VI. liga ObFZ Kysúc: Vysoká zakopla, boj o postup sa zamotal (výsledky+komentáre)

Dve kolá pred koncom sú na čele VI. ligy ObFZ Kysúc dva celky s rovnakým počtom bodov. Boj o postup tak bude nesmierne dramatický.

Turzovka (v modrom) uhrala na pôde Rakovej bod.Turzovka (v modrom) uhrala na pôde Rakovej bod. (Zdroj: FACEBOOK FK TATRAN TURZOVKA)

Raková – Turzovka 3:3 (1:2)

Domáci prespali začiatok zápasu na vavrínoch. Turzovka to dokonale využila na strelenie dvoch gólov, o ktoré sa postaral Bibora v 17. a Poláček v 25. minúte. Studená sprcha domácich zobudila a tlak pretavil v gól v 41. minúte Kajánek. Do kabín sa šlo za stavu 1:2. Raková opäť nezachytila úvod polčasu a Turzovku poslal do dvojgólového vedenia Bibora. Raková opäť zatlačila súpera. Na domácich bolo vidieť oduševnenie a chuť bojovať. V 61. minúte dokázal znížiť Šimek a v 76. minúte vyrovnal Poljak. Raková mala ešte rad nevyužitých šancí a k dokonalému obratu chýbalo len málo.
Góly: 41. Kajánek, 61. Šimek, 76. Poljak – 17., 52 Bibora, 25. Poláček. ŽK: Poljak – Hrčka. Rozhodoval: Maják, 180 divákov.
RAKOVÁ: Kajánek – Poništ, Poljak, Vyšlan, Čačurák, Prívara (62. Rafaj), Šimek, Gulčík, Roman, Maľovaník, Kajánek.
TURZOVKA: Koniar – Horčičák, Rovňaník, Bibora, Poláček, Cvinček, Šulek, Pavlík, Hrčka (87. Hejčík), Zatkuliak (53. Steiniger), Cipko.

Radoľa – Čadca B 2:4 (1:4)

Úvod ako hrom zaznamenalo družstvo Čadce, už v 7. minúte vyhrávalo 0:2 nad posledným celkom súťaže. Čadca B nepoľavovala, ďalšie góly pridal Kopačka a Podmanický a po polhodine hry viedla rezerva Čadce nad bezbranným súperom 0:4. Tomu sa však podarilo do prestávky skorigovať, keď zo štandardnej situácie skóroval Šuták. Ten istý hráč pridal ďalší gól útechy na konci stretnutia a stanovil tak skóre zápasu na 2:4.
Góly: 43., 87. Šuták – 3., 23. Kopačka, 7. Kavuliak. 31. Podmanický. ŽK: Kováč (RADOĽA). Rozhodoval Žák, 100 divákov.
RADOĽA: Harcek – P. Vnuk (66. Kubaščík), Šuták, Š. Vnuk, Javorík, Poláček, Kováč, Marčan, Jakubec, Drnda, Valík (46. I. Vnuk).
ČADCA B: Kopečný – Korduliak, Čečotka, Kavuliak, Krištofík (64. Choluj), Kuric, Vessa (75. Vojtek), Podmanický, Laš, Kopačka (82. Bartok), Lokša.

Ochodnica – Nová Bystrica 2:2 (2:0)

Zápas začal lepšie pre domácich. Tí v úvode hry dokázali 2- krát skórovať. V 16. a 24. minúte skóroval Čečko. Hostia dokázali odpovedať až v druhom polčase. V 66. minúte dal iskru nádeje Griga. Hostia sa vyrovnávajúceho gólu napokon dočkali a v 84. minúte vyrovnal P. Dubovický.
Góly: 16.,24. Čečko – 66. Griga, 84. P. Dubovický. ŽK: Sýkora (NOVÁ BYSTRICA). Rozhodoval Brodňan, 50 divákov.
OCHODNICA: Olejko – Trenčan, Slivka, Piják, Čečko, Vavrek, Šidlo, Tarana (83. Černošek), Židek, Cabada, Turčák.
NOVÁ BYSTRICA: Švík – Cabadaj, Džurný, P. Dubovický, Griga, Drozd, Sýkora (87. Halvoník), Koleno, Duban, Melišík, Mokrýš(46. J. Dubovický).

Podvysoká – Rudinská 0:2 (0:1)

Rudinská prišla na Podvysokú vyhrať v snahe dobehnúť Vysokú, ktorá okupuje čelo tabuľky. Nemala to však až také jednoduché. Na horúcej pôde Podvysokej sa jej však skórovať podarilo v 32. minúte zásluhou Malíčka. Na prestávku sa šlo za stavu 0:1. Nervozita z hostí opadla v 57. minúte, keď sa Súkeníkovi podarilo skórovať a poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Podvysoká tak body nezískala a všetky putujú k favoritom z Rudinskej.
Góly: 32. Malíček, 57. Súkeník. ŽK: Šinal, F. Bytčanek, M. Bytčanek – Kravec, Malík. Rozhodoval: Belko, 100 divákov.
PODVYSOKÁ: Hruška – L. Palica, Gembiczki, Perďoch, Šinal (88. Skukálek), F. Bytčanek, M. Bytčanek(73. Byrák), Turiak, Kratoš (86. S. Palica), Stopka, Steiniger.
RUDINSKÁ: Poništ – R. Malíček, Buček, Urbánek, Luciak (46. Ondrúšek), M. Malíček, Kravec (46.Súkeník), Švirík, Š. Malík, Bočej(83. Luciak), M. Malík.

Vysoká – Oščadnica 0:2 (0:2)

Po výhre nad Rudinskou Vysokú čakala doma Oščadnica. Povinná jazda Vysokej to však nebola. Po polhodine hry ako prví skórovali hostia z Oščadnice zásluhou Kučáka. Gól domácich zaskočil, nedokázali naň zareagovať, ba naopak, v 42. minúte vyťahovali loptu zo siete druhýkrát, keď im ju tam zo štandardnej situácie poslal mladík Lušňák.
Vysokej sa však do polčasu naskytla obrovská príležitosť znížiť z pokutového kopu. Obávaný technik a najlepší strelec súťaže Planeta tentokrát z pokutového kopu zlyhal. Po polčase gól nepadol, no nervozita sa dala krájať. Vysoká tak stratila dôležité body.
Góly: 31. Kučák, 42. Lušňák. ŽK: Putorík – Targoš, Lušňák, Kučák, Gavlák, ČK: Kučák (OŠČADNICA). Rozhodoval Štrba, 120 divákov.
VYSOKÁ: Lipovský – Cipko (46. Voštinák), Zajac, Barčák, Kazík, Červenec, Planeta, Nekoranec, Kupšo(69. Janita), Putorík, Kovalík.
OŠČADNICA: Ošlejšek – Jašurek, Králik, Štetina, Targoš (67. Štens), Lušňák, Graňa (77. Fuňák), Tomčala, Kučák, Gavlák (88. Straka), Gončár.

Korňa – Nesluša 6:0 (3:0)

Nesluša zvádza diaľkový boj proti Radoli, a tak súrne potrebuje body. V snahe ukradnúť body prišla zabojovať aj do Korne. Tá ju však z krásneho sna zobudila už v úvode hry, keď Korňa udrela zásluhou kapitána a najlepšieho strelca mužstva Michalíčka. Ten pridal ďalšie 2 kúsky a v 28. minúte bol stav stretnutia 3:0 pre domácich.
Do prestávky udrela Korňa ešte raz, strelcom gólu bol Zborovančík. Zdecimovaná Nesluša nedokázala nijako reagovať. Práve naopak, Hrtús a Plaček pridali ďalšie góly a vyprevadili domov Neslušu so 6-gólovou výslužkou.
Góly: 8., 17., 28. Michalíček, 43. Zborovančík, 72. Hrtús., 86. Plaček. ŽK: Lisko (NESLUŠA). Rozhodoval Vojtuš, 150 divákov.
KORŇA: J. Hrtús – Srniček, Ligač (46. J. Učník), Baričák (62. Šamaj), Roman (70. Bordáč), Michalíček, P. Hrtús, Plaček, Zborovančík, M. Učník, Kubina.
NESLUŠA: Chládek – Židek, Kopásek, Mečiak (46. Lisko), Hollý, Lisko, T. Janec, L. Janec, Kloták, Harcek, Janáč (46. Rác).

Stará Bystrica – Povina 3:3 (3:2)

Úvodné dejstvo prinieslo divákom až päť gólov. Starobystričania po ňom viedli 3:2. Po obrátke padol gól už len do siete domácich, body sa tak delili.
Góly: 35. (11 m) Poništiak, 38., 42. Šadlák – 10. Tóth, 20. (vlastný) Poništiak, 65. Padych. Bez kariet. Rozhodoval Greňo, 70 divákov.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Poništiak, Vojtek, Šustek, Šadlák, Vaňovec, Hulák, Potočár, Budoš (65. Fujak), Baričiak, Janíček (80. Jurkovič).
POVINA: Pinčiar – Frolo, Janiš, Valiašek, Minár, Tóth, Padych, Pavela, Belák, Kočiš, Bugáň.