól, keď v 22. min. po rohovom kope skóroval hlavou Pavlík. Hostia v 35. min. nastrelili žrď. Úspešná gólová situácia v podaní Pavlíka sa opakovala tesne pred záverom prvej časti hry. V druhom polčase už veľa gólových príležitostí nebolo, aj keď domáci mali hernú i územnú prevahu. Na výsledku sa už nič nezmenilo.

Ochodnica – Oščadnica

3:0 (2:0)

Góly: Tvarůžek 2, M. Trúchly

Ochodnica: Kubošek – V. Vlček, R. Baranec, R. Radoslav, R. Marčan, L. Baranec, T, Trúchly, M. Trúchly, M. Mlich, M. Tvarůžek, J. Dlhopolček. Striedali: I. Vrábel, J. Ďugel, V. Černošek.

Oščadnica: P. Vancel – A. Kuljovský, P. Lušňák, P. Zagrapan, J. Kvašňovský, Vl. Kolembus, J. Škola, F. Krela, J. Kučák, M. Minárik, M. Mesochoritis. Striedal. Vl. Kučák.

ŽK: J. Dlhopolček, R. Baranec – Lušňák, Kolembus, Krela.

Rozhodovali: M. Staník – Kubiš, Kajánek.

Zápas mal výbornú úroveň. Domácim sa v prvom polčase podarilo dvakrát skórovať. Ešte dve až tri akcie zlikvidoval výborný brankár Vancel. Druhý polčas sa hral vo voľnejšom tempe a do šancí sa dostali aj hostia. Ochodnica spečatila výsledok niekoľko minút pred koncom.

Zborov - K. Liesk. B Lodno

1:3 (0:2)

Góly: Zuščák – Pavlus, Vl. Fuják, Tatarčiak

Zborov: Šlapka – Poliaček, Nevedel, Jedinák, Kováč, Minkoš, P. Kocifaj, Koščalík, Kormanec, Šustek, Vojtuš. Striedali: Podmanický, Zuščák, S. Jedinák.

K. Liesk. B Lodno: Tomašec – R. Fuják, Tatarčiak, Ceniga, Kuric, Šamaj, Hoferica, Vl. Fuják, Pavlík, Mrenka, Pavlus. Striedal: Ondreáš

ČK: Nevedel – Tomašec, Kuric

Rozhodovali: Mikula – Bohovič, Kubica

Domácim futbalistom sa v posledných kolách lepí smola na kopačky. Aj v tomto zápase zahodili i nemožné. Naopak hostia mali za celý zápas tri šance a rezultovali z nich tri góly. Lodno sa ujalo vedenia 0:1, do konca polčasu pridali jeho hráči druhý gól a hneď v začiatku druhej časti hry potvrdili svoje vedenie. Domácim sa už iba podarilo skorigovať čestným gólom. V zápase ukázal rozhodca tri červené karty. Hostia dostali dve. Prvú keď brankár Tomašec chytil loptu mimo pokutového územia a druhú obdržal Kuric za nevhodné správanie sa voči asistentovi rozhodcu. Domáci Nevedel si ČK vyslúžil za stiahnutie súpera v brejku.

Makov – Vysoká

4:0 (1:0)

Góly: M. Válek 2, J. Šustek, A. Banetka.

Makov: M. Toman – R. Sojčák, D. Pavelka, A. Banetka, J. Bogáň, P. Barčák, M. Mlakyta, V. Baláž, M. Kupšo, V. Šustek, M. Válek. Striedali: Jančo, V. Sojčák.

Vysoká: Z. Sojka – P. Kudláč, Ľ. Holák, J. Planeta, J, Odnoga, O. Jurčo, K. Koleňák, M. Kubošný, S. Jančík, P. Kubištel, P. Bančák. Striedali: L. Kubačák, L. Koleňák, R. Altof, J. Kmínek.

ŽK: D. Pavelka, J. Bogáň – O. Jurčo

Rozhodovali: M. Ježík – J. Marek, R. Staškovan

V prvom polčase videli diváci aj príčinou hostí výborný futbal. Obe mužstva si vytvorili po dvoch šanciach, z ktorých domáci jednu Šustekom premenili. V druhej časti hry hostia akoby odišli z ihriska a bolo iba otázkou času, kedy sa skóre začne zvyšovať. Treba vyzdvihnúť aj vynikajúci výkon hlavného rozhodcu, ktorý pískal objektívne a ani jedno z družstiev nemalo voči jeho verdiktom žiadne námietky.

Nová Bystrica – Radoľa

3:0 (3:0)

Góly: M. Griga 3

N. Bystrica: J. Kováč – P. Chovanec, J. Dubovický, R. Cabadaj, J. Halvoník, P. Čierňava, Vl. Jonek, M. Griga, M. Držiak, P. Dubovicky, A. Halvoník. Striedali: R. Griga, Vl. Chovanec.

Radoľa: Š. Grešák – Z. Šidlo, A. Mrmus, S. Ploštica, J. Minár, R. Minár, B. Chovanec, P. Gálek, J. Marček, Ľ. Taračka.

ŽK: P. Čierňava – S. Ploštica.

Rozhodovali: P. Jantoš – J. Šurab, F. Jedinák

O osude zápasu rozhodli domáci hráči už v prvom polčase. Počas druhej časti hry bojovali domáci nielen so súperom, ale aj so silným protivetrom, čo zapríčinilo, že sa už na výsledku nič nezmenilo.

14. Nesluša 22 5 5 12 21:37 20

Program 23. kola – nedeľa 1. júna o 17.00 hod.: Nová Bystrica – Staškov, Radoľa – Nesluša, Svrčinovec – Makov, Vysoká – Zborov, K. Liesk. B Lodno – Ochodnica, Oščadnica – Turzovka, Vadičov – Podvysoká.

2. Noerr advised on WebSupport deal
  3. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  4. Podnikanie a významné ukazovatele v roku 2019
  5. Smartfóny Samsung Galaxy S priniesli množstvo inovácií
  6. eKasa prichádza na Slovensko
  7. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  8. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Tristo kilometrov za troma bodmi

Prvá liga žien vo florbale mala na programe 18. kolo.

Wild Girls na ceste domov z úspešného zápasu v Košiciach.

Vrtuľník letel na Veľkú Raču, zranila sa tam česká lyžiarka

Leteckí záchranári dnes ratovali v Malej Fatre skialpinistu a lyžiarku na Veľkej Rači.

Zranených previezli leteckí záchranári do jednotlivých nemocníc.

Prípravné zápasy: Zborov strelil päť gólov, Podvysoká otočila s Rakovou

Pozrite si výsledky prípravných futbalových zápasov.

Tretia liga mu nechýba. V Staškove sú výborné podmienky na futbal, tvrdí Polka

Bývalý hráč Čadce si myslí, že Slávia má na to, aby zabojovala o tretie – štvrté miesto v tabuľke.