Kačky plemena Campbell nepotrebujú výnimočnú starostlivosť. A to ani v kŕmnom režime či podstielaní. Chovateľ Šoška z Brezian však upozorňuje na to, že tieto kačky patria medzi vodnú hydinu, a preto odporúča pravidelný kúpeľ. Či už v prírodnom potoku, alebo v malých či väčších nádržiach vo dvore. Dobrá využiteľnosť v rôznych zemepisných šírkach je podporovaná ich otužilosťou voči klimatickým vplyvom a odolnosťou voči chorobám.
Campbelky sú známe aj svojou pozoruhodnou znáškou. Tá štandardná predstavuje asi 150 vajec ročne, no rekordné samice zniesli aj 300 – 400 kusov. Znáškový cyklus spravidla predstavuje obdobie medzi skorou jarou a jeseňou.
Kuchárky i cukrárky si chuť vajec a ich uplatnenie v kuchyni nevedia vynachváliť. Cesto z nich je vraj výnimočne nadýchané.
Chovatelia tvrdia, že v chove tohto plemena je pozoruhodná aj jeho jatočná výťažnosť.

Pripomeňme, že campbelky boli uznané ako oficiálne plemeno v roku 1910 a ich anglická šľachtiteľka použila ako hlavné východiskové plemeno indických bežcov a orpingtonské kačky. Menší podiel genetického materiálu predstavovali kačky ruánske a kačky divoké.
Po bežcoch campbelky zdedili kolmý postoj a vysokú produkciu vajec, od orpingtonov zas získali dobrú zmäsilosť a okrové sfarbenie.
Roman Šoška na záver pripomína, že pre malochov tejto zriedkavej hydiny sa na jedného káčera odporúčajú tri – štyri kačky a zvieratám postačuje počas väčšiny roka iba ľahký prístrešok.