Sumár III. ligy Stred: Čadca zapla do plných po polčase

Makov a Krásno odišli bez bodov, Čadca pod vedením Štefana Kavuliaka bodovala naplno. Pozrite si sumár TIPOS III. ligy Stred.

Čadčania (v modrom) podali bojovný výkon, odmenou sú tri cenné body.Čadčania (v modrom) podali bojovný výkon, odmenou sú tri cenné body. (Zdroj: VLADIMÍR ADÁMEK)

Čadca – Liptovská Štiavnica 3:1 (0:1)

Sobotňajší duel začala lepšie Čadca, keď si počas prvých 15 minút vytvorila tri gólové šance. Hra na ihrisku bola vyrovnaná, viac šancí sa podarilo aj naďalej vypracovávať domácim. Paradoxne, do vedenia šiel súper. Šiška premenil prvú gólovú príležitosť, Liptovská Štiavnica tak viedla – 0:1. Následne sa hra prelievala od šestnástky po šestnástku, súper hrozil najmä rýchlymi brejkmi. Do polčasu si Čadčania aktivitou Tomáša Kubicu vytvorili ďalšie dve sľubné šance, Žiaran v bráne hostí však držal čisté konto.
Polčasová prestávka prospela domácim futbalistom, na ihrisko vstúpili so snahou niečo urobiť s výsledkom. Aktivita bola na domácich kopačkách, súpera držali na jeho polovici. Výsledkom výbornej hry bol gól po peknej akcii Tomáša Kubicu a nezištnej prihrávke z päťky na voľného Davida Kullu – 1:0. V snahe dotiahnuť zápas do víťazného konca hrala Čadca stále ofenzívne. Aktívny bol najmä Tomáš Kubica, ktorý si vypracoval tri čisté gólové šance, no samostatné nájazdy na brankára nepremenil. Súper naďalej hrozil z rýchlych brejkov, no rýchlych a na lopte silných hráčov hostí domáca obrana ubránila. Odmenou za kvalitný a bojovný výkon bolo posledných 10 minút zápasu, keď sa v 85. minúte presadil z priameho voľného kopu krásnym gólom ponad múr do šibenice Šebík, ktorý tak dal víťazný gól na 2:1. Na konečných 3:1 zavŕšil v 90. minúte Patrik Jarabica, ktorý tak korunoval svoj výborný výkon. Víťazstvo Čadce je zaslúžené, domáci boli lepší najmä na počet vytvorených šancí. Tréner Štefan Kavuliak gratuluje svojim zverencom k víťazstvu.
Štefan Kavuliak, tréner FK Čadca: „Toto víťazstvo si veľmi cením. Zápas sa nevyvíjal priaznivo, no chlapci boli trpezliví, ich snaha bola odmenená víťazstvom. Prejavil sa kolektívny výkon a veľká súdržnosť tímu.“
Góly: 55. D. Kulla, 85. Šebík, 90. Jarabica – 15. Šiška. ŽK: Coma, Šebík, Bacula – Dzuriak, Šiška, Bezák. Rozhodoval Holas, 100 divákov.
ČADCA: Hlava – Zubka, Coma, J. Tlelka, Jarabica, Šebík, Michalina, Čečotka (61. Bacula), D. Kulla (78. Dobda), Maslík, Kubica (89. Kopačka).

Liptovský Hrádok – Makov 5:2 (3:0)

Domáci od úvodných minút potvrdzovali, že sú mužstvom jari. Počas prvých 3 minút si vypracovali dve čisté gólové šance, ktoré však nepremenili. Tretiu v poradí v 7. minúte však už chladnokrvne premenil Borek – 1:0. V 15. minúte dezorientovaný Hupka hlavou priklepol loptu priamo na nohu Otrubu a ten už nemal problém z 5 metrov umiestniť loptu priamo do siete – 2:0. Makov pôsobil ťažkopádne, jeho hráči boli pomalší v štarte na loptu a v prvých minútach sa zmohli akurát na strelu z diaľky, keď kapitán Polka tvrdou delovkou preveril pozorného Krivulčíka. Domácim dobre fungovala záložná formácia, ktorá pomalších hostí častokrát dostávala do pozície štatistov. V 41. minúte hosťujúci kapitán Polka nepochopiteľne na šestnástke prihral loptu priamo do behu Sajtákovi, ktorý zoči-voči Bajzovi nezaváhal – 3:0. Následne na každej strane vynikli brankári, ktorí zlikvidovali samostatné nájazdy. Na domácej strane Otrubovi, na hosťujúcej Janitovi.
V druhom polčase hostia svoj slabučký výkon predsa len o trošku zlepšili, ale domáci si už svoje pohodlné víťazstvo kontrolovali. Po perfektnom úniku Otrubu si dezorientovaní Sporysz vsietil vlastný gól na 4:0. V 69. minúte to bol opäť Otruba, ktorý unikol pomalým hosťom a svoj samostatný nájazd ukončil excelentne – 5:0. Hosťom slúži ku cti, že naďalej hrali otvorený futbal, ktorý sa divákom páčil.
Po dvoch pekných akciách korigovali výsledok, keď najskôr Janita po akcii na jeden dotyk prestrelil Krivulčíka a konečnú bodku dal výsledku Polka, ktorý za pomoci pravej žrde zvnútra šestnástky upravil na 5:2.
Treba podotknúť, že domáci predčili Makov vo všetkých činnostiach. Aj keď na hosťujúcich hráčoch bolo vidieť futbalové kvality, pohybom na Liptovský Hrádok nestačili.
Góly: 7. Borek, 15., 69. Otruba, 41. Sajták, 57. (vlastný) Sporysz – 77. D. Janita. 87. Polka. Bez kariet. Rozhodoval Horný, 250 divákov.
MAKOV: Bajza – Číž, Nemčík, Sporysz, Bobek, D. Janita, Hupka, Polka, Blažek (73. Chuděj), J. Pavlica, Šustek.

Námestovo – Krásno 4:2 (3:1)

Tento zápas opäť rozhodla efektivita a taktiež veľmi zlý vstup do zápasu.  Zlomový moment tohto zápasu bolo prvých 30 minút, kde hráči Krásna po hrubých chybách v obrane inkasovali až 3 góly a prakticky bolo rozhodnuté. Do polčasu sa Krásnu podarilo ešte znížiť na 3:1.

V druhom polčase sa výkon rapídne zlepšil, hostia boli aktívni smerom dopredu a napriek tomu, že prehrávali o 2 góly, mali dostatočné množstvo vyložených šancí na to, aby otočili zápas. Paradoxne, domáci využili zlú rozohrávku a zvýšili svoj náskok. Na konci zápasu sa hosťom ešte podarilo znížiť na konečných 4:2. Krásňania opäť doplatili na slabú koncovku, v ktorej sa momentálne dosť trápia.

Góly: 19. Košút, 30. Kubica, 33. (vlastný) Timek, 81. Jagnešák – 37. Macura, 89. Ševčík. ŽK: Jagnešák, Kubica, Košút – Gábor. Rozhodoval Debnár, 200 divákov.
KRÁSNO: Lastovica – Timek (46. Pagáč), Gábor, Mihalda, Padala, Kopásek (46. Ševčík), Sýkora, Koleno, Rajnoha (74. Harman), Macura, Labuda.

Ostatné výsledky 24. kola: Detva – Bytča 4:0, Žarnovica – Lučenec 3:1, Podbrezová B – Martin 1:3, Kremnička – Kalinovo 3:1, Nová Baňa – Pohronie ZH/DŽ B 3:1.