Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Šachisti z Kysúc sa v silnej konkurencii nestratili

V piatok 3. júna sa v športovej hale Koniareň v Ružomberku v rámci šachového festivalu CHESSFEST uskutočnili majstrovstvá Slovenska družstiev mladších žiakov v RAPID šachu.

Šachisti Kysuckej šachovej školy s trénerom Pavlom Sedláčkom.Šachisti Kysuckej šachovej školy s trénerom Pavlom Sedláčkom. (Zdroj: AM)

V tomto variante majú hráči na partiu 20 minút a bonus 5 sekúnd za každý vykonaný ťah. V majstrovstvách štartovalo celkom 29 družstiev, družstvo Kysuckej šachovej školy v zložení Dávid Slivka, Nina Holeštiaková, Eliška Machovčáková a Dominika Plačková bolo nasadené ako číslo 11. V siedmich kolách zvíťazili šachisti z Kysúc v štyroch zápasoch, jeden sa skončil celkovou remízou a dva zápasy, žiaľ, prehrou. Družstvo z Kysúc sa tak nakoniec podelilo o výborné 6. až 9. miesto, ale ešte viac teší fakt, že hráči dosiahli aj skvelé individuálne výsledky.

Dávid Slivka dosiahol druhý najlepší výsledok medzi hráčmi na prvej šachovnici, Ninka Holeštiaková deviaty najlepší výsledok na druhej šachovnici a Eliška Machovčáková bola vôbec najlepším hráčom na šachovnici číslo 3.

B družstvo, ktoré štartovalo v zložení Ema Majerová, Samuel Červeň, Ľubana Holeštiaková, Magdaléna Mrmusová a Maroš Majera, získalo cenné skúsenosti v súbojoch s najlepšími a obsadilo konečné 24. miesto.

V sobotu festival pokračoval individuálnymi majstrovstvami Slovenska mládeže v 14 kategóriách za účasti takmer 300 hráčov. V kategórii dievčat do 8 rokov Magdaléna Mrmusová a Nina Holeštiaková dlho bojovali o medailu, ale nakoniec jediný ťah v záverečnom kole znamenal piate resp. ôsme miesto.

Smolne skončila aj kategória D12, keď Eliške Machovčákovej chýbalo k bronzovej medaile len pol bodu a nakoniec sa podelila o 4. až 7. priečku so 4,5 bodmi. Ema Majerová a Dominika Plačková získali zhodne po 2 body.

V najstaršej dievčenskej kategórii reprezentovala Kysuckú šachovú školu Natália Holeštiaková.

V kategórii chlapcov do 8 rokov svoju perspektívu ziskom 4 bodov zo 7 možných naznačili Samuel Červeň a Maroš Majera. Najmladší hráč Šimon Horváth získal 3 body. V kategórii chlapcov do 12 rokov získal 4 body Dávid Slivka a obsadil konečné 18. miesto z 50 účastníkov tejto kategórie.

Z Ružomberka si tak šachisti z Kysúc priviezli individuálne ocenenia zo súťaže družstiev, ale žiadnu medailu zo súťaže jednotlivcov. O medaile budú mať možnosť opäť bojovať vo finále súťaže GPX Slovenska a na medzinárodnom turnaji v Mostoch u Jablunkova.

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Šach  na sport.sme.sk

Patrí medzi najlepšie stredné odborné školy s najmenším počtom nezamestnaných absolventov v Žilinskom kraji. Viac ako 70 % jej absolventov úspešne pokračuje v štúdiu na vysokej škole. Má tie najmodernejšie technológie, ktoré čakajú na šikovných študentov. Staň sa jedným z nich!

2 h

Stredná odborná škola strojnícka na Športovej ulici v Kysuckom Novom Meste už dlhodobo patrí medzi najkvalitnejšie a najprogresívnejšie školy svojho druhu v Žilinskom kraji so zameraním na strojárstvo, elektrotechniku, ekonomiku a poľnohospodárstvo.

2 h

Výhrady zástupcov dolných Kysúc boli oprávnené.

18 h
Turnaj vo Vysokej nad Kysucou v roku 2015. Zľava Miroslav Petrák ml., Jakub Kolesnáč, Krenželák a Miroslav Petrák st.