Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Líder súťaže v Čadci nezaváhal

HK Čadca ŠKP Banská Bystrica 18:32 (12:17)

Zostava a góly: Dodeková – Klieštiková 2, Miková, I. Rebrošová 5, Hrudalová 4, Vaňová 2, Belancová, Švábiková 5, Michalinová.

Smelo možno konštatovať, že diváci, ktorí prišli do športovej haly, videli v sobotu špičkovú hádzanú. O kvalitu sa pričinilo predovšetkým favorizované družstvo z Banskej Bystrice, vedené trénerom Ivanom Kovaľovom, synom známeho výborného trénera Viktora Kovaľova. Je potrebné povedať, že hosťujúce hráčky mali najmä v prvom polčase v domácom družstve zdatného súpera. Dievčatá boli bojovo naladené a nemožno im uprieť snahu. Hráčky z Banskej Bystrice získali po úvodných ťahaniciach štvorgólový náskok a v 7. min. svietil na ukazovateli priebežný výsledok 2:6. Prím v radoch súpera hrala bývalá reprezentantka Slovenska a donedávna aj hráčka Lipska (Nemecko) Monika Lapinová. Dobre jej sekundovala ďalšia bývalá reprezentantka Martina Rumanovská (Ozimá). Domáce dievčatá povzbudzované obecenstvom sa nepoložili a začali gólmi Švábikovej, Vaňovej, Klieštikovej a Hrudalovej náskok znižovať. Výrazne sa o to zaslúžila aj brankárka Zdenka Dodeková, ktorá nielen chytila sedemmetrový hod, ale aj ďalšími výbornými zákrokmi výrazne podržala svoje spoluhráčky. Nebyť dvojnásobného vylúčenia Švábikovej v 24. a 28. min., mohol byť výsledok prvého polčasu oveľa priaznivejší. Druhá polovica zápasu začala peknou akciou domácich a ešte krajšou strelou Pavly Švábikovej z výskoku. Žiaľ potom už začali „úradovať„ hosťujúce hráčky. Začali sa stále viac presadzovať aj ostatné, ako napríklad Katka Lapinová a Migalcová. Vysoké dievčatá z Banskej Bystrice vytvorili takmer nepriestrelný obranný val pre domáce útoky. Domáce dievčatá predviedli síce niekoľko pekných kombinačných akcií, medzi ktoré patril najmä trojskok Hrudalovej, ale to nestačilo. Stálo ich to veľa fyzických síl, ktoré im chýbali predovšetkým pri zdrvujúcich brejkoch Rumanovskej a K. Lapinovej. Keďže sa v druhom polčase nepresadila ani domáca Vaňová, náskok hostí narastal až na konečných 14 gólov. Diváci ocenili silu súpera a domáce hráčky neodsudzovali. Teraz je potrebné, aby sa naše dievčatá sústredili na posledný zápas jesene, ktorý hrajú v Zlatnej na Ostrove, kde bude určite veľmi horúca pôda. (gm)

1. 3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy
  2. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  3. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  10. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 5 449

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

MY Kysucké noviny s pestrým obsahom a súťažami

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má bohatý obsah. Čitatelia sa môžu zapojiť do viacerých súťaží. Vyhrať môžu napríklad lístky na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. K trojročnému predplatnému novín stále ponúkame ako darček kávovar.