„Na cykle fotografií Park som pracoval v rokoch 1977 – 1978 v čase, keď som pôsobil na oddelení propagácie v obchodnom dome Prior v Žiline a neskôr ako fotograf na voľnej nohe. V parku, ktorý sa vtedy volal Sedláčkov, som stretával ľudí, ktorí tu prežívali voľný čas so svojimi rovesníkmi. Niektorých ľudí som fotografoval nepozorovane, ukradomky, s inými som sa púšťal do debaty a pritom ich fotografoval. Ľudia sa tomu nebránili, nemali námietky, ba naopak, boli radi, že niekto má o ich životný príbeh záujem. Takto vznikla zaujímavá mozaika, hraničiaca až so sociologickým pohľadom na rôznorodý život v mestskom parku.“
Vlado Bača pripomína aj zmeny, ktoré sa v živote žilinského parku udiali: „V súčasnej dobe park zmenil svoj charakter. Stromy sa preriedili, lavičky sú iné a napokon aj ľudia, ktorí na nich odpočívajú. Z tohto pohľadu som si predsavzal nadviazať na tento takmer 40 rokov starý cyklus o ľuďoch v parku a dať tieto fotografie do vzájomného porovnania v ucelenom výstavnom projekte.“

Fotograf Vlado Bača hovorí aj o svojej budúcnosti: „Ľudí znovu fotografujem v súčasnom parku od roku 2013 a mienim v tom pokračovať, aj keď za tie posledné roky sa toho veľa zmenilo. Ľudia už nie sú takí priateľskí ako kedysi. Fotografovanie akože ukradomky je skoro nemožné, ak fotograf nechce prísť do konfliktu. Zmenili sa aj sociálne vrstvy ľudí. Prevažujú mladí, ktorí tu randia alebo len tak šantia či študenti, ktorí tu zvyknú oslavovať záver školského roka.“ Pripomíname, že Vlado Bača získal na medzinárodnom poli umeleckej fotografie viacero prestížnych ocenení. Najskôr titul AFIAP od medzinárodnej organizácie FIAP so sídlom v Paríži a ako prvý slovenský fotograf dostal titul QEP od Federácie európskych profesionálnych fotografov so sídlom v Bruseli. Jeho fotografie publikovali okrem iného vo svetoznámych ročenkách PHOTOANNUAL 2000 a NUDE 3 vo významnom vydavateľstve v New Yorku.