Policajti zachránili v kysuckej Rudinke život mladému Francúzovi

Veľké šťastie mal 27-ročný Francúz, ktorý sa stratil pri turistike v náročnom teréne. Našli ho nad skalným previsom, pričom bol nohami zakliesnený o strom. Javil známky podchladenia, nakoľko bolo mrazivé počasie a bol dezorientovaný

Francúz sa vybral na turistiku a zablúdil.Francúz sa vybral na turistiku a zablúdil. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ - HZS)

Operačný dôstojník na Krajskom riaditeľstve PZ v Žiline prijal v sobotu 31. decembra pred 19.hodinou oznámenie z linky 112, že niekde medzi Brodnom a Vraním na kopci Rochovica sa stratil občan Francúzska, ktorý telefonoval na tiesňovú linku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Okamžite po prijatí oznámenia sa policajtka z operačného strediska telefonicky skontaktovala so strateným mužom a komunikovala s ním po anglicky, aby zistila, kde sa nachádza a či nie je zranený. Vysvitlo, že bol na turistike v lese, stratil sa a je mu zima. Podľa jeho slov sa mal nachádzať nad strmou priepasťou, videl železnicu a cestu, no nemohol chodiť ani sa hýbať,“ informoval krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

SkryťVypnúť reklamu

Do terénu vyrazili policajné hliadky, aby strateného muža našli. Mali zapnuté svetelné výstražné zariadenie. Súčasne s Francúzom komunikovala policajtka z operačného strediska. Požiadala ho, aby sledoval modro-červené svetlo policajného auta. Počas rozhovoru muž svetlo spozoroval. Policajtka usmernila aj policajné hliadky, aby sa presunuli do obce Rudinka. Mužovi povedala, aby svietil svetlom z mobilného telefónu a stále s ním komunikovala. Policajti pri vchádzaní do obce spozorovali v diaľke nad skalným previsom blikajúce svetlo. Aj za pomoci miestnych obyvateľov hľadali stratenú osobu v náročnom lesnom teréne.

„Asi po hodine pátrania v čase okolo 20.15 hodine ju policajti našli nad skalným previsom, pričom bola nohami zakliesnená o strom. Muž nemal viditeľné zranenia, bol pri vedomí, komunikoval, ale javil známky podchladenia, nakoľko bolo mrazivé počasie a bol dezorientovaný,“ povedal Moravčík. Policajti mu poskytli prvú predlekársku pomoc a pomohli mu zísť do obce, kde ho ošetrili privolaní zdravotníci.

SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Kysuce

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 441
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 157
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 173
  4. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 808
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 453
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 156
  7. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 2 912
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 2 183
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu