Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

III. liga Stred: Šebík zostrelil aj Bytču (výsledky+komentáre)

Čadčiansky sniper strelil svoj ďalší hetrik, v drese Makova sa dvakrát presadil Jozef Polka. Zverenci Mária Pečalku nezískali ani bod. TIPOS III. liga Stred pokračovala 25. kolom.

Čadčania opäť získali plný počet bodov.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: VLADIMÍR ADÁMEK)

Bytča – Čadca 1:4 (0:2)

Zápas začali obe mužstvá vo svižnom tempe. Čadca dala gól z prvej šance, keď sa z 25 metrov presadil Ivan Šebík – 0:1. Tento moment priniesol veľkú pohodu na kopačky hosťujúceho celku, ktorý režíroval hru a vytváral si ďalšie šance vďaka veľkej aktivite Jarabicu s Comom a útočnej dvojici Kubica a Šebík. Obrana Čadce pracovala spoľahlivo. Druhý gól prišiel po peknej akcii. Čadčania prečíslili svojho súpera a Ivan Šebík pohodlne preloboval brankára Baláža – 0:2. Domáci si vytvorili prvú sľubnú šancu až v 40. minúte.

Do druhého polčasu vstúpila Čadca opäť veľmi dobre. V 49. minúte bolo už 3:0, keď sa po peknej akcii presadil Coma, ktorý pohodlne obstrelil domáceho gólmana. Bytčania ešte ožili po premenenej penalte v 65. minúte, no Čadca držala domáci celok v šachu. V 79. minúte bola Bytča definitívne na kolenách, na 4:1 v prospech Čadce upravil tretím gólom v zápase Šebík. Za zmienku stojí aj krásna strela striedajúceho Špilu z 85. minúty, ktorý z 20 metrov trafil brvno Balážovej svätyne.
Štefan Kavuliak, tréner FK Čadca: „Chcem poďakovať chalanom za predvedený výkon. Svojou veľkou aktivitou všetkých hráčov a súdržnosťou sme súpera jednoznačne zdolali. Vážim si ich prístup k zápasovému dianiu, za čo boli odmenení dôležitými troma bodmi. Gratulujem Ivanovi Šebíkovi k ďalšiemu hetriku.“
Góly: 65. (11 m) Šimček – 6., 34., 79. Šebík, 49. Coma. Bez kariet. Rozhodoval Faber, 100 divákov.
ČADCA: Hlava – Zubka, Coma, J. Tlelka, Jarabica, Šebík, D. Kulla (80. Špila), Kubica, Bacula (69. Dobda), Piňo, Kormaňák (61. T. Tlelka).

Makov – Podbrezová B 3:1 (2:0)

V zápase tabuľových susedov prišli hostia z Podbrezovej bez posíl z A mužstva len s dorasteneckým kádrom vystuženým skúseným Marcelom Tyčiakom. V úvode zápasu sa hral opatrný futbal, ale hostia svojím pohybom ukazovali, že sú dobre fyzicky pripravení a silovo prehrávali domácich hráčov. Hráči Makova sa kombinačnou hrou prispôsobili hosťom a diváci naozaj videli pekný futbal na oboch stranách. V 12. minúte Juraj Šustek vybojoval zdanlivo stratenú loptu, vrátil ju pred prázdnu bránu, kde nikým nekrytý Pavlica rozjasal domácich divákov. Gól však neplatil, rozhodca videl loptu už za čiarou. Z následného rohového kopu „potvrdil“ gól Hupka – 1:0. Hostia od tohto momentu predsa len pridali na dôraze, ale skúsení domáci ich držali od svojej brány. V 28. minúte si Juraj Šustek pekne prikryl loptu v šestnástke, kde ho jeden z obrancov nešikovne stiahol. Následný pokutový kop Polka bezpečne premenil – 2:0. Hostia hrali naďalej otvorený futbal a pohyblivý Szczepaniak robil domácim najväčšie problémy. V 36. minúte sa Marek Jakuba po chybe Bobeka dostal až do pokutového územia, kde stopér Korček nedovoleným zákrokom zabránil šanci.. Bola z toho jasná penalta. Hosťujúci kapitán Tyčiak mieril po zemi k pravej tyči, ale výborný Filip Bajza nepustil loptu do siete. Mladým hosťom táto situácia nepridala na pohode a domáci ich mohli potrestať, keď sa najmä Ján Pavlica dostal do dobrých príležitostí, no v koncovke zlyhal.

Hneď v úvode druhého dejstva Tyčiak tesne pred pokutovým územím stiahol unikajúceho Pavlicu, za čo videl prís-nu červenú kartu. Z následného priameho kopu Jozef Polka za pomoci brvna zvýšil na 3:0. Domácim od tohto okamihu akoby ubúdali sily a optickú prevahu získavali mladíci z Podbrezovej, ktorí mali loptu častejšie na kopačkách a svojím pohybom nútili hrať domácu defenzívu pozorne. Zaslúžená odmena pre aktívnych hostí prišla v závere stretnutia, keď Szczepaniak po peknom úniku krížnou strelou korigoval na konečných 3:1. Treba povedať, že na pohľad pekný futbal sa skončil zaslúženým víťazstvom Makova, skúsení hráči ukážkovo vyškolili hostí z efektivity.
Góly: 12. Hupka, 28 (11 m), 48. Polka – 82. Szczepaniak. ČK: 48. Tyčiak (PODBREZOVÁ B). Rozhodoval Šašváry, 200 divákov.
MAKOV: Bajza – Korček, Nemčík, Sporysz, Bobek, D. Janita, Hupka, Polka, Blažek, J. Pavlica, Šustek.

Kalinovo – Krásno 4:0 (2:0)

Zverenci Mária Pečalku pokračujú v nepriaznivých výkonoch. V nedeľu prehrali ďalší zápas, na ihrisku Kalinova dostali štvorku.
Góly: 21. Radič, 43. (11 m) Štefánik, 61., 65. Püšpöky. ŽK: Padala, Kopásek, Rajnoha, Ševčík (KRÁSNO). Rozhodoval Valentýni, 250 divákov.
KRÁSNO: Lastovica – Mihalda, Labuda (46. Harman), Pagáč, Padala, Kopásek, Sýkora (69. Tvrdý), Rajnoha, Macura, Ševčík, Koleno.

Ostatné výsledky 25. kola: Martin – Kremnička 0:1, Pohronie B – Liptovský Hrádok 0:11, Žarnovica – Námestovo 2:1, Lučenec – Detva 0:0, Liptovská Štiavnica – Nová Baňa 4:2.