Po dobrom výkone víťazstvo Čadce

V III. futbalovej lige Stred prehrala len rezerva

Žiliny

Žilina – V poradí deviate kolo bolo úspešné pre zástupcov regiónu. Výhodu domáceho prostredia mali dve mužstvá. Využila ju však len Bytča, posilnená rezerva Žiliny Strážov s Lučencom len v závere korigovala výsledok. Najcennejší úspech zaznamenali futbalisti Dolného Hričova, ktorí zvíťazili na Liptove rozdielom triedy.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Liptovský Mikuláš – Dolný Hričov 0:3 (0:2), Sluka, Sedúch, Sedliaček (11 m).

Čadca – Selce 2:1 (1:0), 43., 53. Baláž – 69. Faško.

Čadca: Gregor – Ľ. Macášek, M. Gomola, M. Lonc, J. Drábek, M. Kanálik, P. Vaňovec (83. A. Jaroš), Vl. Mudrík (61. M. Krištofík), A. Kulla, Vl. Kučák (76. M. Badžgoň). Tréner: Ladislav Kolembus.

SkryťVypnúť reklamu

Rozhodovali: I. Krško, R. Podhradský, R. Glončák.

DZ: Ľ. Perašin.

ŽK: M. Kanálik, R. Baláž – J. Strečok st.

Po výbornom, i keď prehratom zápase v Kysuckom Lieskovci, nastúpili hráči Čadce proti ambicióznemu súperovi od Banskej Bystrice. Ich jednoznačným cieľom bolo víťazstvo. Tomuto cieľu podriadili aj celú taktiku. V úvode sa k lopte dostal mladý Baláž, pekne prihral na Kučáka, ale ten pre krátku vzdialenosť medzi ním a brankárom hostí nestačil loptu správne usmerniť. O niekoľko minút si títo dvaja úlohy vymenili, Kučák prihral Balážovi, ale ten mieril iba vedľa ľavej žrde Pažoutovej brány. Hostia sa dostávali pred šestnástku Čadce iba sporadicky. Jedným z takýchto výpadov bol aj útok v 28. min., ktorý vyriešil obranca Gomola. V 32. min. však mohli domáci po hrubej chybe v obrane inkasovať, no skvelý zákrok brankára Gregora, ktorý už ležiac na zemi, vytlačili loptu na rohový kop. Potom v ďalších minútach mali domáci niekoľko sľubných šancí, ktoré však ostali nerealizované. V 43. min. prišla konečne správna chvíľa najlepšieho a najagilnejšieho domáceho útočníka Romana Baláža, ktorý otvoril skóre. V úvode druhej časti hry sa o tlak pokúsili hostia, no tento trval sotva dve minúty. Hra sa vyrovnala a domáci pomaly prevzali taktovku do svojich rúk a odpovedali tým najlepším spôsobom, keď Baláž v 53. min. zvýšil vedenie na 2:0. Príležitostí hostí končili buď na hlave s prehľadom hrajúceho stopéra Lonca, alebo v rukách výborného Baláža. V 70. min. nečakane zahrmelo zo strany hostí, keď Faško doťukol loptu popod padajúceho Gregora do siete a znížil na 2:1. Potom prišiel doslova festival zahodených šancí zo strany Vlada Kučáka, ktorý ich trestuhodne zahodil najmenej štyri. V závere zápasu sa hostia všetkými silami snažili vyrovnať, no zabránil im v tom už spomínaný brankár Gregor, ktorý už v nastavenom čase perfektne vyrazil na roh gólovú strelu J. Strečoka. Čadčania ubránili zaslúžené víťazstvo a získali tak cenné tri body. V Budúcom kole ich čaká súper z kategórie veľmi silných – Dolný Hričov. Veríme, že i na jeho pôde sa pokúsia aspoň o zisk nejakého bodu.

SkryťVypnúť reklamu

Turčianske Teplice – Kysucký Lieskovec 2:2 (1:0), 7. Letrik, 65. Kravárik (11 m) – 52. Ševčík, 82. Nemčík.

Rakytovce – Podbrezová B 2:1 (1:1), 44. Mores (11 m), 69. Vigaš – 40. Pančík (11 m).

Žilina B Strážov – Lučenec 1:2 (0:2).

Góly: 84. Bažík (11m) - 10. Peter Iskra, 24. Póch. ŽK: Trhančík -Püspőky, Prepelica, Iskra, Nemčík. Rozhodoval Svrčina, ŽK: Trhančík - Püspőky, Prepelica, Iskra, Nemčík, 100.

Kysucké Nové Mesto – Kremnička 1:1 (1:0), 42. Šajnoha – 69. Hirka.

Kys. N. Mesto: Pika – Šajnoha (70. Chovaňák), Gapa, Vojtuš (75. Kopáč), Voška, Vlček, Jančiga, Záhradník, Molnár, Taračka, Chovanec.

Rozhodoval: Tilesch

ŽK: Faktor, Hirka, Priadka, Pilník (všetci Kremnička)

Diváci: 490

Zaujímavosťou stretnutia bolo, že sa v Kysuckom Novom Meste prvýkrát v úlohe asistenta rozhodcu predstavila žena - Z. Likavcová, ktorú hlásateľ na štadióne zvlášť srdečne privítal. Obe mužstvá sa herne predstavili vo veľmi dobrom svetle. Útoky sa striedali na jednej i druhej strane, ale všetky končili na hraniciach pokutových území. Obe obrany stáli na pevných nohách a svoje trestné územia si dokázali ubrániť. Domáce mužstvo postupne zvyšovalo tlak. V 35. min. išiel Šajnoha na hosťujúceho brankára, ale ten jeho strelu dokázal zneškodniť. V 42. min. sa však tento hráč už nemýlil a hlavou otvoril skóre na 1:0. Do druhého polčasu hostia prestriedali. Domáci opäť zvyšovali tlak, ale ich útoky sa končili neúspešne. V 69. min. sa hosťom podarilo Hirkom vyrovnať na 1:1. Hra mala obojstranne rýchle tempo. Hostia sa mohli ujať vedenia, keď Chomistek išiel sám na brankára Piku, ale jeho strela ostala v rukách brankára. Hra sa pritvrdila, čo malo za následok častejšie ošetrovanie. Aj keď záver zápasu jednoznačne patril Kysučanom, pozorná obrana hostí nedovolila zmeniť jeho stav a tak sa družstvá rozišli deľbou bodov.

SkryťVypnúť reklamu

Bytča – Ružomberok 1:0 (0:0), 82. Bujný.

Bytča: Zubo – Čmárik, Zátek, Klimík, Beneš, Čikota (70. Bujný), Šelmek, Hornák, Chrenko, Hozdek.

Tomášovce – Žiar nad Hronom 1:1 (1:0), 35. Motoška – 50. Flašík.

1. T. Teplice 9 7 2 0 25:5 23

2. Tomášovce 9 6 2 1 19:9 20

3. Žiar 8 5 2 1 21:5 17

4. Kremnička 8 4 4 0 16:8 16

5. D. Hričov 9 4 2 3 16:14 14

6. K. Liesk. 9 4 1 4 14:15 13

7. Čadca 9 4 1 4 11:17 13

8. Žilina B 9 4 0 5 16:16 12

9. Lučenec 9 3 3 3 14:16 12

10. Ružomb.B 9 3 1 5 9:13 10

11. Podbr. B 9 2 3 4 8:8 9

12. Rakytovce 9 3 0 6 11:16 9

13. Selce 9 2 3 4 14:21 9

14. Bytča 9 2 2 5 7:18 8

15. K. N. M. 9 1 4 4 8:13 7

16. L. Mikuláš 9 1 2 6 7:22 5

Výhodu domáceho prostredia bude mať len Dolný Hričov, Bytča a rezerva Žiliny cestujú na ihriskách svojich súperov.

Program 9. kola – sobota 28. septembra o 15.00 h: Žiar nad Hronom – Rakytovce (Repa), Kremnička – Žilina B (Petrák), nedeľa 29. septembra o 10.30 h: Ružomberok B – Liptovský Mikuláš (Poláček), o 15.00 h: Podbrezová B – Kysucké Nové Mesto (Pocklan), Kysucký Lieskovec – Tomášovce (Meliš), Selce – Turčianske Teplice (R. Gonda), Dolný Hričov – Čadca (Reguly – Králik, P. Chovanec – Jasenák), Lučenec – Bytča (Podhradský).(lh, jkk, psot)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Kysuce

Komerčné články

  1. Z akcie pre kolegov spravil známy moderátor úspešný biznis
  2. Od dnes len 3 dni – exotika s BUBO s 55% zľavou
  3. Mars dosiahol ďalšie zníženie emisií skleníkových plynov o 1,9 %
  4. Bratislava Design Week 2025: Internát sa mení na kreatívny hub
  5. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026
  6. Objavuj, cestuj, zaži – tu a TEAZZ!
  7. TOP exotické destinácie na dosah: Ktorú si vyberiete?
  8. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom
  1. LESY SR otvorili predajňu Lesnícke pochúťky
  2. Mars dosiahol ďalšie zníženie emisií skleníkových plynov o 1,9 %
  3. Z akcie pre kolegov spravil známy moderátor úspešný biznis
  4. Bratislava Design Week 2025: Internát sa mení na kreatívny hub
  5. Od dnes len 3 dni – exotika s BUBO s 55% zľavou
  6. Slováci vytvorili mlieko, ktoré nemá obdobu v celej Európe
  7. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026
  8. Objavuj, cestuj, zaži – tu a TEAZZ!
  1. Toto bude cestovateľský hit roka 2026 29 361
  2. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu 25 657
  3. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026 11 106
  4. Ľuboš Fellner otvorene 8 098
  5. Dvanásť tipov, kam cestovať cez jesenné prázdniny 6 363
  6. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom 4 324
  7. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom 4 219
  8. Cestovateľský hit desaťročí leží v Ázii – s 55% zľavou 3 692
  1. Dávid Polák: Izrael, Západný breh a medzinárodné právo. Časť 4.
  2. Martin Fronk: Kam chodila Sisi pešo?
  3. Ernest Klotton: Emocionálna spoveď o bolesti, ktorú nikto nechce zažiť
  4. Irena Šimuneková: Skrytý klenot Veľkej Fatry - Čutkovská dolina
  5. Rastislav Puchala: Lacko Fantóci konsoliduje
  6. Miroslav Ferkl: Človek Martin. 
  7. Ján Škerko: Tak rád som s tebou žil, láska
  8. Radko Mačuha: Osobná skúsenosť s Róbertom Ficom.
  1. Radko Mačuha: Nepríjemná správa pre Fica a Uhríka. 104 614
  2. Monika Albertiová: Facka Ficovi. Slovensko sa prebúdza! 22 355
  3. Martin Sukupčák: Otvorený list ministrovi Blanárovi 20 108
  4. Elena Antalová: Zvyšok života si nepokazím 8 399
  5. Radko Mačuha: Rusko má všetky predpoklady na dobytie Ukrajiny. 6 728
  6. Ivan Mlynár: Čurillovci sú v domácom väzení, pretože Ficovi a Šutaj Eštokovi nejde matematika. 6 407
  7. Radoslav Záhumenský: Celé Slovensko v mini verzii? Park, kde prejdete celé Slovensko za pár minút! 5 471
  8. Věra Tepličková: Keby sme my vedeli... 4 850
  1. Radko Mačuha: Osobná skúsenosť s Róbertom Ficom.
  2. Jana Čavojská: Obed pre 500 nezlomných obyvateľov Charkiva
  3. Dušan Koniar: Ako vystúpiť z Európskej Únie v troch krokoch
  4. Marcel Rebro: Od Leningradu k Ukrajine: blokády, hlad a lož ako ruská tradícia
  5. Věra Tepličková: Demokrati sociálni a ich nápad genitálny
  6. Radko Mačuha: Rusko má všetky predpoklady na dobytie Ukrajiny.
  7. Marcel Rebro: Ak sa má uzdraviť dieťa, potrebuje zdravú mamu
  8. Věra Tepličková: Pravdepodobná reakcia Smeru na vylúčenie z PES alebo Načo mi je perie?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Kysuce - aktuálne správy

Tlačová konferencia ZSSK pri príležitosti predstavenia preventívnej kampane Pomoc prichádza vlakom.

Po novom cestujúci priamo vo vlaku nájdu telefónne číslo, ktoré môže v krízovej chvíli znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.


Kysucká hodinovka sa uskutoční na tartanovej dráhe.

Bežci sa stretnú na tartanovej dráhe v Čadci.


V diskusii rozoberieme, v ktorých krajinách západného Balkánu a Východného susedstva realizujú slovenské organizácie svoje projekty.


Ľudia z Kysúc vyjdú opäť do ulíc.

Témou bude aj konsolidácia.


6

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu