Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Kysucký Lieskovec sa šplhá hore, Bytčania remizovali s nováčikom

BYTČA - DOLNÝ KUBÍN 0:0
Zápas sa začal vo svižnom tempe a už v 7. min. hlavičkoval nad hosťujúcu bránu Beneš. V 10. min. vyšla Oravcom akcia na jeden dotyk a pred Kubánim zachraňoval včasným vybehnutím brankár Hájek. Obe mužstvá sa snažili o útočný futbal, no ďalší priebeh polčasu nepriniesol žiadnu výraznejšiu šancu a všetky náznaky dobrých šancí stroskotali na pozorných obranách. Druhý polčas začali hostia aktívnejšie a na pätnásť minút sa nasťahovali pred domácu šestnástku. V týchto fázach zápasu hrali domáci nepresne, nedôrazne a strácali veľa lôpt.

Po prestriedaní sa hra vyrovnala a v 70. min. a v 71. min. sa ocitli vo výborných šanciach domáci Čmárik a Šimoník, no v koncovke zlyhali. Na druhej strane podržal domácich brankár Hájek, ktorý vyrazil tvrdú strelu Dzúrika. Najväčšiu šancu mali domáci v 82. min, keď hlavičku Trnovca vykopol obranca hostí z brankovej čiary. Na opačnej strane v 90. min. zachránila domácich tyč po strele Dzúrika. Futbalisti Bytče odohrali zápas bez viacerých hráčov základnej zostavy a remíza bola nakoniec zaslúžená.

ŽK: Trnovec - Melicherčík, Dzúrik. Rozhodoval Poláček, 250 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik (75. Takáč), Trnovec, Ďurdík, Kliník, Kresáň, Gajdošík (67. Červenec), Šimoník, Chrenko, Gabaj (65. Čikota), Beneš. Tréner: Feješ.
Dušan Beníček
ČADCA - LUČENEC 0:1 (0:0)
Gól: 76. Rapi.
Domáci sa súpera zvučného mena nezľakli a od úvodu dali ambicióznym hosťom najavo, že odviesť si body z Čadce nebude také jednoduché. Domáci začali aktívne a na rozdiel od minulého týždňa vydržali hrať aktívne a koncentrovane po väčšinu zápasu. V úvodných minútach sa v dobrej pozícii ocitol Macášek, no na dobrý Planetov center nedosiahol. V 20. min. zahrávali domáci rohový kop, akciu však nezakončili a z následného rýchleho protiútoku mohli naopak vyťažiť hostia. Šancu však útočník Lučenca na radosť domácich nepremenil. V rovnako vyloženej šanci sa po neúnavnej aktivite objavil Baláž, ale z päťky neprekonal brankára Michalíka. V 64. min. musel najnebezpečnejší hráč domácich Baláž pre svalové zranenie odstúpiť. Veľkú šancu na zmenu skóre mal domáci Časnocha, ale z dobrej pozície zbytočne prihrával. Futbalisti lídra tabuľky vytrvalo čakali na svoju príležitosť a dobre organizovanou defenzívou sa im podarilo prelomiť. V 76. min. striedajúci Rapi zakončil rýchly protiútok a prekonal domáceho brankára Krišicu. O záchranu bojujúcim domácimi sa v závere už nepodarilo uhrať spravodlivú remízu.
ŽK: Šidlo, Planeta, Gončár. Rozhodoval Barančok, 280 divákov.
ČADCA: Krišica - Pavlík, Gončár (58. Piňo), Časnocha, Kavuliak, Macášek, Revák (78. Šulgan), Jaroš, Planeta, Šidlo, Baláž (65. Húska). Tréner: Pavol Trapáč.
Eduard Halada

KYSUCKÝ LIESKOVEC - RAKYTOVCE 1:0 (0:0)
Gól: 56. Sýkora.
V prvom polčase sa na mokrom trávniku lepšie pohybovali hostia, ktorí si vytvorili aj dve šance, ale domáci brankár ich kryl. V 12. min. hostia zahrávali rohový kop, lopta smerovala k pravej žrdi, domáci brankár bol pozorný a vytlačil ju mimo brány, pričom sa zranil. Potom sa hra pohybovala od šestnástky po šestnástku a v 39. min. domáci nebezpečne zaútočili Kysučania, Sýkorova hlavička smerovala nad bránu. V závere polčasu v 45. min. si hostia vytvorili šancu, ktorú však Jurčík kryl. Po obrátke začali hrať domáci ofenzívnejšie, v 54. min. sa dostal k lopte Sýkora a pozemnou strelou spoza šestnástky prekonal hosťujúceho Vyskoča a bolo 1:0. Domáci mali šancu aj 75. min., ale Vojvodovu delovku Vyskoč kryl, pričom sa zranil. Nebezpečné akcie sa striedali na obidvoch stranách. V 88. min. mohli domáci zvýšiť, Sýkora naservíroval Trnovcovi ideálnu príhrávku, ten však prestrelil. Stretnutie sa predlžovalo, pretože sa ošetrovalo na oboch stranách, ako domáceho brankára Jurčíka, tak aj hosťujúceho Vyskoča.
ŽK: Karasy, Bžoch, Špirka. Rozhodoval Hreus, 210 divákov.
K. LIESKOVEC: Jurčík - Trnovec, Marčan, Blahuta, Dančík, Vojvoda, Gálik, Sedliaček, Škoric (77. Bohyník), Sýkora, Mihalda. Tréner: Ivan Janči.
Milan Čimbora

ŽILINA B - K. N. MESTO 0:1 (0:1)
Gól: 43. Genčár.
Do zápasu nastúpili len juniori a škoda, že nemohli hrať hráči prvého mužstva. Hostia v 43. min. využili zaváhanie obrany a zo štandardnej situácie dali víťazný a rozhodujúci gól. Zápas bol priemernej úrovne a väčšinou sa odohrával len medzi šestnástkami.
ŽK: Mucha, Hruška. Rozhodoval Likavcová, 120 divákov.
ŽILINA B: Mucha - Móres, Hubočan, Hruška, Kokavec, Cabadaj, Pečálka (46. Vilčinský), Tabak, Novák, Brtnický, Repáň. Tréner: Štefan Tománek.
K. N. MESTO: Kuciak - Martini, Gapa, Čepela, Paulus, Jamečný, Bočej, Golian, Molnár, Genčúr, Pučala. Tréner: Jaroslav Šebík.
Stanislav Hruška
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Dukla B. Bystrica B - Zvolen 3:2 (2:2), 26. Libič, 27. Hrbek, 82. Choma - 25. a 34. Boško. L. Mikuláš - T. Teplice 0:0. Revúca - Podbrezová B 0:3 (0:2), 41. a 75. Savič, 44. Turňa. Ružomberok B - Žiar nad Hronom 1:0 (0:0), 52. Latiak.
1. Lučenec 18 12 5 1 41:8 41
2. Ružomberok B 18 11 2 5 33:15 35
3. Zvolen 17 10 3 4 27:12 33
4. T. Teplice 18 10 3 5 30:17 33
5. B. Bystrica B18 9 4 5 29:19 31
6. Žiar n/H 18 8 5 5 33:23 29
7. D. Kubín 17 8 4 5 30:20 28
8. K. Lieskovec 18 7 4 7 31:27 25