Sobota, 30. máj, 2020 | Meniny má FerdinandKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Krásno darovalo bod Rudinskej

Bánová - Dolný Hričov 4:0 (0:0), 47. Podmanický, 50. a 58. Stalmašek, 82 Kosa
Hra sa v 1. polčase odohrávala v strede ihriska a v 16 - ke hostí. Domáci svoju prevahu nevedeli gólovo vyjadriť. V 2. polčase sa priebeh hry nezmenil, ale domáci boli oveľa efektívnejší ako v 1. polčase. Všetky góly domácich padli po krásnych kombinačných akciách domáceho mužstva. V 47. min strelil úvodný gól zápasu Podmanický strelou z ľavej strany do protipohybu brankára hostí. Výborne sa uviedol striedajúci Labuda, keď raz unikol po pravej a raz po ľavej strane, zacentroval a jeho presné centre využil v 50. a 58. min Stalmašek. Svoju prevahu korunovalo domáce mužstvo v 82. min štvrtým gólom, ktorý strelil Kosa. Hostia v závere zápasu odišli aj kondične a nezmohli sa na žiadnu úpravu výsledku. Výhra domácich je preto úplne zaslúžená. R Korista, 250 divákov. ŽK: Vančík, Kurota, Paták (všetci Dolný Hričov). STRÁŇAVY: Klec - L. Ďuratný, Kubovich, Stalmašek, Mojík, Vajda, Ďurica (88. Kosa), Frátrik, Sluka, Podmanický (77. Labuda), Hýll (77. D. Ďuratný). DOLNÝ HRIČOV: Majtan - Mihálek, Rakučák, Zaduben, Randík (79. Kchát), Krajíček, Masný, Vandúr, Vančík, Capanda, Paták (64. Kurota)
Stráňavy - Lietavská Lúčka 2:1 (0:1), 49. Bukovčan, 54. Mahút - 32. Kudla
Hostia pohrozili hneď z prvého útoku v úvode zápasu, z následného rohového kopu však svoju šancu nevyužili. V 11. min domáci presnou kombináciou si vytvorili vyloženú šancu, keď L. Cetera tesne minul pravú žrď súperovej bránky. Hra sa potom odohrávala v strede ihriska. V 32. min domáca obrana vyrobila hrubú chybu, ktorú potrestal Kudla. Až na túto chybu domácich hra svoj charakter v 1.polčase nezmenila. V 2. polčase domáci zatlačili hostí pred ich pokutové územie, v 49. min po faule hostí nariadil rozhodca priamy kop a ponúknutú šancu domáci využili Bukovčanom - 1:1. Domáci hostí ešte viac pritlačili. L. Cetera unikol obrane hostí a z hranice 16 - ky nastrelil žrď. Jeho strelu dorazil v 54. minza chrbát bezmocného Tvardeka domáci Mahút. Gól domácich upokojil. Dojem zo slušného zápasu sa narušil, keď v 74. min rozhodca po 2. žltej karte vylúčil Barošinca. Hostia ani pri tejto ponúknutej príležitosti bránu hostí neohrozili, a tak je výhra domácich zaslúžená.
R: Korenčík, 160 divákov. ŽK: R. Cetera, L. Cetera, Turianik, Barošinec - Benko, Kudla, ČK: Barošinec (po 2. ŽK). STRÁŇAVY: Tatranský - Podhradský, Vacek, Mahút, R. Cetera (70.Turanec), Bukovčan, Belko, Syrovátka (65. Turianik), Barošinec, Turský, L. Cetera. LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvardek - Čupka, Košša, Štaffen, Horčík (70. Belan), Benko, Kaštan, Hulín (59. Drahno), Kodaj (82. Turian), Kudla, Šupina.
Krásno nad Kysucou - Rudinská 1:1 (1:0), 13. Kasaj - 85. Zuziak. V kysuckom derby nastúpili obidve mužstvá so zabezpečenou obranou. V zápase nechcel nikto urobiť chybu. Avšak v 13. min po centri Kopáska sa Krásňania ujali vedenia gólom Kasaja. Hostia sa hneď spamätali a už v 16. min musel zachraňovať domáci brankár Šustek. V 39. min opäť hostia pohrozili. Po nedorozumení v domácej obrane zachránilo Krásňancov brvno. Do druhého polčasu nastúpili domáci s taktikou udržať tesný výsledok. Rudinská sa však nemienila vzdať. Snažila sa vyrovnať a čím ďalej tým viac tlačila. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Keď sa už zdalo, že domáci získajú tri cenné body, prišla osudná chyba. Po zaváhaní v obrane sa hosťom podarilo v 85. min vyrovnať na konečných 1:1. Celkovo bolo stretnutie veľmi nervózne o čom svedčí aj počet žltých kariet. R Chmúrny, 500, ŽK: Šadlák, Kopásek, Kubica, Gábor - Kotrč, Gašinec. KRÁSNO: Šustek - Špita, Chlebek, Pagáč (82. Koňuch), Šadlák, Kubica, Gábor (85. Švábik), Zjavka, Kopásek, Kasaj, Jakubec. RUDINSKÁ: R. Malík - Kravec, Kotrč, Gašinec, Zuziak, Brodňan, Čičala (60. Kotrč), Záhradník, Ryboň, Belák (80. Malík), Súkeník.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Trebostovo - Lisková 1:1 (1:1), Pentek - Stano. Turčianska Štiavnička - Martin 2:0 (0:0), Struhar, Tomka. Námestovo - Nižná 0:0. Tvrdošín - Valča 1:0 (0:0), Paučo. Dohrávka 15. kola: Valča - Rudinská 2:0 (1:0), Pravňan, Šery.

(ma, ap)

1. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  2. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
  3. Need an insight into the topic of investment and trust funds?
  4. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky
  5. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
  6. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?
  3. Sunar s ešte lepšou receptúrou a v novom šate
  4. Night Vision: Jak dobre vidí vaša autokamera v noci?
  5. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  6. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  7. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  8. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  9. Minerálna vlna má vysokú pevnosť aj vo väčších hrúbkach
  10. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku