Štvrtok, 26. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslava

Boj o postup z I. triedy pokračuje

I. trieda ObFZ Kysúc Každý, kto len trochu sleduj

I. trieda ObFZ Kysúc

Každý, kto len trochu sleduje futbalové dianie v najvyššej oblastnej súťaži – I. triede s napätím čakal, ako dopadne tzv. zápas roka. Stretli sa v ňom totiž líder súťaže Rudinská s druhou Ochodnicou. Takmer susedské derby mohlo toho veľa napovedať. Ochodnica na domácej pôde je silný kolektív, čo odkázala aj v tomto stretnutí. Vytrvalo odolávala lídrovi a v druhom polčase ho dokonca dostala i pod tlak a svojím víťazstvom zachovala napätie v súťaži až do jej konca. To nehovorím, že si vytvorila vynikajúce postavenie pred záverečnými kolami na rozhodujúci úder a útok na postup do V. ligy. Ostatné zápasy 20. kola skončili prakticky podľa predpokladu. Z priemeru vybočuje snáď iba sedemgólové víťazstvo Svrčinovca nad poslednou Korňou.

Ochodnica – Rudinská 1:0 (0:0)

Gól: 85. R. Tarana

Ochodnica: Š. Slíž – R. Baranec, I. Vrábel, V. Vlček, R. Tarana, T. Trúchly, R. Marčan, M. Trúchly, J. Ďugel, M. Tvarůžek, V. Černošek (D. Tabányi).

Rudinská: R. Malík – V. Piesecký, Ľ. Urban, P. Malík, S. Hrubý, M. Šuraba ml., V. Kotrč, F. Závodník, R. Čupa (J. Michálek), M. Zuziak, J. Súkeník (M. Šuraba st.).

Rozhodovali: P. Halfar – P. Chládek, M. Gáboš, DZ: Anton Kavacký.

ŽK: V. Piesecký

ČK: M. Šuraba ml.

Niekoľko stoviek divákov, priaznivcov oboch táborov, zaplnilo hľadisko štadióna v Ochodnici. Všetci boli zvedaví na drámu. Tá sa nakoniec nekonala. V prvom polčase veľa futbalovej krásy nevideli. Hra prebiehala hlavne v priestore medzi oboma šestnástkami. Hostia z Rudinskej pôsobili futbalovejším dojmom, mali častejšie loptu na svojich kopačkách, no na dostrel Slížovej svätyne sa nedostali. Domáci úporne bránili a sporadicky sa dostávali do strednej vzdialenosti Malíkovej brány. Tento skúsený gólman nemal s niekoľkými ich strelami žiadne problémy. Po obrátke sa obraz hry prakticky nezmenil. Jediný rozdiel bol iba v tom, že si mužstvá úlohy vymenili. Boli to teda domáci, ktorí prebrali útočnú aktivitu. Naopak rýchle kontry hostí boli pre nich neustálym nebezpečenstvom. Hralo sa tvrdo, niekedy sa spod kopačiek aj iskrilo, no nie zákerne. Keď sa už zdalo, že sa družstvá po bezgólovej remíze rozídu deľbou gólov, tento prišiel ako blesk z jasného neba. V 85. min. zápasu, presný a objektívny rozhodca P. Halfar, odpískal za bežný faul na prenikajúceho domáceho hráča trestný kop. Loptu si vo vzdialenosti cca 20 m od brány postavil R. Tarana, vypálil a jeho prudká strela skončila pri pravej tyčke bezmocného R. Malíka. Hostia po tomto góle v snahe získať aspoň jeden bod, vsadili všetko na útok. No domáci si cenný skalp umnou taktickou hrou do konca zápasu vziať už nedali. Hostia môžu banovať iba za tým, že hlavne v druhom polčase nedokázali skórovať ani z tých najvyloženejších šancí. Všetko je teda otvorené a vývoj v súťaži sľubuje dramatický boj až do konca súťaže.

Oščadnica – Radoľa

2:2 (1:2)

Góly: Krela, Joz. Kučák – Gašinec, Kocúr

Oščadnica: P. Helt – Kuliovský, Stehel, Ján Kučák, Kvašňovský, Kasman, Škola, Krela, Joz. Kučák, Zagrapan. Striedali: Lušňak, Maják, Šulgan.

Radoľa: Grešák – Chovanec, Šidlo, Mrmus, Belaník, Ploštica, Gašinec, Harcek, Kocúr, Gálek ml., Holiač, Striedali: Taračka, Gálek st., Hrubý, Kmecík.

Rozhodovali: M. Chovanec – Holiač, Podolák

ŽK: Kasman – Kocúr

K zápasu sa vyjadril tajomník domácich Jozef Jendrišák, ktorý okrem iného povedal: „Domáci Tatran začal náporom, vytvoril si územnú i hernú prevahu. Svojimi strelami sa prezentoval Joz. Kučák. Potom Oščadnica kopala trestný kop a lopta z kopačky Krelu skončila v sieti. Po góle naši hráči poľavili a umožnili hosťom vyrovnať na 1:1 a dokonca necelé tri minúty pred koncom I. polčasu aj vsietiť vedúci gól. Po obrátke opäť domáci tlačili, vypracovali si niekoľko šancí a z jednej sa podarilo Joz. Kučákovi dať vyrovnávajúci gól. Aj napriek veľkému tlaku sa nám už víťazstvo nepodarilo strhnúť na našu stranu.

Zborov – Podvysoká 0:0

Zborov: Šlapka – Kocifaj, Noskovič, Nevedel, Kováč, Zuščák, Litva, M. Vojtuš, Podolák, Šustek, Kuric. Striedali: Jedinák, Čimbora, Kubica.

Podvysoká: Janec – Jaroš, Hruška, Comorek, Pajer, Ligač, Cvinček, Klago, Bilský, Kubizňa, Kubiš. Striedal: Chochruň.

Rozhodovali: R. Kubica – Jurga, Truchlý

Podľa predsedu TJ Snaha Jána Jantoša mali domáci počas celého zápasu drvivú prevahu, no gól sa im vsietiť nepodarilo. Hostia až trikrát vykopávali loptu z bránkovej čiary. Bol to veľmi korektný a kvalitný zápas, ale chýbalo mu „korenie“ – góly.

Makov – Vadičov

3:1 (3:0)

Góly: P. Kubinec 2, Válek – M. Káčerík

Makov: M. Toman – M. Pavelka, V. Baláž, V. Sojčák, A. Banetka, J. Dybala, P. Kubinec, J. Šustek Vl. Cigáň, D. Pavelka, M. Válek. Striedali: I. Jančo, Š. Jurík.

Vadičov: Cabada – J. Káčerík ml., J. Káčerík st., Minárik, Galierik, Škor, Mil. Káčerík, Králik, Číž, Mich. Káčerík.

Rozhodovali: Nekoranec – Jantoš, Ramšák

ČK: J. Minárik (Vadičov)

Hostia pricestovali iba desiati, čo vo veľkej miere ovplyvnilo vývoj hry predovšetkým v prvom polčase. Domácim sa pohodlne podarilo zaznamenať tri góly. Týmto rozdielom sa aj skončil prvý polčas. Ako nám k zápasu povedal domáci predseda Jozef Pavlík, v druhej časti to bol obojstranne katastrofálny futbalový odvar. Zrejme na výkony hráčov mala vplyv ešte eufória zo zisku zlatej medaily našich hokejistov na MS vo Švédsku.

Vysoká – N. Bystrica

4:1 (2:1)

Góly: R. Altof 2, Kubištel, P. Chvastek – P. Ďurný

Vysoká: M. Planeta – Bančák, Holák, J. Planeta, Odnoga, Barčák, K. Koleňák, Kubošný, Jančík, Kubištel, Chvastek. Striedali: Altof, L. Koleňák, P. Šamaj.

N. Bystrica: J. Kováč – Chovanec, Škorvaga, Ľ. Kováč, Griga, Ďurný, J. Halvoník, A. Halvoník, M. Dubovický, M. Držiak, P. Dubovický. Striedal: Vl. Chovanec.

Rozhodovali: P. Horecký – R. Halfar, J. Klušák

ŽK: Jančík – Škorvaga

Zápas hodnotí domáci tréner Ing. J. Jurčo: „Bolo to celkom slušné stretnutie. Hostia sa predstavili ako mladé technické mužstvo, no domácim sa podarilo premeniť vypracované šance a vysoko zvíťaziť. Hostia mali tiež niekoľko príležitostí, no gól z nich dať nedokázali. Rozhodcovia viedli zápas korektne, čo taktiež prispelo k jeho dobrej úrovni“.

Svrčinovec – Korňa

7:0 (4:0)

Góly: M. Kulla 4, Ľ. Kordek 2, M. Krišica

Svrčinovec: R. Cyprich – R. Kulla, Š. Cyprich, J. Kulla, R. Staškovan, J. Mrmus, S. Faldík, Ľ. Kordek, M. Kulla, M. Krkoška, M. Krišica. Striedali: P. Halfar, M. Kubalík, Vl. Čilo.

Korňa: P. Kotek – J. Michalíček, J. Vyrobík, M. Pupík, P. Rovňaník, P. Kotek, P. Korduliak, F. Tkáčik, F. Straka, F. Pupík, M. Chytil. Striedali: Hrtús, Dybač, Pazdiernik.

Rozhodovali: Súhrada – Paršo, Greňo

ŽK: M. Kulla – Výrobik

ČK: P. Korduliak

Ako povedal tréner Svrčinovca Jozef Kupka, domáci mali veľmi rýchly nástup. Už v 12. min. bol stav 3:0. Polčas sa skončil 4:0. Strelecky sa v zápase zaskvel M. Kulla, autor štyroch gólov, z ktorých bol jeden krajší ako druhý. V druhom polčase tempo trochu upadlo, ale domáci neustále tlačili. Ich tlak im priniesol ďalšie tri góly v sieti súpera. Ďalšie dobré príležitosti ostali nevyužité.

Nesluša – Turzovka

3:2 (2:1)

Góly domácich: M. Kurňava, P. Brodek, P. Janačik

Nesluša: J. Lisko – M. Žídek, J. Šarlina, J. Mindek, V. Tabaček, J. Suchanec, M. Šarlina, M. Kurňava, P. Janáčik, P. Brodek, E. Raček. Striedal: L. Kubala.

14. Korňa 20 2 5 12 24:49 14

Program 21. kola – nedeľa 19. mája o 17.00: Svrčinovec – Ochodnica, Korňa – Nesluša, Turzovka – Vysoká, N. Bystrica – Makov, Vadičov – Zborov, Podvysoká – Oščadnica, Radoľa – Rudinská.