Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Čierne otočilo nepriaznivý stav, rozhodol žolík Časnocha (+FOTO)

Tri body vydolovalo aj Skalité po výhre v Štiavniku. Ostatné mužstvá piatej ligy z Kysúc vyšli bodovo naprázdno.

Čierne (v zelenom) vydrelo víťazstvo v závere zápasu.Čierne (v zelenom) vydrelo víťazstvo v závere zápasu. (Zdroj: FRANTIŠEK UJHÁZI)

Čierne – Belá 3:2 (0:2)

Zápas sa pre domácich nevyvíjal dobre, keď v 22. minúte dával na 0:1 Lačšiak a o pár minút pridal druhý gól Belej Ševčík. Čierne hralo v týchto chvíľach v kŕči a Belá zaslúžene viedla. Do polčasu sa výsledok už nemenil, no v druhej časti hry predsa len domáci pridali. Prišli aj góly, keď najprv v 52. minúte namieril presne Strapáč (1:2). V 85. minúte prišla chvíľa pre kanoniera Čierneho Romana Baláža, ktorý jemným lobom prekonal brankára hostí. Dokonalý obrat sa podaril domácim v poslednej minúte hry, keď sa presadil striedajúci žolík Časnocha. Čierne sa tak v piatom zápase dočkalo dôležitých bodov za výhru. „Za druhý polčas sme si zaslúžili vyhrať, ukázali sme svoj charakter, keď sa nám podarilo otočiť zápas v náš prospech,“ povedal tesne po skončení zápasu tréner hostí Jozef Privarčák.

Góly: 52. Strapáč, 85. Baláž, 90. Časnocha – 22. Laščiak, 28. Ševčík. ŽK: Jaroš – Korenčík, rozhodoval Kosturský, 100 divákov.

ČIERNE: Krišica – Benko, Jaroš, Birtus, Krenželák (46. Šulgan), Švanár (79. Časnocha), Baláž, J. Malik, F. Malik (71. Priečko), Jurčík.

Višňové – Rudinská 5:1 (3:0)

V súboji nováčikov chcelo Višňové potvrdiť pozíciu lídra v tabuľke. To sa domácim aj darilo, keď na súpera vybehli a po polhodine hry po góloch Drahna, Turského a Ondáka vyhrávali 3:0. Rudinská už nemala čo stratiť a začala sa viac tlačiť do ofenzívy. Odmenou jej bol gól Kravca po jednej z ojedinelých šancí. Višňové však hrá v laufe a v závere ešte pridalo ďalšie dva góly.

Góly: 6. a 85. Drahno, 14. Turský, 29. Ondák, 80. Németh – 66. Kravec. Rozhodoval Remeň, 150 divákov. ŽK: Gaško, Drahno – Buček, Čupa, Švirík.

RUDINSKÁ: Poništ – Malíček R., Buček J., Urbánek, Čupa, Lisko, Malíček M., Kravec, Švirík, Malík, Buček R.

Štiavnik – Skalité 0:3 (0:1)

Štiavnik sa zatiaľ trápi, čo využilo aj Skalité. Hostia začali ofenzívne, ale prvého gólu sa dočkali až v 36. minúte. Domácim naďalej prakticky nič nevychádzalo, po obrátke Kysučania pridali ešte dva góly a zaslúžene vyhrali.

Góly: 36. Ľuptovec, 56. Borovička, 84. Kotschy. Rozhodoval Martvoň, 100 divákov. ŽK: Mikula, Ľuptovec, Lušňák.

SKALITÉ: Poništ – Vaňovec, Petrák, Čanecký, Mikula, Borovička, Kotschy (89. Šmatlava), Serafín, Gavenčíak (90. Kopera), Ľuptovec (84. Holák), Lušňák.
Predmier – Rudina 3:1 (2:0)

Predmier začal aktívne, Rudina viac vyčkávala. Lenže po góloch Chvalníka a Bačíka bolo jasné, že Kysučania musia pridať. Keď však krátko po prestávke pridal tretí gól Bajza, bolo prakticky rozhodnuté. Nič na tom nezmenil ani gól Súkeníka v samom závere.

Góly: 23. Chvalník, 34. Bačík R., 49. Bajza – 90. Súkeník. Rozhodoval Jančo, divákov. ŽK: Pobijak P. – Minarčík, Čičala F., Zaťovič, Tvrdý, Čičala J.

RUDINA: Bestvina – Holeš (53. Luciak), Čičala D., Minarčik, Čičala F. (53. Čičala A.), Zaťovič, Ďugel (60. Malík), Tvrdý, Martinec, Súkeník, Čičala J.

Strečno – Zborov nad Bystricou 4:1 (2:0)

Prvej chyby sa dopustila obrana hostí, ktorá si nepostrážila Obertu a ten poslal Strečno do vedenia. Domáci boli pri chuti a ich aktivitu korunoval druhým gólom Kašjak. V nasledujúcich minútach hry tempo trošku opadlo. Až po obrátke pridal tretí gól Kašjak. Následne hostia znížili. Po góle sa však nechal zbytočne vylúčiť Tvrdý, ktorý dohrával súboj mimo hry a taktiež Rusnák, ktorý si neudržal nervy na uzde smerom k arbitrom. Bodku za zápasom dal kapitán Jakub Beháň.

Góly: 15. Oberta, 21. a 52. Kašjak, 90. Beháň J. – 59. Kubla. Rozhodoval Majerčík, 200 divákov. ŽK: Beháň P. – Šustek. ČK: 66. Tvrdý, 68. (po 2. ŽK) Rusnák.

ZBOROV: Šustek – Koňušík, Černošek, Kocifaj A., Tomčala T. (74. Brňák, 80. Egri), Rusnák, Jedinák, Grajciar, Tvrdý, Kubla, Tomčala M. (74. Kocifaj T.).

Ostatné výsledky 5. kola: Terchová – Varín 3:0, Rajec – Bytčica 4:0.