Štvrtok, 17. január, 2019 | Meniny má Nataša

Stolný futbal na slovenskej úrovni

Žilina – Poslednými zápasmi skončil predminulý týž

deň turnaj družstiev v stolnom futbale „Becherovka cup„ v oboch kategóriách. Hneď v sobotu sa v Migréne stretla špička slovenského stolného futbalu na 5. kole Slovenského pohára. Medzi nimi aj tri najúspešnejšie dvojice z II. kategórie. V poslednom, desiatom kole turnaja zvíťazili Mlaďasy, náskok TBU sa im však nepodarilo dotiahnuť. Poradie po 10. kole: 1. TBU – 180 bodov, 2. Mlaďasy – 170 b. 3. 1500 – 161 b., 4. Sexapel – 124 b., 5. Sampro – 100 b., 6. Jožo – 93 b., 7. XYZ – 77 b., 8. Zippo – 62 bodov.

V turnaji družstiev hráčov III. kategórie si víťazstvo nenechal ujsť tím MF, ktorý opäť zabodoval a stál na pomyslenom stupni najvyššom.

Poradie po 10. kole: 1. M. F. – 103 bodov, 2. L. A. D. – 93 b., 3. Neviem – 61 b., 4. UPS – 49 b., 5. Kubánci 46 b., 6. Biely balet – 26 b., 7. Benfica – 23 b., 8.-9. Sacie komando a Apextwin – 22 b., 10. Buseta – 21 b., 11. Debakel – 18 b., 11. Benfica – 17 b., 12.-13. Happy Team a Hermelín – 14 b., 14.-15. Colo Loco a Barca – 11 b., 16. Endononuni – 10 b., 17.-18. V. D. Z. a Šechný – 8 b., 19.-20. Na nulu a Sučany – 6 b., 21.-22. GS 52 a Uvidíme – 4 b., 23-24. Scud a Hydrant – 3 b., 25.-28. Alkatraz, T. B., Paralen a 3 F – 2 body.

Organizátorom Slovenského pohára bola okrem Migrény Slovenská foosbalová organizácia (SFO). V Žiline hralo 14 dvojíc a 19 jednotlivcov z Bratislavy a zo Žiliny, kde má tento šport zatiaľ najväčšie hráčske zázemie. Po zápasoch, ktoré trvali dlho do noci v súťaži dvojíc zvíťazili Aktívni (Dušan Hečko a Braňo Toma), druhí boli Kobilki (oba Bratislava), za nimi nasledovali dve žilinské dvojice – 1500 a TBU. V súťaži jednotlivcov sa najlepšie darilo Lojzovi Šubínovi, ktorý za sebou nechal Dušana Hečku a Františka Škroňku. Zo Žilinčanov boli najlepší Milan Galuška a Ján Šupej, ktorí sa svorne rozdelili o 7. a 8. miesto.

Predseda SFO Alojz Šubín zhodnotil turnaj v Žiline takto: „Len samé pozitíva. Bola tu dobrá účasť a vidieť, že kvalita žilinských hráčov ide rapídne hore. Potrebovali by viac kvalitnejších turnajov s dobrými súpermi a išli by ešte vyššie.„ Po piatich kolách Slovenského pohára vedie súťaž dvojíc Peter Matovič a súťaž jednotlivcov Jozef Horčiak (obaja Bratislava). Zo Žilinčanov je najlepší Marián Galuška, ktorému v súťaži dvojíc patrí zatiaľ 11. miesto. Text a foto: (bč)

Pojednávanie s nacionalistom Mariánom M. až v marci

Marián M. je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce.

Sledovali sme online diskusiu Stretnutie so župankou Erikou Jurinovou

Osem krajov, osem županov, osem diskusných podujatí s názvom Stretnutie so županom. Začali sme v Žiline.