Národná kultúrna pamiatka totiž pochádza z druhej tretiny šestnásteho storočia a predstavuje renesančný typ zemianskeho sídla. Kysucké múzeum v ňom ponúka tri stále expozície.
Prvá z nich predstavuje staršie dejiny Kysúc. Návštevníci sa môžu zoznámiť s historickými pracovnými nástrojmi, nálezmi z obdobia púchovskej kultúry či zbraňami. Atraktívnymi sú vykopávky zo starých hradísk, keramika, kostené plastiky, no najmä replika mladého mamuta.
Najobľúbenejšou z radoľských expozícií je Meštianske bývanie na Kysuciach. Meštianstvo aj v tomto regióne predstavovalo spoločenskú vrstvu so silnejším ekonomickým zázemím a z neho vyplývajúcim vplyvom, vzdelaním a vyššou životnom a kultúrnou úrovňou. Okrem obývacej miestnosti, spálne a jedálne si návštevníci môžu pozrieť rôzne bytové doplnky prevažne z domácností v Kysuckom Novom Meste a Čadci. Väčšia časť nábytku pochádza z dielne majstra Mládeneka.

Najmladšou expozíciou v radoľskom kaštieli je Alchymistické laboratórium. Vytvorili ho pracovníci Kysuckého múzea, aby návštevníkom názorne ilustrovali podobu dobovej chemickej dielne v renesančnom šľachtickom sídle. V dobe najväčšieho rozkvetu alchýmia zahŕňala premenu neušľachtilého kovu na večné, nezničiteľné zlato. A to odrážalo nielen ideál šľachtickej vlády, ale zároveň podporovalo predstavu o večnosti urodzeného práva na vládnutie.
Kaštieľ v Radoli slúžil na bývanie až do 70-tych rokov 20. storočia. Stavby pri ňom zbúrali, samotná budova prešla rekonštrukciou a pamiatka je v súčasnosti v správe Kysuckého múzea.