VI. liga ObFZ Kysúc: Rastislav Planeta ťahá Spartak za postupom

VI. liga ObFZ Kysúc pokračovala 23. kolom. Na programe bol šláger celej súťaže, líder privítal druhý celok tabuľky.

Rastislav Planeta (v žltom) je najlepším strelcom súťaže.Rastislav Planeta (v žltom) je najlepším strelcom súťaže. (Zdroj: MAROŠ KMINEK)

Nesluša – Stará Bystrica 1:1 (0:0)

Ako prví udreli hostia zo Starej Bystrice, v 46. minúte skóroval Šadlák. O 3 minúty sa však presadil domáci Harcek a začínalo sa od začiatku. Nerozhodný stav vydržal až do konca zápasu, a tak si body rozdelili oba tímy.
Góly: 49. Harcek – 46. Šadlák. ŽK: Hollý – Poništiak, Novotný. Rozhodoval Špalek, 50 divákov.
NESLUŠA: Kloták – Židek, Kopásek, Mir. Lisko, Mečiak (46. Harcek), Repák, Mrenka, Hollý, Mar. Lisko, T. Janec, L. Janec.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Poništiak, T. Vojtek, Šadlák(90. M. Vojtek), Vaňovec, Hulák, Novotný, Potočár(82. Fuják), Budoš, Baričiak, Janíček.

Rudinská – Vysoká 1:2 (0:0)

Derby 23. kola VI. Ligy Quick Sport sa nieslo v duchu prvenstva v tabuľke. Rudinská mala výhodu domáceho prostredia, no gólovo to pretaviť nedokázala. Prvý gól zápasu padol až v 2. polčase. Postaral sa oň v 67. minúte najlepší strelec súťaže Planeta, a tak Vysoká viedla 0:1. Rudinská sa však vzdať nemienila. V 86. minúte vyrovnala zásluhou Bočeja. Škrt cez rozpočet domácim urobil v 89. minúte K. Kovalík a poslal hosťujúci Spartak do vedenia 1:2. Derby sa tak skončilo víťazne pre hostí, ktorí sa tešia prvenstvu v tabuľke.
Góly: 86. Bočej – 67. Planeta, 89. K. Kovalík. ŽK: R. Malíček, Zaťovič – Lipovský, Kupšo, L. Kovalík. ČK: L. Kovalík (po 2 ŽK). Rozhodoval: Židek, 150 divákov.
RUDINSKÁ: Gašinec – M. Malíček, Buček, Urbánek, R. Malíček, Zaťovič, Kravec, Čupa (46. Š. Malík), L.Luciak, Súkeník (70. M. Luciak), Lisko (52. Bočej).
VYSOKÁ: Lipovský – Zajac, Barčák, Kazík, Červenec, Planeta, Nekoranec(90. Voštinák), Kupšo (59. Cipko), L. Kovalík, Putorík, K. Kovalík.

Povina – Raková 2:3 (1:1)

Už v úvode hry poslal Rakovú do vedenia Prívara. Povina na tento gól dokázala reagovať, v 26. minúte Kopas vyrovnal na 1:1. Po polčase sa však situácia opakovala. Hneď v úvode druhého polčasu poslal Rakovú opäť do vedenia Poljak. Povina aj druhýkrát dokázala zareagovať zásluhou Padycha v 60. minúte. No v 67. minúte poslal vlastným gólom Rakovú do vedenia Frolo a na tento gól už po tretíkrát Povina odpovedať nedokázala.
Góly: 26. Kopas, 62. Padych – 6. Prívara, 56. Poljak, 67. Frolo (vl.). ŽK: Pavela – Bednárik. ČK: Skrutek. Rozhodoval: Dikoš, 64 divákov
POVINA: Pinčiar – Špiriak (63. Kopásek), Frolo, Skrutek, Tichý, Janiš, Valiašek, Minár, Tóth (45. Belák), Padych (80. Pavela), Kopas.
RAKOVÁ: Guži – Poništ, Poljak, Vyšlan, Tatarčiak, Čačurák, Prívara, Šimek, Gulčík, Rafaj, Bednárik.

Korňa – Oščadnica 6:1 (3:0)

Korňa si proti Oščadnici schuti zastrieľala. Gólostroj sa začal v 25. minúte zásluhou kapitána Michalíčka. Vzápätí sa k nemu pridali Tabaček a Roman. V 32. minúte bol stav 3:0 pre domácich. V druhom polčase Korňa gólovo pokračovala. Góly pridali Michalíček s Hrtúsom. V 83. minúte sa hosťom podarilo z pokutového kopu znížiť zásluhou Gavláka. Korňa tak doma excelovala a vyhrala 6:1.
Góly: 25., 55., 71. Michalíček, 28. Tabaček, 32. Roman, 58. P. Hrtús – 83. Gavlák (pen.). ŽK: Ligač, Kubina, Baričák – Gavlák. Rozhodoval: Jantoš, 100 divákov.
KORŇA: Vranečka (66. J. Hrtús) – Srniček, Tabaček(74. Baričák), Ligač, Roman, Michalíček, P. Hrtús, Plaček(72. Šamaj), Zborovančík, Učník, Kubina.
OŠČADNICA: Ošlejšek – Jašurek, Králik, Štetina (40. Belák), Targoš (67. Vojtuš), Lušňák, Graňa, Tomčala, Kučák, Gavlák, Gončár.

Nová Bystrica – Podvysoká 6:1 (2:0)

Nová Bystrica bola v tomto zápase považovaná za mierneho favorita. Tá predpoklady využila, už v úvode zápasu skóroval Duban a domáci viedli. Do polčasu sa Novej Bystrici podarilo udrieť znovu a pár minút pred polčasom zvýšil vedenie Držiak. Po polčase sa pokračovalo v tempe hry. Domáci pridali ďalšie góly, zásluhou Sýkoru, Držiaka a Dubovického zvýšila Nová Bystrica na 6:1. Za hostí len znižoval v 74. minúte Byrák.
Góly: 6. Duban, 39., 71. Držiak, 60.,67. Sýkora, 77. P. Dubovický – 74. Byrák. ŽK: Džurný, Koleno, J. Dubovický – Perďoch, Vrábel. Rozhodoval: Trúchly , 100 divákov.
NOVÁ BYSTRICA: Švík – Cabadaj, Džurný, P. Dubovický, Griga(56. Sýkora), Drozd(46. Cáder), Držiak, Koleno, J. Dubovický, Duban, Melišík.
PODVYSOKÁ: Slovák – Palica, Gembiczki, Perďoch, Klago, Vrábel, Krnáč, Byrák, Fránek, Koniar, Šinal.

Čadca B – Ochodnica 1:0 (0:0)

Súper prišiel na Horelicu nabitý energiou. Domáci sa nevedeli prispôsobiť hre súpera, prvý polčas sa skončil nerozhodne 0:0. V druhom polčase domáci začali hrať rýchlejšie a agresívnejšie, čo viedlo aj k faulu na Grečmala, z ktorého pramenil pokutový kop. Laš pokutový kop v 52. minúte premenil, hostia sa nezmohli na zvrat, a tak Čadca B zaslúžene vyhrala 1:0.
Góly: 52. Laš (pen.). ŽK: Laš – Olejko, D. Slivka, Jakubec, Vavrek. Rozhodoval: Mosor, 120 divákov.
ČADCA B: Kopčený – Korduliak, Grečmal, Kavuliak, Krištofík (85. Choluj), Kuric, Čečotka(86. Bartok), Podmanický, Laš, Polaček(46. Kopačka), Lokša.
OCHODNICA: Olejko – Trenčan, J. Slivka, Piják, D. Slivka, Jakubec, Vavrek, Tarana, Židek, Cabada, Turčák.

Turzovka – Radoľa 1:2 (0:1)

Posledná Radoľa pricestovala do Turzovky. Už od začiatku zápasu Radoľa ukazovala, že prehrať neprišla. V 28. minúte dokonca skórovala zásluhou Š. Vnuka. Priaznivé skóre pre Radoľu ostalo aj do 2. polčasu. Po zmene strán opäť udrela Radoľa a v 50. minúte skóroval Šuták. Turzovke sa do konca zápasu podarilo len znížiť, no na body to nestačilo.
Góly: 70. Hejčík – 28. Š. Vnuk, 50. Šuták. ŽK: Poláček – Harcek, Jakubec. Rozhodoval: Mikula , 100 divákov.
TURZOVKA: Koniar – Horčičák, Rovňaník, Bibora, Roman(54. Hejčík), Poláček, Cvinček, Šulek, Steiniger, Pavlík, Staník.
RADOĽA: Harcek – P. Vnuk, Šuták, Š. Vnuk, Javorík, Poláček, Kováč, Marčan, Jakubec, Drnda, Valík.