Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Stolní tenisti Čadce bilancovali sezónu

Jednou z bášt stolného tenisu na Slovensku je aj Č

adca

Stolnotenisová sezóna 2001 – 2002 je už minulosťou. Je preto na mieste retrospektívny pohľad na jej priebeh. Pre Stolnotenisový klub Čadca bola veľmi úspešná. Veď popri Rači, Malackách a Bratislave patrí Čadca medzi stolnotenisové bašty Slovenska. V uplynulej sezóne postavila čadčiansky klub do súťaží osem družstiev. Prvé mužstvo mužov štartovalo v extralige, ktorá je najvyššou súťažou na Slovensku. Základnú časť vyhrali naši chlapci pred Novou Strážou (Komárno) a rezervou Malaciek. Podľa schválených pravidiel mali postúpiť do medzinárodnej Interligy. Prišiel však administratívny zásah Slovenského stolnotenisového zväzu (STZ), ktorý nariadil hrať nadstavbovú časť tak, že prvé tri mužstvá z extraligy sa stretli dvojkolovo s Račou, Malackami a Sporiteľňou Bratislava. Čadčania podali protest, ale ten STZ neakceptoval. V nadstavbe potom obsadili 5. miesto, čo je pre naše mladé mužstvo výborným úspechom. V družstve sa postupne vystriedali: P. Jakubec, P. Petráš, V. Poliaček, M. Mariak a R. Blažek. Na hosťovaní v Bratislave bol počas tejto sezóny P. Krkoška, a tak za Čadcu nehral. Rezerva Čadce hrala v II. lige, kde obsadila 2. miesto za víťazom, ktorým bola rezerva Martina. V kádri sa vystriedali: T. Valárik, M. Kapusta, Š. Rajčan, M. Mariak, R. Blažek a P. Jakubec. Vo IV. lige mala Čadca dve družstvá. Céčko skončilo na 3. a déčko na 10. mieste. Éčko štartovalo v V. lige, kde obsadilo 5. priečku. V týchto družstvách hrali: Ľ. Valárik (59 rokov), Kormanec, Kupka, Kubalík, M. Rajčan, Ježíková, J. Haviar, P. Haviar, Hartel, Melicháč, Bátorek a Čimbora. Okrem seniorských súťaží štartovali Čadčania aj v najvyšších žiackych a dorasteneckých súťažiach. V I. lige dorastu boli 5. na Slovensku. Mohli byť aj vyššie, ale zabránila tomu kontumácia v Trvdošíne. Žiaci sa stali majstrami Žilinského kraja. Béčko skončilo na 4. mieste. Historický úspech dosiahli stolní tenisti, žiaci ZŠ Čadca–Rázusova, ktorí sa stali majstrami Slovenska a víťazmi Kalokagatie v Trnave. Zaslúžili sa o to: R. Blažek, M. Kubalík a bratia Štefan a Maroš Rajčanovci. V súťažiach jednotlivcov sa majstrom Žilinského kraja stal P. Jakubec u mužov, R. Blažek u žiakov a dorastencov. Poliaček v kategórii mužov bol 3., Blažek a Pestráš skončili 5. – 8. Bronz získali Jakubec – Poliaček a Mariak – Blažek u mužov. V doraste bol Mariak druhý. Na majstrovstvách Slovenska sa medzi 16 najlepších prebojovali Krkoška, Petráš, Poliaček. V doraste bol Blažek druhý, keď vo finále tesne prehral s Baženovom. Vo štvorhre Blažek – Mariak skončili tretí a v zmiešanej štvorhre sa Blažek s O. Dzelinskou stali majstrami Slovenska. V kategórii žiakov skončil Blažek tretí. Majstrom Slovenska sa stal vo štvorhre s M. Rajčanom a v zmiešanej štvorhre s O. Dzelinskou. Jednoznačne najúspešnejším stolným tenistom v uplynulej sezóne bol Radoslav Blažek, iba 14-ročný žiak, ktorého nominovali na Majstrovstvá Európy do Moskvy. V súčasnom európskom rebríčku figuruje na krásnom 5. mieste, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu Čadčanovi.