Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

V predohrávke jari nádielka gólov

Turzovka - Podvysoká 1:2 (1:0), 41. Mĺkvík (11 m) - 52. Pajer, 60. Cvinček. Domáci sa v prvom polčase ujali vedenia vďaka Mĺkvíkovi, ktorý s istotou premenil penaltu na úvodný gól. Hostia ale začali po prestávke aktívnejšie a Pajer presnou hlavičkou vyrovnal. O osem minút neskôr padol dokonca druhý gól Podvysokej pri slalomovom prieniku Cvinčeka. Bol to inak priemerný zápas a rozhodca na škodu pre futbal plytval kartami... Hostia však zaslúžene vyhrali. R Ježík, 150, ČK: Bilsky. ŽK: Rovňaník, Puškar, - M. Kľago, M. Cvinček, M. Byčánek, Cundrák.
TURZOVKA: Chnúrik- Šulek, Rovňaník, Mohelník (64. Blažek), P. Rovňaník, Puškár, Mudrík, Pavlík, Brezina, Zavičár, Mlkvík.
PODVYSOKÁ: P. Byčanek - Slíž, Cudrák, Bilský, Pajer, Kubiš, Macašek (89. Turiak), Klago, Cvinček, M. Bičanek, Kubizňa.
Vysoká - Zborov 4:1 (1:1), 7. Jančík, 70. Bančák. 83. a 87. Kubištel,- 33. Vojtuš (11 m). Domáci strelili rýchly gól, no po chvíli sa karta obrátila a Zborovčania kontrovali z pokutového kopu, ďalšie šance však hostia na svoju škodu nepremenili. K domácim sa viac razy priklonilo aj futbalové šťastie, ktoré ich naozaj neopúšťalo. Dvakrát ich zachránila tyč a dvakrát vykopávali loptu z prázdnej brány. Nedarilo sa ani Zuščákovi, keď trafil z rohu bočnú sieť bránky. Po remízovom polčase vybehlo v domácich dresoch na ihrisko akoby nové mužsto, ktoré v závere stretnutia strelilo ďalšie tri góly. R Bohovič, 50, ŽK: 70. Fuček - 45. Jakubec.
VYSOKÁ: Papajčík- Hetflaiš, Sojka, Planeta, Holák, Koleňák,
Bančák, Podnoga (75. L. Koleňák), Jančík, Kubištel (87. Ficek), Jurčo (46.Zajac). ZBOROV: Šlapka - Droščák ( 47. Fuček), Kuric, Noskovič, Jakubec, M. Kubica, Vojtuš, Jedinák (46. Kocifaj), Zuzčák, Litva (80. Hlavatý), L. Kubica.
Svrčinovec - Snežnica 5:1 (2:1), 20. Krella, 27. Gomola, 40. Krajina, 67. Kulla (11 m), 83. F. Halfár - 35. Labuda. Hra sa začala svižným tempom. Svrčinovčania v 20. min. dostali gólovú chuť, ktorá sa časom zmenila na neuveriteľný kolotoč šancí, ktoré domáci zúročili ako sa patrí. V prvom polčase sa síce hosťom podarilo korigovať, ale to bolo z ich strany všetko. Po obrátke už jasne kraľovali domáci. Diváci si v tomto zápase prišli naozaj na svoje. R Ramšák, 150, ŽK: Staškovan, Gomola, Kulla, Cyprich, Vrškovy, Kubišta.
SVRČINOVEC: Slovák - Staškovan, A. Kulla, M. Kulla, J. Kulla, Cyprich, Krkoška, Staškovan, Kordek (46. P. Halfar), F. Halfar, Krajina. SNEŽNICA: Jašo - P. Palarec, J. Smieško, Š. Labuda (77. Benadik), P. Labuda, Ľ. Palarec, Šidlo, Ukrop, Kapitulčin (44. Palarec), Hlavatý, M. Labuda.
Rudina - Ochodnica 2:1 (1:0), 30. Matejka (11 m), 72. Králik (11 m) - 55. Janura. Hráči Rudiny potrebovali za každú cenu vyhrať, a tak aj pristúpili k úvodu zápasu, keď si aktívnou hrou vypracovali viacero gólových príležitostí. Vedenia sa ujali z jedenástky, ktorú premenil Matejka a do prestávky sa už skóre nezmenilo. Po obrátke boli iniciatívnejší hostia, strelili aj vyrovnávajúci gól zásluhou Januru. Domáci však opäť pridali na dôraze, čoho výsledkom bol druhý gól taktiež z pokutového kopu, ktorý strelil Králik. R Ramšák, 150.
RUDINA: Malich - Kopás, Králik, M. Mičian, Šaran, Malík, Matejka, Puraš (87. Chládek), Luciak, Piesecký, Holiač (80. Mihalec).
OCHODNICA: Kubošek - Suriak, Vlček, Marčan, Černošek, L. Baranec, Mlich (55. Tabányi), Tvarúžek, M. Horváth, Dlhopolček, Janura.
Nová Bystrica - Čierne 4:0 (2:0), 7. (11 m), 19. a 58. Držiak, 46. M. Griga. Domáci od začiatku diktovali tempo zápasu, keď sa svojou útočnou hrou dostali už po dvadsiatich minútach do vedenia 2:0, strelcom oboch gólov bol najlepší hráč na ihrisku Držiak. Ten mal už po hodine hry na svojom konte aj hetrik. Hostí podržal aj napriek štyrom inkasovaným gólom dobre chytajúci brankár Miko. R P. Kupka, 70, ŽK: R. Fonš.
NOVÁ BYSTRICA: Kováč - T. Šadibol, Džurny, Skaličan, M. Chmručiak, R. Griga (64. M. Šadibol), Kulich (46. Jantula), Repka, Čierňava , M. Griga, Držiak. ČIERNE: Miko- R. Fonš, Ganderak (61. Vorek), Jurga (46. Pa. Gomola), Podolák, Unzetig, Strýček (46. Pe. Gomola), Krenželák, Privarčák, Kopasek, Laš.
Korňa - Kysucký Lieskovec B/Lodno 2:0 (0:0), 51. Košeĺa, 72. Michalíček. Prvý polčas sa skončil bez gólov, futbal po obrátke bol už ale o niečo zaujímavejší, Keď sa domácim podarilo pretrhnúť streleckú smolu, zrodilo sa zaslúžene víťazstvo Korne. Bol to slušný zápas na dobrej úrovni, hralo sa bez väčších faulov a kariet. R R.Halfar, 80.
KORŇA: Čuboň - Korduliak, Dorociak, Mucha, P. Korduliak, Ligáč (72. Mošalaj) Michaliček , P. Kotek, F. Papík, Chytil, (51. Košeľa).
KYSUCKÝ LIESKOVEC B/LODNO: Slíž - Králik (52. Ondraš)
Pavlus, Bugáň, Ceniga, R. Fujak, Tatarčiak, V. Fuják, Rechtorík, Mikalda, Ja. Šamaj.
Radoľa - Staškov 4:0 (3:0), 9. a 23. Žubor, 35.Ľuptovec, 78 Gazdik.
Prvý polčas, keď domáci postupne zvyšovali tempo hry a narastal aj ich tlak, strelila Radoľa tri góly. Po prestávke však Staškovania pridali, predviedli sa peknými šancami a vypracovali si aj štyri gólové príležitosti, no šťastie im neprialo, keď nepremenili žiadnu zo svojich šancí. Nakoniec sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš, domáci trestali zlú koncovku súpera štvrtým gólom. Za zmienku stojí výkon rozhodcov - bol veľmi dobrý! R Kubica, 100, ŽK: Haluščák - Kučák.
RADOĽA: P. Helt- Chovanec (80.Berešík), Ľuptovec, Harceg, Urban, Ploštica, Gálek (84. Hruby), Macejko, Žubor (70. Gazdík), Brišš, Kaplík. STAŠKOV: Kasman - Kučák, Faldík, Gotwald, J. Štrkaň, Haluščak, D. Trnka, Ligač, Hulik, Juraš (33. Švík), Čmelík.
1.Podvysoká 14 13 0 1 41:10 39
2. Svrčinovec 14 11 1 2 38:14 34
3. Vysoká 14 9 0 5 36:24 27
4. K.L.B.Lodno 14 7 1 6 32:27 22
5. Ochodnica 14 7 1 6 19:22 22
6. Radoľa 14 6 1 7 19:20 19
7. Turzovka 14 5 3 6 24:24 18