Vysoká vystriedala na čele Rudinskú

Uplynulý víkend sa odohralo kompletné 19. kolo VI. quick sport ligy. Menilo sa aj poradie na predných priečkach.

Momentka zo zápasu Turzovka - Korňa.Momentka zo zápasu Turzovka - Korňa. (Zdroj: GABIKA ŠUBERTOVÁ)

Rudinská – Nesluša 1:1 (1:1)

Jediný sobotňajší zápas 19. kola VI. ligy sa skončil remízou 1:1. Obidva góly padli v prvom polčase. Najskôr v 22. minúte zápasu išli do vedenia hostia gólom Marcela Mrenku. Tesne pred polčasom sa však domácemu celku a doterajšiemu lídrovi tabuľky podarilo skórovať, keď Lukáš Luciak prekonal hosťujúceho Klotáka. V druhom polčase gól nepadol, a tak Nesluša uchmatla bod na horúcej pôde favorita súťaže Rudinskej.

Góly: 44. Luciak – 22. Mrenka. ŽK: M. Malík – Hollý. Rozhodoval: Žák, 60 divákov.

RUDINSKÁ: Saga – Luciak, Buček, R. Malíček (70. Zemánek), M. Malík, Malíček, Kravec, Š. Malík, Súkeník, Luciak, Vlček (60. Ondrúšek).

NESLUŠA: Kloták – Lisko, Kopásek, Buček, Mečiak, Janec, Mrenka, Lisko, Valjašek, Šlapka, Hollý.

Ochodnica – Podvysoká 1:1 (0:1)

Ochodnica doma privítala mierne favorizovanú Podvysokú. Tá domácich prekvapila a už v 5. minúte skóroval Perďoch. Do polčasu sa nič nezmenilo. Podvysoká držala jednogólové vedenie do 71. minúty, kedy rozvlnil sieť Piják a potešil tak domácich divákov. Do konca zápasu sa nič nezmenilo a body sa po zápase delili.

Góly: 71. Piják – 5. Perďoch ŽK: Surovčák,Tvaružek-Šinal,Koniar,Slíž. Rozhodoval: Greňo, 80. divákov

OCHODNICA: Olejko, Surovčák, Slivka, Piják, Čečko, Vavrek, Tvaružek, Jakubec (46.Tarana), Židek, Cabada, Šidlo.

PODVYSOKÁ: Slovák, D. Bytčánek, Perďoch, F. Bytčánek, M. Bytčánek, Šinal, Koniar, Byrák (90.Palica), Krnáč, Gembiczki, Slíž.

Nová Bystrica – Povina 4:1 (1:1)

Nová Bystrica privítala na svojom trávniku Povinu. Domáci však nezačali najlepšie, v 10. minúte skóroval Tóth a Povina viedla 0:1. Domáci sa dočkali až tesne pred prestávkou a v 42. minúte zavelil k obratu Koleno. Do kabín šli celky s remízou 1:1. Po prestávke v 50. minúte udreli opäť hostia gólom Grigu. V 55. minúte skóroval na spokojnosť domácich P. Dubovický a v 86. minúte dokonal obrat Melišík.

Góly: 42. Koleno, 50. Griga, 55. P.Dubovický, 86. Melišík – 10. Tóth. ŽK: Koleno-Frolo,Kopas. Rozhodoval: Trúchly, 120 divákov.

NOVÁ BYSTRICA: Švík, Cabadaj, Džurný(J.Dubovický), P.Dubovický, Griga, Drozd, Držiak (67. Repka), Koleno, Chmurčiak(61. Sýkora), Duban, Melišík.

POVINA: Gáper, Belák(57. Kopásek), Tichý, Kočiš, Frolo, Harvančík, Kopas, Minár, Tóth (73.Pavela), Boris, Štefunda.

Čadca B – Stará Bystrica 5:0 (2:0)

Čadca vstúpila do zápasu skvelo. Už v 3. minúte prekonal hosťujúceho Podoláka P.Kopačka. Tlak pokračoval a v 16. minúte strelil gól Grečmal. Do šatní sa šlo za dvojgólového vedenia domácich. Po prestávke sa pokračovalo v stanovenom tempe. V 55. minúte zvýšil manko na rozdiel troch gólov Krištofík. V 65. a 81. minúte sa k strelcom pridali aj Laš a M. Kopačka a uzavreli tak skóre zápasu na 5:0 pre domácich.

Góly: 3. a 81. P.Kopačka, 16. Grečmal, 55. Krištofík, 65. Laš. ŽK: Lokša. Rozhodoval: Halfar, 100 divákov.

ČADCA B: Kopečný,Korduliak, Grečmal (80. Bartok), Čečotka (73. Švaňa), M. Kopačka, Krištofík, Kuric, Podmanický, Laš, P. Kopačka(46. Polaček), Lokša.

STARÁ BYSTRICA: Podolák, Šadlák(65. Jurkovíč), Kirn, Hulák, Fujak, Tomčala, Budoš, Baričiak, Potočár, Vojtek, Novotný.

Turzovka – Korňa 3:1 (1:1)

Do Turzovky pricestovala na derby susedná Korňa. Hostia z Korne začali aktívne a v 4. minúte sa už tešil z gólu Roman. Turzovka gólovo odpovedala v 38. minúte, kedy skóroval Cvinček. Do kabín sa šlo za stavu 1:1. V 56. minúte skóroval Poláček a Turzovka vyhrávala 2:1. V 78. minúte dostal druhú žltú kartu kapitán Michalíček a musel ísť pod sprchy. Konečný výsledok derby určil z pokutového kopu Poláček.

Góly: 38. Cvinček,56. a 86. Poláček – 4. Roman. ŽK: Steiniger- Srniček, Zborovančík ČK: Michalíček(po dvoch ŽK) Rozhodoval: Špalek, 350 divákov.

TURZOVKA: Timek, Horčičák, Rovňaník, Steiniger(68. Zatkuliak), Bibora, Roman, Cvinček (Staník), Poláček, Puchoň (76.Hejčík), Cipko, Pavlík.

KORŇA: Vranečka, Srniček (80.Baričák), Korduliak, Ligač, Roman, Srníček, Michalíček, Hrtús, Plaček, Zborovančík, Učník.

Radoľa – Vysoká 2:3 (1:2)

Posledná Radoľa hrala s Vysokou, ktorá chcela využiť zaváhanie Rudinskej. Favorit z Vysokej to nemal ľahké. V 13. minúte z pokutového kopu poslal do vedenia domácich Harcek. Vysoká však na tento gól zareagovala už v 28. minúte, keď Planeta využil svoje technické schopnosti a skóroval zo štandardnej situácie. 1:1. Hostia prevrhli misku váh v 34. minúte gólom Kovalíka. Do kabín sa šlo za stavu 1:2. V 75. minúte vykresal nádej na body domáci Jakubec. Avšak o minútu nato pohotovo zareagoval hosťujúci Kazík a poslal tak Vysokú na čelo tabuľky.

Góly: 13. Harcek, 75. Jakubec – 28. Planeta, 34. Kovalík, 76. Kazík. ŽK: Dembický ,Kováč, Poláček, Valík, Jakubec-Kazík, Kovalík Rozhodoval: Jantoš, 110 divákov.

RADOĽA: Harcek, M. Vnuk (46.Jakubec), P. Vnuk, Dembický (59.Marčan), Šuták, I. Vnuk, Š. Vnuk, Kováč, Poláček, Drnda, Valík.

VYSOKÁ: Lipovský, Pavlica, Zajac, Barčák, Kazík (84.Kupšo), Červenec, Planeta, Nekoranec, Voštinák (75.Dorociak), Kovalík(89. Horňák), Putorík.

Oščadnica – Raková 1:0 (0:0)

Raková po úspešnom derby s Podvysokou chcela získať dôležité body v Oščadnici. Góly v prvom polčase nepadali, a tak po prestávke nastupovali mužstvá za stavu 0:0. Gólové suchoty trvali až do 88. minúty, kedy sa trafil do bránky hosťujúci Kučák, a tak sa Raková musela zmieriť s prehrou.

Góly: 88. Kučák ŽK: Ošlejšek,Lušňák-Kajánek. Rozhodoval: Štefan, 150 divákov

OŠČADNICA: Ošlejšek, Jašurek, Králik, Štetina, Lusňák, Graňa, Tomčala, Belák (88. Fuňák), Kučák, Gavlák, Gončár (90.Škola).

RAKOVÁ: T. Kajánek, Poništ, A. Kajánek, Poljak, Vyšlan, Roman (81.Mariak), Guži, Zemaník, Bednárik, Gulčík, Turiak (83.Šimek).