V čase špičky ju spolu s ďalšími využívajú aj žiaci, študenti, ktorí v tomto meste navštevujú tamojšie školy. Vyzerá to tak, že nástupište nemá momentálne, obrazne povedané, „svojho pána“. „My sme rokovali o odkúpení pozemkov približne pred šiestimi rokmi, kedy sme mali záujem o rekonštrukciu nástupišťa. Aj my by sme privítali, keby sa jeho stav zlepšil. Ľudia si často myslia, že stanica patrí nám. Vytvára to tak nelichotivý obraz o našej spoločnosti. Zvyčajne sú autobusové zastávky majetkom mesta či obce. Tie aj rozhodujú o staniciach, prístreškoch, občianskom vybavení,“ informovala hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová.
Podľa slov primátora Kysuckého Nového Mesta Jána Hartela je pravdou, že donedávna patrila stavba nástupišťa, vrátane prístreškov, mestu. „Pozemok pod stavbou bol a je na liste vlastníctva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). „Mesto akceptovalo žiadosť – išlo návrh ŽSK týkajúci sa zámeny tejto stavby za ich pozemky v katastri mesta.
Tento zastupiteľstvo prerokovalo a schválilo na svojom zasadnutí 10. marca 2016,“ povedal.
Majiteľom prístreškov je však podľa ŽSK zatiaľ stále mesto, ktoré zodpovedá za ich správu a obnovu. „ŽSK je vlastníkom pozemkov, ktoré sa pod nástupišťom nachádzajú. Autobusové nástupište bolo súčasťou zámeny pozemkov, ktorú schválili obidve zastupiteľstvá (ŽSK i Kysucké Nové Mesto), platná však bude až po zápise do katastra,“ informovala hovorkyňa ŽSK Lenka Záteková. Na otázku, či dôjde po tomto zápise k oprave nástupišťa povedala: „Ako som informovala, prístrešky nie sú momentálne v našom vlastníctve.“