IV. liga skupina Sever: Víťaza súťaže nezastavil ani kanonier Červenec

Bez bodu ostali aj štvrtoligové kysucké celky.

FK Slávia Staškov.(Zdroj: FACEBOOK SLÁVIA STAŠKOV)

Belá-Dulice – Kysucké Nové Mesto 3:2 (1:1)

Zápas sa musel divákom páčiť, od úvodu sa hralo vo vysokom tempe. O výsledku rozhodli prísne nariadené penalty v prospech domáceho celku.
Góly: 45., 63. (11 m), 72. (11 m) Vajagič – 16. (11 m) Beliančin, 57. Kohút. ŽK: Plešo, Vajagič – Martinček. Rozhodoval Kuchárský, 150 divákov.
KNM: Milo – Baričák, Tolnaj, Kopas, Kohút, Kubala (76. Brodňan), Beliančin, Boris, Bugáň, Martinček, Čelko (68. Trúchly).

Staškov – Stráža 1:3 (0:1)

Stráža už má postup vo vrecku a svoje postavenie potvrdila aj na Kysuciach. V 12. minúte viedli hostia 1:0, keď Martina Gavláka prekonal Stanovský. Do polčasu sa už skóre nemenilo, no v závere prišiel dôležitý moment, keď sa pod sprchy predčasne porúčal Paleník. Slávia tak vstupovala do druhého dejstva o desiatich, čo jej proti silnej Stráži dávalo mizivú šancu urobiť niečo so zápasom. V 62. minúte bolo 0:2, druhýkrát sa presadil Stanovský. Domácich divákov rozjasal v 73. minúte vyhlásený kanonier a kapitán domácich Ľuboš Červenec, ktorý znížil na 1:2 a vdýchol domácim iskierku nádeje. Posledné slovo však mali hostia, v 88. minúte stanovil skóre na konečných 1:3 Bielik. Staškov sa tak rozlúčil s divákmi prehrou.

Rastislav Michalík, tréner Slávie Staškov: „Bol to bojovný zápas s veľmi dobrým súperom, ktorému blahoželám k postupu. Chceli sme vyhrať a odčiniť debakel z Kysuckého Nového Mesta. Napriek prehre sme hrali dobre, podali sme slušný výkon. Takto keď budeme hrať, tak sa určite dostavia aj výsledky.“
Góly: 73. Červenec – 12., 62. Stanovský, 88. Bielik. ŽK: Paleník – Horecký, ČK: 45. po 2. ŽK Paleník (STAŠKOV). Rozhodoval Labuda, 180 divákov.
STAŠKOV: M. Gavlák – Paleník, P. Gottwald, Kvašňovský, Slúka (37. Krištofík), Čambora, Badura (67. Jantoš), T. Gavlák, Sýkora, Červenec, Michalík.
STRÁŽA: Škrobák – Racko (58. Poliak), Bielik, Pomp, Stanovský (87. Repáš), Kúděla, Horecký, Mráz, Hodoň, Trhančík (84. Jaseň), Večeřa.

Ostatné výsledky 25. kola: Diviaky – Vrútky 3:0, Černová – Oravské Veselé 0:3, Stráňavy – Tvrdošín 1:2, Bytčica – Závažná Poruba 0:1, Rosina – Trstená 0:0.

9. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe?

Pojednávanie s nacionalistom Mariánom M. až v marci

Marián M. je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce.

Sledovali sme online diskusiu Stretnutie so župankou Erikou Jurinovou

Osem krajov, osem županov, osem diskusných podujatí s názvom Stretnutie so županom. Začali sme v Žiline.