Sobota, 30. máj, 2020 | Meniny má FerdinandKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Rudinská v Stráňavách zlyhala

Trebostovo - Dolný Hričov 1:0 (0:0). 93. A. Lukášik. Domáci mali od začiatku miernu prevahu, ale boli to hostia, ktorí sa mohli ujať vedenia. V 10. min hosťujúci Bandúr spoza šestnástky vypálil. Domáci gólman bol pripravený a vyrazil. Z následného rohu Paták hlavičkoval tesne nad domácu bránu. O 5 min neskôr hráči Trebostova mierila z hranice 11-stky len do brvna. V 20. min vysunul Masný v protiútoku pekne Patáka, no ten zoči-voči domácemu brankárovi neuspel. V druhom polčase boli Trebostovčania častejšie v útoku. Strela Lukášika však šla len tesne nad Majtánovu bránu. V 76. min unikol po pravej strane Randík a po presnej nahrávke letela strela Vančíka tesne vedľa. Keď už obe mužstvá boli zmierené s remízou, prišiel rozhodujúci moment stretnutia. K centrovanej lopte sa dostal Lukášik a ten nedal Majtánovi šancu. R: Bulla, 150. DOLNÝ HRIČOV: Majtán - Rakučák, Mihálek, Zaduban, Randík, Krajíček, Masný, Bandúr, Vančík, Capanda (73. Sobola).

Lietavská Lúčka - Valča 4:2 (2:0). 7., 12., 58. Kudla (jeden z 11m), 66. Hulín - 54. Václavík (11m), 74. Žilla. Domáci sa do súpera pustili už od úvodných minút. V 7. min po faule na Kodaja otvoril skóre z 11-stky Kudla. O 5 min neskôr opäť Kudla do šibenice zvýšil na 2:0. Valča postupom času vyrovnala hru, pričom domáci hrozili z rýchlych brejkov. V 40. min zachraňoval pred Horvátom Cvarbek. O tri minúty neskôr domáci Kudla preloboval brankára a lopta skončila tesne vedľa žrde. Úvod 2. polčasu bol nešťastný pre domácich, keď 53. min po úmyselnej ruke videl Košša červenú kartu. Následný pokutový kop Václavík premenil. O minútu neskôr zavŕšil svoj hetrik Kudla, ktorý ho venoval svojmu prvorodenému synčekovi. Strelecký koncert domácich zavŕšil v 66. min Hulín. V 74. min vykresal iskierku nádeje Žilla, ktorý nádherne trafil približne z 25. metrov. R: Vrtich, 300. ČK: 53. Košša. L. LÚČKA: Cvarbek - Mikunda, Benko, Košša, Turian (58. Čupka), dančík, Hulín (65. Kaštan), Poláček (75. Horčík), Kodaj, Kudla, Šupina.

Turčianska Štiavnička - Bánová
2:1 (0:0). 69. Tomka, 80. Petrák - 47. Kubovich. V 3. min strela Podmanického vystrašila domáceho brankára, ten reflexívne vyrazil na prvý roh hostí. Následný center do pokutového územia našiel hlavu Stalmaška, ktorý však loptu poslal tesne vedľa domácej svätyne. V 25. min boli v protiútoku domáci, ale dobre postavený Valášek zachránil situáciu. O 10 min neskôr sa ocitol Stalmašek sám pred brankárom, ale trafil len bočnú sieť. Tri minúty po prestávke sa ujali hostia vedenia, keď Kubovich prestrelil domáceho gólmana. V 69. min sa dostal do úniku Tomka, pekne obišiel pravého obrancu hostí a vyrovnal umiestnenou strelou k pravej žrdi. Domáci boli od tejto chvíle lepším tímom na ihrisku. V 80. min sa diváci dočkali rozuzlenia, keď po štandardnej situácií vletel do lopty Petrák a hlavou rozhodol o zisku troch bodov. R: Fábry, 300. BÁNOVÁ: Adamčík - L. Ďuratný, Vajda, Valášek, Hýll, Ďurica (60. Labuda), Padala, Kubovich, Stalmašek, Sluka, Podmanický (65. D. Ďuratný).

Stráňavy - Rudinská 4:0 (2:0). 35. Mahút, 42. Vacek, 67. Barošinec (11 m), 88. Turanec. Veľmi svižný zápas po celých 90. min Už v 3. min nepremenili domáci dobrú príležitosť na úvodný gól zápasu. Hostia boli pod neustálym tlakom. V 17. min si domáci hráči vypracovali ďalšiu gólovú šancu, ktorú zachraňovala hosťujúca obrana. Postupom času hostia vyrovnali hru a hrozili najmä z rýchlych protiútokov. V 35. min po rohu domácich otvoril skóre zápasu Mahút. V 42. min unikol hosťujúcej obrane Vacek a zvýšil na 2:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia s tromi zmenami v zostave, čo sa prejavilo na ich hre. V 53. min mali hostia po trme - vrme pred domácou bránou šancu na zníženie nepriaznivého stavu, ale Tatranský šancu zlikvidoval. O dve minúty nevyužili ďalšiu dobrú príležitosť. Po nepremenených šanciach hostí sa domáci presadili, keď v 67. min po ľavej strane unikol. Vacek odcentroval do 16-tky hostí na Barošinca, ktorého nedovolene bránili. Rozhodca bez váhania nariadil pokutový kop. V 85. min po faule Kotrč zakopol loptu za čo videl 2. ŽK a ihrisko musel opustiť. Domáci svoju päťminútovú presilovku využili na strelenie štvrtého gólu, ktorého autorom bol striedajúci Turanec. R: Medveď, 180. ČK: Kotrč (po 2. ŽK). STRÁŇAVY: Tatranský - Podhradský, Vacek, Mahút, R. Cetera (85. Turanec), Bukovčan, Belko, Syrovátka (69. Turianik), Barošinec, Turský, L. Cetera. RUDINSKÁ: Kolnaj (46. R. Malík) - Kravec, Malík, Jančiga, Kotrč, Čičala, Brodňan (46. Zuziak), Ryboň, Záhradník (46. Gašinec), Belák, Súkeník.
Krásno nad Kysucou - Martin 1:0 (0:0), 58. Kasaj. Domáci nastupovali na zápas s jasným cieľom zvíťaziť a posilniť tak nádeje na záchranu. Úvod však domácich zaskočil, keď ich hostia hlavne rýchlosťou predčili. Postupom času sa zápas dostal do správneho varu. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Do druhého polčasu však domáci nastúpili s ešte väčším odhodlaním a tlakom, čoho výsledkom bol gól Kasaja. Ten strelou spoza šestnástky rozhodol stretnutie. Hostia ešte kontrolovali ojedinelými akciami, ale domáci si jednogólové víťazstvo už nedali vziať. P Cimprich, 200, ŽK: Švábik, Zjavka - Martinský, Bulvas, Kladňák.
KRÁSNO: Šustek - Koňuch (90. Špita), Chlebek, Švábik, Zjavka, Kubica, Gábor, Pagáč, Kopásek (88. Šadlák), Kasaj, Jakubec.

14. Martin 16 0 7 9 8:20 7

1. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  2. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
  3. Need an insight into the topic of investment and trust funds?
  4. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky
  5. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
  6. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?
  3. Sunar s ešte lepšou receptúrou a v novom šate
  4. Night Vision: Jak dobre vidí vaša autokamera v noci?
  5. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  6. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  7. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  8. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  9. Minerálna vlna má vysokú pevnosť aj vo väčších hrúbkach
  10. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku