Streda, 24. apríl, 2019 | Meniny má Juraj

I. trieda ObFZ Kysúc

Makov zvíťazil v Turzovke, Podvysoká doma s Nesluš

ou

Výborné veľkonočné počasie konečne dovolilo, aby sa v oblastnej súťaži mohli odohrať všetky plánované zápasy. Makov si pripísal dôležité body po víťazstve na pôde predposlednej Turzovky a Podvysoká si bez problémov poradila s poslednou Neslušou. Ostatné výsledky nepriniesli nejaké zvláštne prekvapenie, ak medzi ne nepočítame výhru Zborova rozdielom triedy v Ochodnici. V piatkovej dohrávke skončili všetky tri zápasy zhodne 1:1.

Výsledky 17. kola

Vysoká – Staškov

4:3 (2:0)

Góly: Kubištel 3, J. Planeta – Králik 2, Žák

Vysoká: M. Planeta – Kudláč, Kubačák, J. Planeta, Odnoga, Murčo, Koleňák, Kubošný, Jančík, Kubištel, Bančák. Striedali: Altof, Kmínek

Staškov: Malík – Kubalák, Páleník, Králik, Staškovan, Haluščák, Gottwald, Halás, Faldík, Žák, Smreček. Striedali: Michalík, Gulčík.

ŽK: Odnoga – Halás, Smreček, Gottwald

Rozhodovali: Ježík – Paršo, Greňo

V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom a zaslúžene viedli 2:0. V druhej časti hostia znížili na 2:1, no domáci odpovedali ďalšími dvoma gólmi na 4:1. Hostia im však neostali nič dlžní a v závere dokázali skorigovať na konečných 4:3. Zaujímavosťou zápasu bolo, že si ho prišiel osobne pozrieť „Sparťan„ Rasťo Michalík.

Kys. Lieskovec B Lodno – Svrčinovec 1:0 (1:0)

Gól: Š. Mrenka

Lodno: D. Tomašec – J. Kulich, J. Králik, D. Ceniga, J. Vlček, M. Tatarčiak, J. Hoferica, Vl. Fuják, R. Fuják, Š. Mrenka, M. Pavlík. Striedali: J. Pavlus, Vl. Ondreáš.

Svrčinovec: R. Cyprich – P. Halfar, P. Kulla, J. Kulla, Ľ. Kordek, J. Mrmus, F. Halfar, P. Bazelides, Vl. Laš, M. Janoštiak, M. Krišica. Striedal: R. Kulla

ŽK: M. Pavlík, J. Králik – M. Krišica

Rozhodovali: R. Kubica – Bohovič, Ramšák

Na ihrisku v Lodne sa odohral celkom kvalitný majstrovský zápas. Domáci si vypracovali množstvo streleckých šancí, no dokázali premeniť iba jednu a ňou si zabezpečiť najtesnejšie víťazstvo. Nakoniec mohli aj na svoju benevolentnosť doplatiť, keď v závere mali hostia veľmi blízko k vyrovnaniu. Ako sa vyjadril Vladimír Fuják, v tomto zápase sa stretli dve kvalitné mužstvá a to, ktoré malo viac šťastia, zvíťazilo.

Oščadnica – Radoľa

5:0 (3:0)

Góly: Kolembus, Vl. Kučák, J. Škola, J. Kučák, J. Kvašňovský

Oščadnica: J. Ľalik – Kuliovský, Zemaník, Zagrapan, Straka, Kolembus, Škola, Krela, J. Kučák, Minárik, Vl. Kučák. Striedali: J. Kvašňovský, Mesochoritis, Kopera.

Radoľa: Ľ. Jantošík – B. Chovanec, J. Belaník, Kriváček, Luprich, Minár, Harcek, R. Minár, Gálek, Mrmus, Kaplík. Striedal: Ľuptovec

ŽK: Kuliovský. Minárik - Minár

Rozhodovali: Kubiš – M. Chovanec, Stuchlík

Podľa výsledku to bola jednoznačná záležitosť domáceho kolektívu, ktorého hráči boli futbalovejší a behavejší. Hlavné je, že strieľali predovšetkým pekné góly. Hostia mali až za stavu

5:0 nejaké šance, ale nedali ani čestný gól. Zásluhu na tom mal predovšetkým najlepší muž na ihrisku J. Ľalík.

Vadičov – Nová Bystrica 2:2 (0:0)

Góly: M. Káčerík, R. Rybánsky – M. Griga, M. Dubovický

Vadičov: Rábik – J. Káčerik ml., J. Káčerík st., Mičunda, M. Zajac, Remiš, M. Káčerík, J. Brišš, Vlček, Mich. Káčerík, M: Hájnik. Striedal: Rybánsky,

N. Bystrica: J. Kováč – J. Halvoník, R. Jantula, R. Cabadaj, P. Chovanec, A. Halvoník, Jonek, M. Griga, M. Dubovický, M. Držiak, P. Dubovický. Striedali: P. Čierňava, J. Dubovicky.

ŽK: J. Káčerík st., M. Vlček – M. Držiak

Rozhodovali: Súhrada – J. Kajánek, J. Marek

Domáci začali excelentne. Hneď z prvého útoku museli hostia vykopávať strelu M. Hájnika. Potom nepremenil vyloženú šancu Remiš. Celý prvý polčas sa prakticky niesol v réžii domácich, ale bez gólového efektu. Hostia sa na polovicu domácich dostávali iba sporadicky. V druhom polčase sa obraz hry zmenil a v 47. min. po nedorozumení domácej obrany sa hostia ujali vedenia. O päť minút neskôr Mich. Káčerik vyrovnal na 1:1, v 83. min. sa domáci strelou Rabánskeho ujali vedenia na 2:1. Hneď v nasledujúcej min. hostia vyrovnali a stanovili tak konečný výsledok 2:2.

Turzovka – Makov

0:1 (0:1)

Gól: M. Válek

Turzovka: Srníček – Molovčák, M. Rovňaník, Šulek, Puškár, Blažek, Mucha, Mlkvík, Mohelník, Zavičár, P. Rovňaník. Striedali: Mudrik, Matejík

Makov: Toman – Hajna, Barčák, R. Sojčák, Mlakyta, Cigáň, Kupšo, Bogáň, Banetka, Pavelka, Válek. Striedali: Pavlík, V. Sojčák, Dybala.

ŽK: Puškár – Mlakyta, V. Sojčák

Rozhodovali: Peter Kupka – F. Chovanec, Staník

Domáci Mlkvík už v 6. min. ohrozil bránu hostí, no strela smerovala vedľa. Hostia vsietili jediný a víťazný gól zápasu už v 16. min. prvého polčasu. Domáci mali potom viacero gólových šancí, no všetky ostali nevyužité. Taktiež hostia si vypracovali niekoľko šancí, ktoré taktiež neboli zúžitkované. V druhej časti hostia hrali na udržanie cenného víťazstva.

Ochodnica – Zborov

0:3 (0:0)

Góly: Kormanec, Vojtuš, Nevedel

Ochodnica: Kubošek – Vlček, Marčan, R. Tarana, R. Baranec, T. Trúchly, M. Trúchly, Vrábel, Ďugel, Tvarůžek, J. Tarana. Striedali: Tabynyi, Čavajda

Zborov: Šlapka – T. Kocifaj, Nevedel, Šarlák, Jedinák, Koňušík, Minkoš, Vojtuš, Kormanec, P. Kocifaj, Zuščák, Koščalík. Striedali: Jedinák, Poliaček

ŽK: Vrábel - Minkoš

Rozhodovali: Jantoš – P. Halfar, T. Zeman

Podľa M. Tvarůžka, domáci budú na tieto sviatky spomínať s mostalgiou. Prvý polčas bol ako tak vyrovnaný, no v druhom akoby domáci ani na ihrisku neboli.

14. Nesluša 15 2 3 10 9:30 9

Program 18. kola – nedeľa 27. apríla o 16.00: Staškov – Ochodnica, Zborov – Turzovka, Makov – Podvysoká, Nesluša – Vadičov, N. Bystrica – Oščadnica, Radoľa – Kys. Liesk. B Lodno, Svrčinovec – Vysoká.