Hlavným bodom programu bolo rozdelenie finančných príspevkov z parkovného športovcom v Čadci. Celková suma 500 000 Sk sa rozdelila medzi pätnásť klubov. FK Čadca 300 000 Sk, Klub Kysuckého maratónu 40 000 Sk, Stolnotenisový oddiel HCH Čadca 10 000 Sk, Šachový klub Caissa Čadca 20 000 Sk, Hádzanársky klub HK Pratex Čadca 20 000 Sk, Volejbalový klub HK Lokomotíva 5 000 Sk, Klub karate ZZO Čadca 20 000 Sk, Kysucká hokejbalová únia 40 000 Sk, TJ Lokomotíva - sánkarský oddiel 5 000 Sk, Jozef Ninis - sánkar 5 000 Sk, Športový kub polície Čadca 5 000 Sk, Tenisový klub ZZO Čadca 20 000 Sk, Klub turistiky 5 000 Sk, Pavol Tanistrák - Enduro 2 000 Sk, Školské športové stredisko karate 3 000 Sk. Spoločnosť ZZO Čadca prezentuje ako svoj hlavný cieľ snahu o napredovanie športu v meste.
Rozdeleniu peňazí predchádzali dlhé diskusie o kritériách, ktoré budú všeobecne záväzné a platné pri posudzovaní jednotlivých žiadostí. Rozhodovalo zaradenie do súťaže, výsledky v príslušnom roku, členská základňa a náklady. Spokojnosť klubov s rozdelením finančných prostriedkov však zďaleka nie je taká, ako by sa mnohým zdalo. Pavol Holeštiak zo šachového klubu Caissa Čadca k výške príspevku povedal: "Budem otvorený. Nebyť viac nadšencov v mestskej rade z radu šachistov, tak neviem, ako by to všetko dopadlo. Je to jeden veľký lobing." Rovnako kriticky vníma celú situáciu aj predseda stolnotenisového oddielu HCH Čadca Ľudovít Valárik: "Tá suma, ktorú nám vyčlenili, je na smiech. Máme štrnásť družstiev, asi okolo stovky členov a účinkujeme v najvyššej slovenskej súťaži v extralige.
Tie kritériá sú potom asi na nič. Beriem to tak, že sme ešte stále tŕňom v oku za to, že sme bojovali o záchranu športovej haly. Všetci sa oháňajú tým, že nám platia športovú halu, čo činí okolo 400 000 Sk, ale stolný tenis sa predsa nedá hrať vonku," dodal Valárik. Pobúrená je aj predsedkyňa volejbalového klubu Elena Grambličková. "Chápem, že futbal je masový šport, ale prihliadať sa má hlavne na výsledky. Suma 5 000 Sk pre nás je nič z toho, čo potrebujeme. Pokryjeme akurát náklady na plaváreň, ktorú rovnako spravuje ZZO Čadca, tak im to jednoducho vrátime," skonštatovala rozčarovaná predsedkyňa. Najviac sa ušlo futbalistom - 300 000 Sk je viac ako polovica z celkovej sumy. Manažér klubu Eduard Gábriš netajil spokojnosť. "FK Čadca si váži podporu zo strany ZZO Čadca a je za ňu veľmi vďačný. Mnohým športovým oddielom sa bude zdať výška príspevku neadekvátna, ale FK verí, že presvedčí širokú verejnosť, a tak isto predstaviteľov ZZO Čadca, že uvedené prostriedky sú dobrou investíciou.
Za krátky čas sa podarilo novému vedeniu FK uskutočniť kroky, ktoré viedli k stabilizácii klubu. Rozbehli sa projekty smerujúce hlavne do podpory mládežníckeho športu, športová trieda, miniihrisko s umelou plochou. Vydržať v nastolenom trende a udržať konkurencieschopnosť pre všetky naše družstvá si vyžaduje nemalé finančné prostriedky. Bez podpory ZZO Čadca a mesta Čadca by bol chod klubu, ktorý združuje 170 aktívnych športovcov, pritom 140 vo veku do 18 rokov, nepredstaviteľný." A na záver Eduard Gábriš dodal: "Ak si chce niekto pozrieť podrobnú správu o činnosti FK
v rámci kritérií ZZO, je k nahliadnutiu na FK"