III. liga Stred: Šebík zostrelil aj Bytču (výsledky+komentáre)

Čadčiansky sniper strelil svoj ďalší hetrik, v drese Makova sa dvakrát presadil Jozef Polka. Zverenci Mária Pečalku nezískali ani bod. TIPOS III. liga Stred pokračovala 25. kolom.

Čadčania opäť získali plný počet bodov.Čadčania opäť získali plný počet bodov. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: VLADIMÍR ADÁMEK)

Bytča – Čadca 1:4 (0:2)

Zápas začali obe mužstvá vo svižnom tempe. Čadca dala gól z prvej šance, keď sa z 25 metrov presadil Ivan Šebík – 0:1. Tento moment priniesol veľkú pohodu na kopačky hosťujúceho celku, ktorý režíroval hru a vytváral si ďalšie šance vďaka veľkej aktivite Jarabicu s Comom a útočnej dvojici Kubica a Šebík. Obrana Čadce pracovala spoľahlivo. Druhý gól prišiel po peknej akcii. Čadčania prečíslili svojho súpera a Ivan Šebík pohodlne preloboval brankára Baláža – 0:2. Domáci si vytvorili prvú sľubnú šancu až v 40. minúte.

Do druhého polčasu vstúpila Čadca opäť veľmi dobre. V 49. minúte bolo už 3:0, keď sa po peknej akcii presadil Coma, ktorý pohodlne obstrelil domáceho gólmana. Bytčania ešte ožili po premenenej penalte v 65. minúte, no Čadca držala domáci celok v šachu. V 79. minúte bola Bytča definitívne na kolenách, na 4:1 v prospech Čadce upravil tretím gólom v zápase Šebík. Za zmienku stojí aj krásna strela striedajúceho Špilu z 85. minúty, ktorý z 20 metrov trafil brvno Balážovej svätyne.
Štefan Kavuliak, tréner FK Čadca: „Chcem poďakovať chalanom za predvedený výkon. Svojou veľkou aktivitou všetkých hráčov a súdržnosťou sme súpera jednoznačne zdolali. Vážim si ich prístup k zápasovému dianiu, za čo boli odmenení dôležitými troma bodmi. Gratulujem Ivanovi Šebíkovi k ďalšiemu hetriku.“
Góly: 65. (11 m) Šimček – 6., 34., 79. Šebík, 49. Coma. Bez kariet. Rozhodoval Faber, 100 divákov.
ČADCA: Hlava – Zubka, Coma, J. Tlelka, Jarabica, Šebík, D. Kulla (80. Špila), Kubica, Bacula (69. Dobda), Piňo, Kormaňák (61. T. Tlelka).

Makov – Podbrezová B 3:1 (2:0)

V zápase tabuľových susedov prišli hostia z Podbrezovej bez posíl z A mužstva len s dorasteneckým kádrom vystuženým skúseným Marcelom Tyčiakom. V úvode zápasu sa hral opatrný futbal, ale hostia svojím pohybom ukazovali, že sú dobre fyzicky pripravení a silovo prehrávali domácich hráčov. Hráči Makova sa kombinačnou hrou prispôsobili hosťom a diváci naozaj videli pekný futbal na oboch stranách. V 12. minúte Juraj Šustek vybojoval zdanlivo stratenú loptu, vrátil ju pred prázdnu bránu, kde nikým nekrytý Pavlica rozjasal domácich divákov. Gól však neplatil, rozhodca videl loptu už za čiarou. Z následného rohového kopu „potvrdil“ gól Hupka – 1:0. Hostia od tohto momentu predsa len pridali na dôraze, ale skúsení domáci ich držali od svojej brány. V 28. minúte si Juraj Šustek pekne prikryl loptu v šestnástke, kde ho jeden z obrancov nešikovne stiahol. Následný pokutový kop Polka bezpečne premenil – 2:0. Hostia hrali naďalej otvorený futbal a pohyblivý Szczepaniak robil domácim najväčšie problémy. V 36. minúte sa Marek Jakuba po chybe Bobeka dostal až do pokutového územia, kde stopér Korček nedovoleným zákrokom zabránil šanci.. Bola z toho jasná penalta. Hosťujúci kapitán Tyčiak mieril po zemi k pravej tyči, ale výborný Filip Bajza nepustil loptu do siete. Mladým hosťom táto situácia nepridala na pohode a domáci ich mohli potrestať, keď sa najmä Ján Pavlica dostal do dobrých príležitostí, no v koncovke zlyhal.

Hneď v úvode druhého dejstva Tyčiak tesne pred pokutovým územím stiahol unikajúceho Pavlicu, za čo videl prís-nu červenú kartu. Z následného priameho kopu Jozef Polka za pomoci brvna zvýšil na 3:0. Domácim od tohto okamihu akoby ubúdali sily a optickú prevahu získavali mladíci z Podbrezovej, ktorí mali loptu častejšie na kopačkách a svojím pohybom nútili hrať domácu defenzívu pozorne. Zaslúžená odmena pre aktívnych hostí prišla v závere stretnutia, keď Szczepaniak po peknom úniku krížnou strelou korigoval na konečných 3:1. Treba povedať, že na pohľad pekný futbal sa skončil zaslúženým víťazstvom Makova, skúsení hráči ukážkovo vyškolili hostí z efektivity.
Góly: 12. Hupka, 28 (11 m), 48. Polka – 82. Szczepaniak. ČK: 48. Tyčiak (PODBREZOVÁ B). Rozhodoval Šašváry, 200 divákov.
MAKOV: Bajza – Korček, Nemčík, Sporysz, Bobek, D. Janita, Hupka, Polka, Blažek, J. Pavlica, Šustek.

Kalinovo – Krásno 4:0 (2:0)

Zverenci Mária Pečalku pokračujú v nepriaznivých výkonoch. V nedeľu prehrali ďalší zápas, na ihrisku Kalinova dostali štvorku.
Góly: 21. Radič, 43. (11 m) Štefánik, 61., 65. Püšpöky. ŽK: Padala, Kopásek, Rajnoha, Ševčík (KRÁSNO). Rozhodoval Valentýni, 250 divákov.
KRÁSNO: Lastovica – Mihalda, Labuda (46. Harman), Pagáč, Padala, Kopásek, Sýkora (69. Tvrdý), Rajnoha, Macura, Ševčík, Koleno.

Ostatné výsledky 25. kola: Martin – Kremnička 0:1, Pohronie B – Liptovský Hrádok 0:11, Žarnovica – Námestovo 2:1, Lučenec – Detva 0:0, Liptovská Štiavnica – Nová Baňa 4:2.