Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

1.liga

Na Gemeri chudobná remíza
FC RIMAVSKÁ SOBOTA - MŠK ŽILINA 0:0.
Majster u nováčika začal lepšie a do prvej šance sa dostal Bartoš, rimavskosobotského brankára Slovenčiaka však neprekonal. O desať minút na druhej strane po rohu odpovedal Dojčan, s jeho strelou pod brvno si však Trabalík poradil. Žlto-zelení mali stále hru vo svojej moci, ale pozorného brankára domácich sa im prekonať nepodarilo aj vďaka tomu, že sa nedostávali do vyložených gólových príležitostí. V 30. min. pálil tvrdo z 30 metrov kapitán Vomáčka a o tri minúty Barčík v dobrej pozícii trafil len do obrancu. Po zmene strán pokračovali "Šošoni" v dobýjaní bránky Gemerčanov, ale skóre mohol paradoxne otvoriť domáci Maruniak, ktorý si takmer zrazil hlavou loptu do vlastnej siete. V 50. min. z dobrej pozície prestrelil Bartoš. V 60. min. mohol opäť skórovať Bartoš, ale vo vyloženej šanci opäť netrafil bránu. Desať minút pred koncom mohol ešte rozhodnúť agilný Barčík, ale nepochodil ani on, a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou, z ktorej mali väčšiu radosť domáci futbalisti.
Pred 2 400 divákmi rozhodoval Micheľ. ŽK: Domík, Hílek - Bažík, Vomáčka, Čišovský.
MŠK: Trabalík - Čišovský, Krško, Doležaj, Vomáčka, Barčík, Bažík (87. Sninský), Štrba, Ďurica, Šesták (89. Nemec), Bartoš (69. Gottwald).
Ladislav Jurkemik, tréner MŠK: Bolo to slušné, aj keď trochu nervózne stretnutie. Domáci veľmi dobre bránili a my sme sa cez prehustenú obranu nedokázali presadiť. Remíza je nakoniec spravodlivá.
Michal Filek
OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 2:2 (2:0), 10. Zošák, 17. Števko - 63. Masaryk, 65. Ďuriš. Matador Púchov - AS Trenčín 2:1 (1:0), 12. Belák, 90. Besta - 53. Lietava. ZŤS Dubnica - Inter Bratislava 2:2 (2:0), 17. Kopačka, 32. Porázik - 65. Halenár, 90. Horváth. Dukla Banská Bystrica - Artmedia Bratislava 0:0.

MŠK Žilina o bod za lídrom
MŠK ŽILINA - ZŤS DUBNICA 2:2 (1:2)

Góly: 41. Sninský, 87. Ďurica (11 m) - 1. Ižvolt, 34. Porázik.
Úvod ako zo sna zažili v šlágri kola na štadióne pod Dubňom hostia z Dubnice. Už v 24. min. totiž Ižvolt nádherným padáčikom z 25 metrov nachytal na hruškách Ivana Trabalíka a dostal strojárov do vedenia. V hustom daždi sa potom Žilinčania neustále pokúšali o dobýjanie dubnickej brány. V 12. min. sa však zoči-voči Trabalíkovi ocitol Filo, ten jeho strelu tentoraz zneškodnil. V 34. min. zahrmelo druhýkrát. Exžilinčan Špendla totiž milimetrovým pasom na 20 metrov presne našiel Porázika, ten vyhral šprintérsky súboj s Krškom a krížnou strelou pridal druhý gól hostí. So žlto-zelenými to v tej chvíli vyzeralo zle-nedobre. Ešte 4 minúty pred prestávkou nádherne vymietol Sninský po nacvičenom signály z priameho kopu šibenicu. Hneď po zmene strán mohol vyrovnať Ďurica, keď sa ocitol sám pred dubnickým gólmanom Pernišom. Ten však včasným vybehnutím strelcovi zmenšil strelecký uhol a loptu vyrazil. Domáci v týchto momentoch jasne zatlačili súpera pred vlastnú šestnástku, ale gól nie a nie dať. V 62. min. sa dvoma ďalekonosnými strelami prezentoval opäť Sninský. Najskôr jeho bomba preletela tesne nad bránou a vzápätí technicky obstrelil nielen brankára, ale aj ľavú žrď jeho brány. V 66. min. zahodil tutovku striedajúci Nemec, keď jeho pokus z rovnakej pozície, ako v úvode druhého polčasu Ďuricova šanca, zostal bez gólového efektu. O štyri minúty Čišovského strela lízala brvno a v 84. min. sa Šesták obtočil okolo Špendlu, ale tiesnený slabo vystrelil. Vyrovnanie priniesla 87. min. Špendla zahral v pokutovom území rukou a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Ďurica. V nastavenom čase ešte vystrelil tesne vedľa Sninský, a tak Žilina nevyužila v týždni ani druhý pokus preskočiť Dubničanov a vyšplhať sa do čela tabuľky. Pred 4 158 divákmi rozhodoval Olšiak. ŽK: Ďurica, Gottwald - Pleva, Porázik, Kopačka, Špendla, Švikruha. ČK: Barčík.
MŠK: Trabalík - Čišovský, Doležaj, Krško, Vomáčka (77. Štrba), Barčík, Sninský, Bažík (46. Gottwald), Ďurica, Šesták, Bartoš (60. Nemec).
Ladislav Jurkemik, tréner MŠK: Úvod nám nevyšiel. Hneď prvá strela skončila gólom v našej sieti a rovnako tak aj druhá. V závere polčasu sa nám podarilo znížiť. V druhom dejstve sme sa dvakrát ocitli sami pred brankárom a také šance sa musia premieňať. Moje mužstvo ukázalo opäť morálku, keď aj za stavu 0:2 dokázalo zdvihnúť hlavu a napokon vyrovnať. Michal Filek
OSTATNÉ VÝSLEDKY 14. KOLA: Inter Bratislava - Matador Púchov 0:0. Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0), 6. Gašparík (11 m), 14. Masaryk. AS Trenčín - MFK Ružomberok 3:0 (1:0), 5. a 64. Velický, 88. Horváth. FC Artmedia Bratislava - FC Rimavská Sobota 7:1 (4:1), 42. a 88. Kozák (11 m), 2. Vaščák, 12. Fodrek, 38. Ďurica, 69. Borbély, 80. Maruniak (vl.) - 30. Staš.
10. Inter 14 1 4 9 12:29 7
PROGRAM 15. KOLA - sobota 6. novembra o 13.30 h: Matador Púchov - MŠK Žilina, FC Rimavská Sobota - Dukla Banská Bystrica, ZŤS Dubnica - Artmedia Bratislava, MFK Ružomberok - Inter Bratislava. Nedeľa 7. novembra o 17.30 h(TV): AS Trenčín - Spartak Trnava.
STRELCI MŠK
10 gólov - Stanislav Šesták.
5 gólov - Ivan Bartoš.
3 góly - Dušan Sninský, Benjamín Vomáčka, Marián Čišovský, Martin Ďurica. 1 gól - Mário Pečalka, Marek Bažík.