Sobota, 26. september, 2020 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Jesenným majstrom je Debakel!

V nedeľu 8.1.2017 sa v Mestskej športovej hale pri bývalom Pratexe dohrávali zápasy jesennej časti Joma Futsalovej Žirafa ligy Čadca. Tieto dohrávky určili poradie po jesennej časti a majstra jesene.

FC Debakel, víťaz jesennej časti Joma futsalovej Žirafa ligy Čadca.FC Debakel, víťaz jesennej časti Joma futsalovej Žirafa ligy Čadca. (Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

FC Debakel - JPE TTT Podzávoz 6:3 (5:2)

Tento zápas sa dal označiť za finále jesennej časti. Začalo sa vo vysokom tempe a s maximálnym nasadením. Úvodné tri minúty však ukázali, kto bude v tomto zápase hrať prvé husle. Tieto tri minúty priniesli tri góly v bráne Podzávozu po chybách pri rozohrávke a veľmi dobrom zakončení hráčov Debaklu, ktorí osamotení zoči-voči brankárovi F. Malíkovi pri takto ponúknutých šanciach ani raz nezaváhali. Dvakrát sa podarilo skórovať A. Jakubcovi a raz K. Kolenovi. Po tomto šokujúcom začiatku sa zápas postupne vyrovnal. Hráči Debaklu sa takticky stiahli na svoju polovicu a vyčkávali na chyby súpera a možnosť na rýchly protiútok. Hráči Podzávozu tak boli nútení útočiť a tvoriť proti pevne postavenej obrane. V 13. minúte po ďalšej chybe v obrane Podzávozu sa hráč Debakla P. Borovička opäť rútil sám na brankára F. Malíka a nezaváhal - 4:0. Po tomto góle bolo vidieť v očiach brankára F. Malíka číre zúfalstvo, keďže do tohto momentu nemal úspešný zákrok a s loptou sa stretol len, keď ju vyťahoval zo siete. Hráči Podzávozu však nezložili zbrane a naďalej sa snažili vrátiť do zápasu. To sa im podarilo v 17. minúte zásluhou J. Malíka. O 75 sekúnd po šiestom akumulovanom faule hráčov Debaklu sa k 10-metrovému trestnému kopu postavil R. Baláž a znížil na 2:4. Zdalo sa, že Podzávoz je späť a môže sa udiať čokoľvek. V 22. minúte zahrali hráči Debaklu pekný signál pri rozohrávaní autu v blízkosti brány Podzávozu a P. Borovička strelil svoj druhý gól v zápase - 5:2. Debakel tak opäť odskočil na rozdiel troch gólov a takýmto skóre skončil prvý polčas.

Úvod druhého polčasu bol rozháraný z oboch strán, hlavne vďaka nepresným prihrávkam a nervozite na oboch stranách. V tretej minúte však M. Časnocha po nahrávke Baláža znížil na 3:5. Hráči Podzávozu boli naďalej strelecky aktívnejší a ofenzívnejší, no nedarilo sa im streliť kontaktný gól, aj vďaka tomu, že obrana Debaklu im zblokovala veľa streleckých pokusov a finálnych prihrávok. V 18. minúte podnikli hráči Debaklu rýchly protiútok a po ich úspešnej kombinácii na jeden dotyk skóroval do prázdnej brány hráč zápasu A. Jakubec - 6:3, ktorý tak dovŕšil hetrik. Päť minút pred koncom skúsili ešte hráči Podzávozu hru bez brankára, ale zdramatizovať záver sa im už nepodarilo. Jesenným majstrom je tak zaslúžene FC Debakel, ktorý stratil jediné body v zápase so Starou Bystricou.

Góly: A. Jakubec 3, P. Borovička 2, K. Koleno - J. Malík, R. Baláž, M. Časnocha.

Výsledky dohrávok

CA-Cargo - SS Forza Lazio 10:2, FC Debakel - JPE TTT Podzávoz 6:3, FC Trafo Kudlov - Slovenský Orloj Stará Bystrica 4:6.

1. FC Debakel 11 10 0 1 0 70:29 31

2. Dufeksoft 11 9 0 1 1 94:36 28

3. TTT Podzávoz 11 8 1 0 2 76:40 26

4. CA-Cargo 11 7 0 0 4 58:46 21

5. Juwe Bloky 11 6 0 2 3 60:31 20

6. Slov. Orloj SB 11 5 2 1 3 66:46 20

7. FC Tango 11 4 0 1 6 46:64 13

8. FC2 Litre 11 2 3 0 6 39:65 12