Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Svrčinovec sa doťahuje na lídra

Svrčinovec - Korňa 1:0 (0:0), 75. Alojz Kulla. Na horúcu domácu pôdu do Svrčinovca zavítali hostia s jednoznačným úmyslom - brániť. Taktika vychádzala dokonale až do 75. minúty. Vtedy si postavil loptu na pokutový kop Alojz Kulla a z 25 metrov poslal gólový pozdrav do Srníčkovej siete. Za predvedený výkon si zasluhuje pochvalu aj rozhodcovská trojica. Svrčinovec, ktorý sa netají ambíciou postúpiť si tri body veru vychutná. R Chovanec, 200, ŽK: Majo Krkoška.
SVRČINOVEC: Slovák - Milan Kulla, Alojz Kulla, Jaro Kulla (76. Halfar), Jozef Krkoška, Ľubomír Kordek, Staškovan, Jurga, Laš (60. Pavol Kulla), M. Krkoška (85. Janoštiak). KORŇA: Srníček - Vyrobik, Dorociak, Pet. Korduliak, Pav. Korduliak, Ligáč, Tkáčik (65. Micholaj), Kubala, Mucha, Papik, Chytil.

Rudina -Vysoká nad Kysucou
3:0 (1:0), 45. Králik, 60. (11m) Matejka, 91. Šaran. Rudina potvrdila dobrý výkon z minulého kola aj doma. Z množstva šancí, ktoré si vypracovala, sa ujala v 45. minúte pekná strela Králika. gól do šatne postavil domácich ešte viac na nohy. Dôraz sa vyplatil a po faule na Puráša v šestnástke premenil Matejka pokutový kop. Výsledok ešte upravil Šaran individuálnou akciou. Hostia sa veľmi snažili, ale ani na čestný úspech to nebolo. R Podolák, 150, ŽK: M. Mičian - Kubištel, Altof, Koleňák, Bavlšik.
RUDINA: Bartík - Janec, Králik (65. Ševčík), M. Mičian, Guzma, Staník, Ondrušek, Bršlík (70. Piesecký), Pastucha, Puráš (72. Šaran), Matejka.VYSOKÁ: Papajčík - Ľ. Bavlšík, J. Bavlšík(70. Ficek), Planeta, Odnoga, L. Koleňák, K. Koleňák, Ľ. Koleňák, Jančík, Kubišteľ, Altof.

Nová Bystrica - Turzovka 0:4 (0:4), 5. Danek, 10. Pet. Mohelnik, 35. M. Zavičár, 40. vlastný. Prvý polčas domácemu mužstvu vôbec nevyšiel. Po hrubých chybách v obrane sa hostia ujali vedenia. Štyri góly prvého polčasu prakticky rozhodli o celom zápase. V stretnutí si svoje miesto výborne zastala rozhodcovská trojica. R Tomáš, 80, bez kariet.
NOVÁ BYSTRICA: E. Chmurčiak - P. Chovanec, V. Chovanec (78. M. Šadibol), T. Šadibol (46. Kulich), Borovička (46. Repka), M. Chmurčiak, Džurny, Griga, Dubovicky, Držiak, Halvonik. TURZOVKA: Danek - Šulek, M. Rovňaník, Molovčák, Puškár, Horčičák, Pavlík, M. Brezina, Mohelník (75. Zajac), Zavičár (88. Matejik), P. Rovňaník (82. Gašperák).

Čierne - Radoľa 4:2 (3:0), Špiriak, Majchrak, Podolak 2 - M. Harcek 2. Čierne podalo v prvom polčase veľmi dobrý výkon. Zverenci trénera Jašurka plnili jeho pokyny do bodky. Polčasový výsledok sa odrazil na celom priebehu hry a domáci v druhom polčase len kontrolovali. Hostia zvýšili iniciatívu a snažili sa o skorigovanie. Harcek poslal dvakrát loptu za Špiláka. No na zvrat to už nestačilo.
R Čambora, 100.
ČIERNE: Špilák - Ganderák, Gomola, Miko, Fonš, Špiriak, Podolák, Unzetig, Kordek, Jančík, Majchrák.
RADOĽA: Helt - Šidlo, Kaplik, Ploštica, Urban, Ploštica, Macejko, Luprich, Žubor, B. Kaprich, P. Ľuptovec.

Ochodnica - Kysucký Lieskovec B/Lodno 1:2 (0:1), 52. Tarana(11m) - 67. M. Škorík, 23. Matúš. Zápas mal priemernú úroveň. Hostia dali prvý gól po chybe brankára, ktorý vyrazil loptu len pred seba a Matúš skóroval. To bolo do polčasu všetko. Po obrátke sa hra veľmi nezmenila. Rozruch v radoch hostí vyvolala odpískaná jedenástka. Zápas mohol skončiť nerozhodne, ale aktívny Škorík bol proti. R P. Halfar, 150, ŽK: Mlych, Dlhopolček, Suriak - Hoferica, Kubala, Mihalda.
OCHODNICA: Kubošek - Černošek, Dlhopolček, Čečko, Suriak, Baranec, Trúchly, Horvath, Mlych, Baranec, Tarana. KYSUCKÝ LIESKOVEC B/LODNO: Slíž - Bugáň, Janek, Matúš, Ceniga, R. Fujak, Hoferica, V. Fujak, Mihalda, Škorik, Kubala

Snežnica - Staškov 1:0 (0:0), 52. Ján Beňadik. Napriek žltým kartám sa hral korektný zápas z oboch strán. V prvom polčase mali domáci územnú prevahu, ktorú však nedokázali zužitkovať. Ešte v úvode druhého polčasu sa domáci snažili o vsietenie gólu. Snaha priniesla svoje ovocie a ako sa neskôr ukázalo, gól Beňadika stačil na tri body. Hostia sa ešte snažili vyrovnať, ale šťastena sa priklonila viac na stranu domácich, keď zazvonilo Labudovo brvno.R Klušák, 90, ŽK: Hranica, Palarec - Králik, Haluščák, Štrkáň, Trnka, Páleník
SNEŽNICA: Labuda - P. Palarec, J. Sniežko, Ľ. Palarec, Úkrop, Beňadik, Hranica (65. Šidlo), Snežko Peter, Tomáš, Bahna, M. Labuda (87. M. Hlavatý). STAŠKOV: Čmelík - Juráš, Králik, Gotwald (46. Trnka), Haluščák, Kubaška (46. Žák), Ligač, Holičár, Hulik, Štrkáň (Kučak), Furdan (77. Paleník).

Zborov - Podvysoká 0:0. Obe mužstvá potrebovali body ako soľ. No každé na iný účel. Defenzívne poňatie hry prevládalo nad ofenzívnym a celé dejstvo sa odohrávalo medzi šestnástkami. Opatrný zápas, napokon skončil zaslúženou deľbou bodov. R Luciak, 250, ŽK: J. Nevedel - M. Bytčanek, O. Kubizňa.
ZBOROV: Macák - Podolák, Noskovič, Nevedel (83. Šarlák) Košťál, Kocifaj (77. M. Jedinák), Zuščák, Koňušík, Kormanec, Čimbora, Kuric. PODVYSOKÁ: P. Bytčanek st. - Čomorek, P. Bytčanek ml. Ligač, Pajer, Kubiš, Perďoch (68. P. Kubiš), Klago, Svinček, M. Bytčanek, Kubizna.

3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?