Aj preto sa stal obľúbenou destináciou žiakov a študentov kysuckých škôl, osobitne v predprázdninovom období. Mnohí možno nevedia, že vznik tejto pozoruhodnej expozície je výsledkom úsilia skupiny nadšencov pre dejiny dopravnej techniky. Prvá expozícia bola v roku 1999 vytvorená zásluhou Železníc Slovenskej republiky, Slovenského technického múzea Košice a Veterán klubu Bratislava.
Múzeum dopravy je situované v priestoroch koľajiska a priľahlých skladov prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19. storočia. Koľajisko, na ktorom sú prezentované železničné vozidlá, je miestom, kam v roku 1848 dorazil prvý parný vlak na území Slovenska. Expozície sú umiestnené v bývalých skladoch, postavených v charakteristickom priemyselnom štýle začiatkom 20. storočia a sú zamerané na železničnú a cestnú dopravu so začínajúcou expozíciou lodnej dopravy.
Expozícia železničných odvetví traťového hospodárstva, oznamovacej, návestnej a zabezpečovacej techniky je umiestnená v priestoroch jedného zo skladov. Riaditeľ múzea Ernest Huska zdôrazňuje, že mu dominuje dioráma dopravnej kancelárie z päťdesiatych rokov 20. storočia. Návestné lampáše zo začiatku 20. storočia a zbierka železničných rovnošiat prezentuje dobu, v ktorej sa používali. Samostatným blokom železničnej expozície je koľajové pole so zbierkou ručného náradia pre údržbu traťového zvršku Dominantnými exponátmi sú ľahká ručná drevená drezina pre návestného majstra a motorová osobná drezina Tatra T 15/52 z roku 1947. Nasleduje tzv. lampáreň a zbierka zvonkových návestidiel, z ktorých jedno si môžu návštevníci aj funkčne vyskúšať. Najstarším predstaviteľom železničných návestných zariadení je dištančné Schönbachovo návestidlo. Zabezpečovacie zariadenia staníc reprezentuje staničné elektromechanické zabezpečovacie zariadenie Siemens-Halske, pracujúce v stanici Nové Mesto nad Váhom v rokoch 1913 – 1990. Kolekcia železničných vozidiel je umiestnená na priľahlom koľajisku. Tamojší kurátor Martin Goduš dopĺňa, že je tvorená štyrmi parnými rušňami, pochádzajúcimi z obdobia rokov 1902 – 1946, motorovým rušňom zo šesťdesiatych rokov 20. storočia a špeciálnym akumulačným (bezohňovým) parným rušňom. Nemal vlastné ohnisko a používal sa do chemických či výbušných prevádzok.
V expozícii cestnej dopravy pozornosť upútajú dva historické bicykle s veľkým predným kolesom, nainštalované vo visutej polohe, motorový tricykel Ariel z prelomu 19. a 20. storočia a tri neortodoxné motocykle Čechie-Böhmerland, vyrábané v severočeskom pohraničí v rokoch 1925 – 1939. Nasledujú automobily značiek Tatra, Škoda, Praga, Aero a Jawa, prezentujúce medzivojnovú československú automobilovú produkciu. Značku Fiat zastupujú malé autá: športovo ladená otvorená Balila a dvojdverové Topolino (čiže myška). Automobilka Mercedes-Benz sa prezentuje typom 320 Roadster z roku 1937. Jedno z najluxusnejších áut česko-slovenskej medzivojnovej výroby, šesťvalcová Praga Golden z r. 1937 je inštalovaná v stave pred renováciou. Expozíciu medzivojnového obdobia dopĺňajú motocykle domácich i zahraničných značiek. Expozícia cestných vozidiel po druhej svetovej vojne sa nachádza v susednej hale. Pri vstupe je dioráma ruín mesta s vojenskými vozidlami nemeckej či americkej výroby, ktorú dopĺňa dobová fotodokumentácia.
Po roku 1945 sa v Československu sústredila výroba osobných automobilov v automobilke Škoda. Jej prvým povojnovým typom bola Škoda 1101, známa pod názvom Tudor, nasledovaná štvordverovým sedanom Škoda 1201 a neskôr automobilmi typových radov Škoda 440, 1000 a 100. Vedľa nich nájdeme prvý automobil Škoda Garde, vyrobený na začiatku 80. rokov v Bratislavských automobilových závodoch. Ernest Huska nás na záver našej návštevy upozornil na zaujímavú zbierku prototypov áut z produkcie Vývoja motorových vozidiel VMV Bratislava. Takže, ak máte čo i len predbežný záujem o pozoruhodnosti z našej železničnej a cestnej dopravy, navštívte toto nevšedné miesto.