Rudinská v Stráňavách zlyhala

Trebostovo - Dolný Hričov 1:0 (0:0). 93. A. Lukášik. Domáci mali od začiatku miernu prevahu, ale boli to hostia, ktorí sa mohli ujať vedenia. V 10. min hosťujúci Bandúr spoza šestnástky vypálil. Domáci gólman bol pripravený a vyrazil. Z následného rohu Paták hlavičkoval tesne nad domácu bránu. O 5 min neskôr hráči Trebostova mierila z hranice 11-stky len do brvna. V 20. min vysunul Masný v protiútoku pekne Patáka, no ten zoči-voči domácemu brankárovi neuspel. V druhom polčase boli Trebostovčania častejšie v útoku. Strela Lukášika však šla len tesne nad Majtánovu bránu. V 76. min unikol po pravej strane Randík a po presnej nahrávke letela strela Vančíka tesne vedľa. Keď už obe mužstvá boli zmierené s remízou, prišiel rozhodujúci moment stretnutia. K centrovanej lopte sa dostal Lukášik a ten nedal Majtánovi šancu. R: Bulla, 150. DOLNÝ HRIČOV: Majtán - Rakučák, Mihálek, Zaduban, Randík, Krajíček, Masný, Bandúr, Vančík, Capanda (73. Sobola).

Lietavská Lúčka - Valča 4:2 (2:0). 7., 12., 58. Kudla (jeden z 11m), 66. Hulín - 54. Václavík (11m), 74. Žilla. Domáci sa do súpera pustili už od úvodných minút. V 7. min po faule na Kodaja otvoril skóre z 11-stky Kudla. O 5 min neskôr opäť Kudla do šibenice zvýšil na 2:0. Valča postupom času vyrovnala hru, pričom domáci hrozili z rýchlych brejkov. V 40. min zachraňoval pred Horvátom Cvarbek. O tri minúty neskôr domáci Kudla preloboval brankára a lopta skončila tesne vedľa žrde. Úvod 2. polčasu bol nešťastný pre domácich, keď 53. min po úmyselnej ruke videl Košša červenú kartu. Následný pokutový kop Václavík premenil. O minútu neskôr zavŕšil svoj hetrik Kudla, ktorý ho venoval svojmu prvorodenému synčekovi. Strelecký koncert domácich zavŕšil v 66. min Hulín. V 74. min vykresal iskierku nádeje Žilla, ktorý nádherne trafil približne z 25. metrov. R: Vrtich, 300. ČK: 53. Košša. L. LÚČKA: Cvarbek - Mikunda, Benko, Košša, Turian (58. Čupka), dančík, Hulín (65. Kaštan), Poláček (75. Horčík), Kodaj, Kudla, Šupina.

Turčianska Štiavnička - Bánová
2:1 (0:0). 69. Tomka, 80. Petrák - 47. Kubovich. V 3. min strela Podmanického vystrašila domáceho brankára, ten reflexívne vyrazil na prvý roh hostí. Následný center do pokutového územia našiel hlavu Stalmaška, ktorý však loptu poslal tesne vedľa domácej svätyne. V 25. min boli v protiútoku domáci, ale dobre postavený Valášek zachránil situáciu. O 10 min neskôr sa ocitol Stalmašek sám pred brankárom, ale trafil len bočnú sieť. Tri minúty po prestávke sa ujali hostia vedenia, keď Kubovich prestrelil domáceho gólmana. V 69. min sa dostal do úniku Tomka, pekne obišiel pravého obrancu hostí a vyrovnal umiestnenou strelou k pravej žrdi. Domáci boli od tejto chvíle lepším tímom na ihrisku. V 80. min sa diváci dočkali rozuzlenia, keď po štandardnej situácií vletel do lopty Petrák a hlavou rozhodol o zisku troch bodov. R: Fábry, 300. BÁNOVÁ: Adamčík - L. Ďuratný, Vajda, Valášek, Hýll, Ďurica (60. Labuda), Padala, Kubovich, Stalmašek, Sluka, Podmanický (65. D. Ďuratný).

Stráňavy - Rudinská 4:0 (2:0). 35. Mahút, 42. Vacek, 67. Barošinec (11 m), 88. Turanec. Veľmi svižný zápas po celých 90. min Už v 3. min nepremenili domáci dobrú príležitosť na úvodný gól zápasu. Hostia boli pod neustálym tlakom. V 17. min si domáci hráči vypracovali ďalšiu gólovú šancu, ktorú zachraňovala hosťujúca obrana. Postupom času hostia vyrovnali hru a hrozili najmä z rýchlych protiútokov. V 35. min po rohu domácich otvoril skóre zápasu Mahút. V 42. min unikol hosťujúcej obrane Vacek a zvýšil na 2:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia s tromi zmenami v zostave, čo sa prejavilo na ich hre. V 53. min mali hostia po trme - vrme pred domácou bránou šancu na zníženie nepriaznivého stavu, ale Tatranský šancu zlikvidoval. O dve minúty nevyužili ďalšiu dobrú príležitosť. Po nepremenených šanciach hostí sa domáci presadili, keď v 67. min po ľavej strane unikol. Vacek odcentroval do 16-tky hostí na Barošinca, ktorého nedovolene bránili. Rozhodca bez váhania nariadil pokutový kop. V 85. min po faule Kotrč zakopol loptu za čo videl 2. ŽK a ihrisko musel opustiť. Domáci svoju päťminútovú presilovku využili na strelenie štvrtého gólu, ktorého autorom bol striedajúci Turanec. R: Medveď, 180. ČK: Kotrč (po 2. ŽK). STRÁŇAVY: Tatranský - Podhradský, Vacek, Mahút, R. Cetera (85. Turanec), Bukovčan, Belko, Syrovátka (69. Turianik), Barošinec, Turský, L. Cetera. RUDINSKÁ: Kolnaj (46. R. Malík) - Kravec, Malík, Jančiga, Kotrč, Čičala, Brodňan (46. Zuziak), Ryboň, Záhradník (46. Gašinec), Belák, Súkeník.
Krásno nad Kysucou - Martin 1:0 (0:0), 58. Kasaj. Domáci nastupovali na zápas s jasným cieľom zvíťaziť a posilniť tak nádeje na záchranu. Úvod však domácich zaskočil, keď ich hostia hlavne rýchlosťou predčili. Postupom času sa zápas dostal do správneho varu. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Do druhého polčasu však domáci nastúpili s ešte väčším odhodlaním a tlakom, čoho výsledkom bol gól Kasaja. Ten strelou spoza šestnástky rozhodol stretnutie. Hostia ešte kontrolovali ojedinelými akciami, ale domáci si jednogólové víťazstvo už nedali vziať. P Cimprich, 200, ŽK: Švábik, Zjavka - Martinský, Bulvas, Kladňák.
KRÁSNO: Šustek - Koňuch (90. Špita), Chlebek, Švábik, Zjavka, Kubica, Gábor, Pagáč, Kopásek (88. Šadlák), Kasaj, Jakubec.

1. T. Štiavnička16 11 2 3 38:13 35
2. L. Lúčka 16 10 3 3 25:14 33
3. Nižná 16 9 3 4 29:13 30
4. Rudinská 15 9 3 3 32:18 30
5. Valča 15 8 4 3 32:16 28
6. Bánová 16 8 2 6 37:24 26
7. Krásno 16 7 3 6 26:25 24