Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

I. TRIEDA

Oščadnica s jednobodovým mankom

Korňa – Vadičov 4:0 (2:0), 25., 45., 68. Kotek, 81. Slezák. Domáci podali stopercentný výkon, ktorý vyjadrili aj gólmi. Hostia prakticky domácu bránku počas stretnutia ani raz neohrozili. R Golis, 50.
KORŇA: Janec – Blažek, Dorociak, Mucha, Korduliak – Tkáčik, Slezák (70. Ligač), Kotek, M. Papík – F. Papík (65. Michalíček), Chytil. VADIČOV: R. Králik – Brišš, M. Káčerík, Zajac, J. Káčerík – Remiš, Škor, Kaplík (65. Vavrek), J. Králik – Škor, M. Králik (72. Rybanský).
Kysucký Lieskovec B/Lodno – Turzovka 3:1 (1:1), 30. R. Fuják, 55. Bugáň, 85. Matúš – 20. Brezina. Domáci začali veľkým tlakom, ale nedokázali loptu dopraviť do siete. To sa im vypomstilo, keď hosťujúci Brezina z ojedinelého útoku mieril presne. V druhom polčase mal líder hru pevne v rukách, čo jeho hráči potvrdili aj gólmi. R Petrák ml., 200.
KYSUCKÝ LIESKOVEC B/LODNO: P. Jurčík – P. Bugáň, M. Matúš, M. Pavlík, J. Mihalda – R. Fuják (Ondreáš), J. Hoferica (Pavlus), Vl. Fuják, D. Ceniga – Š. Mrenka, M. Kekely. TURZOVKA: V. Gabrhel – L. Šulek, M. Rovňaník, P. Rovňaník (Cabadaj), J. Vyrobík (Gašperák) – L. Blažek, V. Pavlík, J. Mlkvík, P. Mohelník – M. Zavičár, M. Brezina (Mudrík).
Snežnica – Oščadnica 0:1 (0:0), 81. Krela. Domáci nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy. Tomu podriadili aj taktiku. Počas celého stretnutia sa bránili a podnikali iba ojedinelé rýchle brejky. Oščadnica naopak mala neustálu územnú prevahu, no výraznejšiu šancu si nevypracovala. O osude stretnutia rozhodla presná strela Krelu spoza veľkého vápna. R Moják, 230.
SNEŽNICA: Jaššo – P. Palárec, Šidlo, P. Labuda, Ukrop – Jar. Beňadik, Ján Beňadik, Hlavatý, J. Tomáš – Š. Labuda (L. Palárec), S. Tomáš (Ševčík). OŠČADNICA: Pazdera – A. Kuljovský (Krela), Zemaník (Maják), Koňuch, Brisuda – Kolembus, Macášek, Škola, J. Kučák – Minárik (V. Kučák), Lušňák.
Zborov – Podvysoká 1:0 (1:0), 40. Kováč. Domáci začali náporom, ale Noskovič z päťky prestrelil bránu. V závere polčasu sa hlavičkou presadil Kováč. V druhom polčase sa viac diskutovalo, ako hralo, gól však už nepadol. Domáci venujú toto víťazstvo E. Šarlákovi, ktorý leží po autonehode v čadčianskej nemocnici. R Kubica, 150.
ZBOROV: Šlapka – Droščák, Kubík, Noskovič, Kováč – Koščalík (Košťál), Koňušík, Vojtuš, Kormanec – Zuščák (Šurkala), Čimbor. PODVYSOKÁ: P. Pajer – Cudrák, Bilský, P. Pajer, M. Pajer – Kubiš, Turiak, Klago, Chochruň (Bytčánek) – Slíž, Cvinček.
Nová Bystrica – Ochodnica 4:2
(0:0), M. Dubovický, P. Dubovický (11 m), M. Griga, M. Držiak – T. Bibík, L. Baranec. Hostia sa predstavili ako kompaktné mužstvo. Domáci, ako býva zvykom, prišli akurát jedenásti. Napriek tomu zabojovali a dokázali, že najvyššiu oblastnú súťaž hrať môžu. Víťazstvo môže zohrať kľúčovú úlohu v boji o záchranu. R Marek, 70.
NOVÁ BYSTRICA: J. Kováč – P. Chovanec, R. Griga, V. Chovanec, L. Borovička – J. Dubovický, V. Jonek, M. Griga, M. Dubovický – P. Dubovický, M. Držiak. OCHODNICA: J. Kubošek – L. Suriak, R. Baranec, V. Černošek, T. Bibík – L. Baranec, T. Trúchly, M. Horvát, V. Vlček – M. Tvarůžek, R. Tarana.
Radoľa – Svrčinovec 3:1 (0:0), 48. Žubor, 75. S. Ploštica, 85. J. Liprich – 46. Gomola. Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný a skončil sa bezgólovou remízou. Po obrátke sa hostia rýchlym gólom ujali vedenia. Po góle domáci ožili, vytvorili si šance, ktoré aj premenili a zaslúžene získali plný bodový zisk. R Kubiš, 40.
RADOĽA: D. Smolka – J. Žubor, R. Minár, S. Ploštica, J. Minár – J. Urban, M. Harcek, J. Luprich (Ľuptovec), J. Ploštica – B. Kaplík (Berešík), B. Chovanec. SVRČINOVEC: Š. Slovák – P. Halfar (M. Krella), M. Kulla, F. Halfar, R. Staškovan – M. Gomola, J. Kulla (M. Bobčík), P. Kulla (P. Vrškový), L. Kordek – V. Laš, M. Krišica (V. Čilo).
Staškov – Vysoká 2:0 (1:0), 30. (11 m) a 70. Juráš. V prvom polčase mali domáci územnú i hernú prevahu, ale nepremenili štyri gólové šance. V druhej časti sa hra vyrovnala, no Staškov ďalším gólom Juráša potvrdil víťazstvo. R Trúchly, 60.
STAŠKOV: Malík – Kučák, Halás, Švik, Gottwald – Hnidka, Smreček, Trnka, Michalík – Hulík, Juráš. VYSOKÁ: Sojka – Bavlšík, Papajčík, Planeta, Kubačák – Barčák, Koleňák, Kmínek, Jančík – Kubištel, Altof.
1. K. Liesk. B/Lodno 22 16 5 1 66:10 53
2. Oščadnica 22 16 4 2 44:15 52
3. Ochodnica 22 11 2 9 43:30 35
4. Turzovka 22 10 4 8 45:36 34
5. Zborov 22 9 5 8 26:35 32
6. Snežnica 22 9 3 10 31:30 30
7. Svrčinovec 22 8 4 10 48:45 28