Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V Turzovke vyhral poľský LKS

V Turzovke sa v nedeľu uskutočnil už 59. ročník najstaršieho futbalového turnaja na Slovensku, Pohára česko-slovenskej vzájomnosti.

Prvý ročník tohto medzinárodného turnaja sa uskutočnil už v roku 1946 a vtedy zvíťazil klub S.T.S. Čadca. Na historicky prvom putovnom pohári, ktorý je vystavený na čestnom mieste v klubovni domáceho oddielu, sú vyryté mená klubov ako S.K. Vsetín, Dukla Olomouc, Jiskra Frýdek, Tatran Krásno. Perličkou je víťaz z rokov 1950 a 1951 Železárny Stalingrad, napriek názvu šlo o družstvo zo severnej Moravy. V zatiaľ poslednom ročníku, vlani, vyhrali futbalisti LKS Zgoda Kety, ktorí prišli prvenstvo obhajovať aj tento rok. Ďalšími účastníkmi turnaja boli hráči severomoravského TJ Vokd Tchas Poruba, FK Strečno a domáci Tatran Turzovka. V úvodnom vyraďovacom zápase proti sebe nastúpili celky Poruby a Strečna. Počas celého stretnutia išlo o boj dvoch vyrovnaných tímov. Moravania strelili úvodný gól zápasu a vyhrali aj prvý polčas. V druhom sa viac darilo Strečnu, ktoré vyrovnalo na 1:1 a vynútilo si penaltové rozstrely. Vyrovnaný súboj pokračoval aj ďalej, keď aj po prvej sérii piatich kopov bol stav nerozhodný 4:4. Nakoniec sa futbalové šťastie usmialo na hráčov Poruby, ktorí postúpili do poobedného finále.

V ďalšom dopoludňajšom zápase hrali domáci Turzovčania proti hosťom z družobného poľského mesta Kety. Tatran začal lepšie a hneď v úvode strelil gól. Potom sa však karta obrátila a Poliaci ešte v priebehu prvého polčasu dali tri góly. Domáci potom po nepresvedčivom výkone vystriedali brankára. V druhom polčase už padol len jeden gól, ktorým si postup do finále poistili Poliaci. Cez prestávku sa stretli internacionáli Turzovky a Javorníka Makov. Makovčania zvíťazili 4:2. Zápas o tretie miesto zvládli lepšie domáci, už v prvom polčase si vytvorili dvojgólový náskok a ten s prehľadom udržali až do konca. Turzovka si výsledkom 3:1 vybojovala bronz. Finálový zápas bol reprízou toho vlaňajšieho. Aj tento rok v ňom nastúpili celky LKS Zgoda Kety a TJ Voks Tchas Poruba. Stretnutie bolo vyrovnané od prvej do poslednej minúty a tak opäť museli rozhodovať strely zo značky pokutového kopu. Ukázalo sa, že obhajcovia pohára z poľských Kiet majú pevnejšie nervy a penaltový súboj vyhrali v pomere 4:3. Pohár teda znova po roku putuje do Poľska. Výsledky: TJ Voks Tchas Poruba -FK Strečno
1:1 (0:1) na penalty 5:4, Pavlica - Kuba. Tatran Turzovka - LKS Zgoda Malec 1:4 (1:3), Mohelník - Masior, Domasik, Naglik 2. O 3. miesto: Tatran Turzovka - FK Strečno 3:1 (2:0), Mlkvik, Blažek, Mohelník - Sokolovský. Finále: LKS Zgoda Kety - TJ Voks Tchas Poruba 1:1 (1:1) na penalty 4:3, Domasik - Holáň. Najlepší brankár: Gregorczyk - LKS Zgoda Kety. Najlepsí hráč: Blažek - Tatran Turzovka. Poradie: 1. LKS Zgoga Kety, 2. TJ Vokd Tchas Poruba, 3. Tatran Turzovka, 4. FK Strečno.

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Strelili 25 gólov. To sme tu už dlho nemali, hovorí Kamil Koleno

Sme trošku sklamaní z toho, že súťaž sa opäť zastavila. Najmä keď sa nám darilo, hovorí hráč Krásna nad Kysucou.