Vajdík nestačil na lídra tabuľky, kanonáda Dufeksoftu

Dufeksoft nadelil Animalsu dvadsiatku. Stará Bystrica sa posunula v tabuľke pred Cargo. Mirupo futsalová Žirafa liga pokračovala 12. kolom.

FC Vajdík Svrčinovec na favorita nestačil. (Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

FC Vajdík Svrčinovec – FC Debakel 2:10 (1:5)

Úvodné dve minúty boli vyrovnané. Debakel si súpera akoby oťukával a vyčkával, s čím do zápasu vstúpi. Na konci tretej minúty po zahratí rohového kopu a signáli Debakel skóroval úvodný gól. Treba poznamenať, že veľmi šťastný, keďže po strele si obranca Svrčinovca Peter Jašurek loptu nešťastne zrazil do vlastnej brány – 0:1. Od tohto momentu boli hráči Debaklu aktívnejší. V 8. minúte zvýšil Jakubec po peknej kombinácii s Petrom Borovičkom na 2:0. V 9. minúte Sýkora zvýšil už na 3:0 pre Debakel a jesenný majster sa dostal do obrátok. V 11. minúte po chybe Stanislava Marca, sa rútil na bránku Debaklu osamotený Martin Kubišta, no situáciu trestuhodne nezvládol. Pekne si síce kľučkou položil brankára Kavčák, no nedokázal trafiť prázdnu bránu a tak aspoň trošku znervózniť favorita. V 16. minúte zvýšil Gábor peknou krížnou strelou k pravej tyčke na 4:0. O minútu sa však zásluhou Mareka Gomolu podarilo Svrčinovcu streliť gól a znížiť na rozdiel troch gólov. Do konca polčasu stihli ešte hráči Debaklu streliť zásluhou Jozefa Blahutu jeden gól a polčas tak skončil 5:1 v ich prospech. Polčasový výsledok sa dal označiť za lichotivý pre Svrčinovec, keďže Jakubec a Blahuta zahodili nemožné.

Druhý polčas sa odohrával vo veľmi podobnom duchu ako ten prvý. Debakel hral svoju kombinačnú hru, s ktorou si Svrčinovec nevedel poradiť. Skóre Debakel postupne navyšoval až na 10:1 a gólovú bodku za stretnutím urobil svojím druhým gólom v zápase Marek Gomola zo Svrčinovca – 2:10. Najlepšími hráčmi zápasu boli Jozef Blahuta a Kristián Gábor z mužstva Debakla, obom sa podarilo v zápase zaznamenať po hetriku.

FC 2 Litre – Juwe Bloky 4:7 (1:3)

Zápas komentuje kapitán Juwe Blokov Martin Mikláš: „V prvom polčase sme sa dostali do vedenia 3:0 aj vďaka úvodnému šťastnému gólu, ktorý nám veľmi pomohol. V druhom polčase sa súper od stavu 4:2 snažil hrať bez brankára s piatimi hráčmi, jeho aktivita nám narobila nemalo problémov. S víťazstvom sme síce spokojní, no s predvedenou hrou nie. Bolo to upracované víťazstvo. Veľmi dobrý výkon podal v našom mužstve Erik Litun.“

Výsledky 12. kola

FC Vajdík Svrčinovec – FC Debakel 2:10 (1:5), M. Gomola 2 – K. Gábor 3, J. Blahuta 3, A. Jakubec 2, M. Sýkora, P. Jašurek, ŽK: S. Marec (FC DEBAKEL). Animals – Dufeksoft 0:20 (0:6), A. Jaroš 5, M. Prengel 5, P. Choluj 5, R. Halfár 4, T. Priečko. CA-Cargo – Slovenský Orloj Stará Bystrica 2:5 (0:4), M. Harbáček, P. Grajciar – J. Križek 2, M. Zajačik, P. Kirn, M. Ševec. SS Forza Lazio – JPE TTT Podzávoz 4:9 (0:4), P. Zemaník 2, R. Piják, J. Povinec – J. Kubišta 4, P. Kormanec 2, J. Polka 2, B. Prengel, ŽK: Pavol Kuric, Jozef Povinec (FORZA LAZIO). FC2 Litre – Juwe Bloky Čadca 4:7 (1:3), T. Formánek 2, J. Kubík, P. Steinberger – M. Padyšák 2, D. Michalina, E. Litun, P. Kotek, D. Jurga, V. Plešivčák. FC Trafo Kudlov – FC Tango 5:9 (2:5), J. Čanecký 2, T. Kopásek, R. Špilák, J. Vojčiniak – M. Sruban 3, M. Mitáš 2, M. Mitáš, M. Bohdaň, T. Mitáš, V. Pavlík.

1. FC Debakel 12 11 0 1 0 80:31 34
2. Dufeksoft 12 10 0 1 1 114:36 31
3. TTT Podzávoz 12 9 1 0 2 85:44 29
4. Juwe Bloky 12 7 0 2 3 67:35 23
5. Slov. Orloj SB 12 6 2 1 3 71:48 23
6. CA-Cargo 12 7 0 0 5 60:51 21
7. FC Tango 12 5 0 1 6 55:69 16
8. FC 2 Litre 12 2 3 0 7 43:72 12