Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Talentovaný stolnotenista dokonal zlatý hetrik

Záver mládežníckeho stolnotenisového roka 2016 priniesol so sebou rekord v podobe počtu účastníkov na turnaji o Slovenský pohár. V rámci druhého kola bojovalo o celkové prvenstvo až 118 chlapcov, dievčat sa prihlásilo 51.

Jakub Goldír.Jakub Goldír. (Zdroj: MSK ČADCA)

Do Bratislavy cestovalo aj sedem Čadčanov. Všetci z nich sa umiestnili v prvej tridsaťdvojke, výprava MSK doviezla domov aj jeden kov, už tradične ten najcennejší.

Stratil len dva sety

Talentovaný ľavák Jakub Goldír bol nasadený jednotka turnaja a svoje postavenie potvrdzoval už od začiatku podujatia. V skupine nasadených hráčov, ktorú hrá spravidla šestnásť najlepších, nestratil ani set a automaticky tak po troch víťazstvách postúpil do štvrťfinále. V hlavnej súťaži si postupne poradil s Matúšom Hrčkom z Košíc (3:0), Jakubom Šventom z Ružomberka (3:1) a vo finále s Nicolasom Kubalom z Trnavy (3:1). Mladý Čadčan tak stratil na ceste za zlatom len dva sety.

Goldír tak jasne potvrdil postavenie slovenskej jednotky, keď v tejto sezóne v kategórií mladších žiakov vyhral obidve kolá Slovenského pohára a nedávno triumfoval aj na Kontrolnom turnaji mladšieho žiactva. Tri účasti medzi mladšími žiakmi tak premenil na tri zlaté medaily.

Stroskotali na Pšenkovi

Žiaľ, turnaj nevyšiel úplne podľa predstáv ostatných chlapcom. Ambície boli vysoké, no mladí Čadčania nezvládli svoje kľúčové zápasy.

Michal Kapusta jasne dominoval v elitnej skupine, podobne ako Goldír nestratil jediný set, no prehra prišla v ten najhorší moment. Čadčanom výrazne nesedí ľavák Martin Pšenka, ktorý postupne vyradil Samuela Kubjatka či Mariána Pialu, a za kratší koniec s ním ťahal aj Kapusta. Škoda, bola to jediná Michalova prehra na turnaji S bilanciou päť víťazstiev a jedna prehra bolo z toho nakoniec piate miesto.

Veľmi dobrým výkonom sa v Bratislave prezentoval aj Fedor Kállay, ktorý skončil na 11.-12. mieste.

Žreb tiež neprial Radoslavovi Šramovi, ktorý narazil na obranára Alexa Mudráka. Radoslav má s defenzívnymi hráčmi najväčšie problémy spomedzi všetkých hráčov čadčianskeho klubu, a potvrdilo sa to aj v sobotu. Podobne ako Marián Piala tak obsadil konečnú 13.-16. priečku.

Hneď za nimi skončil vekom ešte len najmladší žiak Samuel Kubjatko, do tridsaťdvojky sa zmestil aj Andrej Fritz.

Konečné poradie

Chlapci: 1 . Jakub Goldír MSK Čadca, 2. Nicolas Kubala KST Viktória Trnava, 3. Jakub Švento ŠKST Ružomberok, ... , 5. Michal Kapusta, 11.-12. Fedor Kállay, 13.-16. Marián Piala, Radoslav Šramo, 17.-20. Samuel Kubjatko, 25.-32. Andrej Fritz (všetci MSK Čadca).

Dievčatá: 1. Adriana Illášová ŠKST Topoľčany, 2. Laura Vinczeová MSTK Nová Dubnica, 3. Eliška Štullerová STK Nová Baňa/Podlužany.